Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pemët dhe perimet e papërpunuara kanë 26 lloje të baktereve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pemët dhe perimet e papërpunuara kanë 26 lloje të baktereve People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pemët dhe perimet e papërpunuara kanë 26 lloje të baktereve

Shko poshtë

Pemët dhe perimet e papërpunuara kanë 26 lloje të baktereve Empty Pemët dhe perimet e papërpunuara kanë 26 lloje të baktereve

Mesazh nga Alberti Thu 4 Apr 2013 - 11:00

Pemët dhe perimet e papërpunuara kanë 26 lloje të baktereve

Në sipërfaqen e pemëve dhe perimeve të papërpunuara ekzistojnë 26 lloje të baktereve, kanë zbuluar rezultatet e studimit të dy shkencëtarëve nga Universiteti Colorado në Boulder të SHBA-së, njofton e përditshmja franceze 'Figaro'.
Është vërtetuar, megjithatë, që bakteret e njëjta nuk janë të pranishme në produktet e bujqësisë organike dhe konvencionale. Produktet e bujqësisë organike përmbajnë më pak enterobaktere (baktere fekale të pranishme te ripërtypësit, sidomos te lopët), sesa ato të bujqësisë konvencionale.
Tani për tani nuk është dhënë asnjë sqarim. Ndryshe nga bakteret e pranishme në mishin e lopës ose të pulës, bakteret në ushqim me origjinë bimore nuk janë të rrezikshme. Përjashtim bëhet nëse pemët dhe perimet infektohen nga jashtë, për shembull, me rastin e paketimit ose ruajtjes.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi