Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ajo qe paraqesim People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ajo qe paraqesim People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ajo qe paraqesim

2 posters

Shko poshtë

Ajo qe paraqesim Empty Ajo qe paraqesim

Mesazh nga WebMaster Thu 6 Jun 2013 - 23:44

Duhet ta kufizojme ndjeshmerine e tepert ndaj opinionit te te tjereve, duke e reduktuar sa me shume permes gjykimit dhe nje vleresimi real te saj, as duhet ta lajkatojme as , ta fyejme, sepse ne te dy rastet jane te lidhura me te njejtin fill.Per tu ndier mire eshte shume i nevojshem nje vleresim i drejte i asaj cka jemi , duke dalluar nga ajo cka jemi per opinionin e te tjerve.
Ne themel te qenies sone qendron natyra jone kafsherore.Shendeti eshte elementi me thelbesor per mireqenien tone.Vlera qe ne i japim opinionit te te tjerve dhe shqetesimi i vazhdueshem per te, ne pergjithesi i kapercen kufijte e arsyes.Edhe te njerezit e ditur etja per lavdi zgjat deri ne skajin e fundit.Kjo marrezi e natyres njerezore, perbehet nga tre elemente: ambicja, mendjemadhesia dhe krenaria. Ne fakt mendjemadhesia na ben llafazan kurse krenaria te heshtur, ketu qendron ndryshimi midis ketyre te dyjave.Krenaria nuk ka te bej me nje akt vullneti dhe nuk varet nga ne.Horaci thote: tregohu krenar sipas meritave te tua.Vyrtyti i modestise eshte nje shpikje qe i sherben vetem budallenjeve.Nderi eshte ndergjegjia e jashtme, ndergjegjia eshte nderi brendshem.Nderi objektivisht eshte opinioni qe te tjeret kane per vlerat tona, subjektivisht eshte frika jone nga nje opinion i tille.Lavdia duhet te fitohet , nderi duhet te ruhet.
Ajo qe paraqesim 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Ajo qe paraqesim 30l12rc Pytje & Përgjigje Ajo qe paraqesim 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ajo qe paraqesim Empty Re: Ajo qe paraqesim

Mesazh nga Anakonda Thu 20 Jun 2013 - 22:43

e vrt kjo npamje tpar per tiparet dukem e but e urt ndersa thell-thell jam vecqe nevrikeee

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi