Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Haloterapia, tani edhe në Kosovë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Haloterapia, tani edhe në Kosovë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Haloterapia, tani edhe në Kosovë

2 posters

Shko poshtë

Haloterapia, tani edhe në Kosovë Empty Haloterapia, tani edhe në Kosovë

Mesazh nga Alberti Wed 10 Apr 2013 - 10:42

Haloterapia, tani edhe në Kosovë

Nëse jeni mërzitur nga efektet anësore të barërave, dhe nëse imuniteti i juaj është përkeqësuar si rezultat i përdorimit të barërave për një kohë të gjatë, atëherë, është koha që të bëni ndryshime të rrënjësishme për shëndetin tuaj. Në Kosovë, tanimë ka filluar aplikimi i Haloterapisë, terapi që në botë është duke bërë një bujë të vërtetë. Kjo terapi është sjellur në Kosovë nga kompania Halotherapy Kosova, e që njëkohësisht është përfaqësues zyrtar i kompanisë së njohur botërore Halomed, për Kosovë, Shqipëri, dhe Maqedoni.
Haloterapia e quajtur ndryshe “terapia me kripë”, ["halos" në gjuhën Greke do të thotë kripë], është trajtim 100% natyral, pa medikamente dhe pa efekte anësore. Ajo aplikohet në një ambient të kontrolluar të ajrit, me mikroklimë natyrale të shpellave të kripës. Haloterapia është inhalim natyral me aerosol të thatë të klorur natriumit (Haloaerosol), e që lehtëson dhe ndihmon në shërimin e shumë sëmundjeve si:

Alergjitë
Astma
Rinitet
Sinusitet
Rinosinusopatitë
Bronkitet
Fibroza Cistike
Vështirësitë në frymëmarrje
Tonsilitet, Faringitet, Otitet
Ftohja dhe gripi
Psoriaza
Ekzema
Dermatitet
Përmirësimin e sistemit imunitar
Rehabilitimet postoperative (estetike, të sinusëve etj)
Rehabilitime pas gjendjeve të stres/traumës, dhe depresionit.

Halotherapy Kosova ka mundësuar për herë të parë në rajon aplikimin e Haloterapisë së kontrolluar, ku ventilimi, klimatizimi dhe mirëmbajtja e nivelit te aerosolit në Halodhoma janë parakushte themelore për aplikim të Haloterapisë. Halodhomat, apo hapësirat ku aplikohet Haloterapia janë tërësisht të veshura me kristalet e shpellave te kripës së Himalajeve. Ajri në Halodhomë është i monitoruar nga një aparaturë speciale e quajtur Halogjenerator, i cili është i pajisur me mikroprocesor dhe sensor laserik që mirëmban në vlera optimale dhe standarde temperaturën, lagështinë dhe nivelin e koncentrimit të aerosolit të thatë të klorur natriumit në Halodhomë. Kjo teknologji e avancuar mundëson aplikimin e Haloterapisë së kontrolluar, e që është parakusht për një terapi të suksesshme.

Halogjeneratorët të cilët e mikronizojnë kripën e pastër farmaceutike dhe e lirojnë në Halodhomë në formë të aerosolit të thatë, janë më të sofistikuarit dhe më të avancuarit në treg. Kompania Halomed është pioner në prodhimin e Halogjeneratorëve me rreth 4000 halogjeneratorë të instaluar në vende të ndryshme të botës. Halomed gjithashtu ka ekipin e vet të ekspertëve të cilët kanë punuar pa ndërprerë më shumë se dy dekada për të formuluar standardet më të suksesshme në aplikimin e Haloterapisë, standarde të cilat janë bazuar në studime klinike te kryera përgjatë dy dekadave të fundit. Në krye të këtijë ekipi është pulmologia Prof. Dr. Alina Chervinskaya, e cila është edhe patentuese e Haloterapisë së kontrolluar.
Haloterapia është treguar me efekte të shumëfishta në organizëm si: anti-bakterial, anti-inflamator, anti-edematoz, mukolitik, hiposensitiv, imuno-rregullues, reperativ-regjenerues – dermal, normalizues i Ph së lëkurës, mirëmbajtës të lëkurës, anti-stres dhe relaksues.
Qendra e trajtimit me Haloterapi në Prishtinë ju ofron pacientëve një ambient tejet relaksues dhe atraktiv. Kjo qendër posedon dy Halodhoma, një për të rritur dhe një për fëmijë, dhe ofron çmime te arsyeshme, me zbritje për shumë kategori të shoqërisë Kosovare. Seancat dhe doza e terapisë ndryshojnë varësisht nga mosha dhe sëmundja e pacientit.
Halotherapy Kosova me qendër në Prishtinë

Halotherapy Kosova, gjithashtu bën ndërtimin dhe instalimin e Halodhomave me standarde të Halomed. Deri më tani kjo kompani ka ndërtuar dhe instaluar një Halodhomë në Pejë, me kërkesë të një klienti, dhe në të ardhmën pritet fillimi i instalimit të Halodhomave edhe nëpër qytetet tjera në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni, varësisht nga kërkesat e klientëve.
Për më shumë vizitoni faqet, www.halotherapy-ks.com, www.facebook.com/halotherapy.ks

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Haloterapia, tani edhe në Kosovë Empty Re: Haloterapia, tani edhe në Kosovë

Mesazh nga Anakonda Wed 15 Oct 2014 - 19:46

pergezime kosovarve

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi