Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë

Shko poshtë

Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë Empty Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë

Mesazh nga WebMaster Fri 28 Jun 2013 - 10:56

Në fillim të nëntorit 1944, Beogradi dhe Tirana nuhatën mirë se ç'po përgaditet në Kosovë, dhe pa humbë kohë filluan kurthet e tradhtisë. Së pari Enver Hoxha, një muaj para se ta çlironte vendin e vet nga gjermanët, u detyrua t'i dërgoj dy Divizione sulmuase komuniste, të V dhe të VI, për ta nënshtruar Kosovën dhe lënë Jugosllavisë. Ata e çarmatosën Kosovën dhe i burgosën e i likuiduan Nacionalisët më me autoritet, të mos ishin këto divizione me ja pastruar Kosovën si mollë të çirueme, kurrë Serbia s'pati mundësi për t'i futë turinjët në Kosovë. Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë 30l12rc Pytje & Përgjigje Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë Empty Re: Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë

Mesazh nga WebMaster Fri 28 Jun 2013 - 10:59

Gjurmet e Enver Hoxhes ne Vlore
Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë 30l12rc Pytje & Përgjigje Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë Empty Re: Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë

Mesazh nga WebMaster Fri 28 Jun 2013 - 10:59

Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë 30l12rc Pytje & Përgjigje Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë Empty Re: Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë

Mesazh nga WebMaster Fri 28 Jun 2013 - 11:02

Fotokopje te shënimeve personale te Enver Hoxhës, apo pjese nga ditari politik, ku diktatori fliste dhe dikush i zbardhte nga kaseta për ti hedhur ne letër, janë te vetmet dokumente qe ndodhen sot ne Arkivin e Shtetit. Vete drejtuesja e Arkivit te Shtetit, Nevila Nika, i ka zbuluar ato përpara kamerave, si pjese e interesit te gjere mediatik, i cili erdhi menjëherë pasi ne shtypin e se enjtes u publikua një letër e Nexhmije Hoxhës, e cila pretendon se Arkivi i Shtetit ka zhdukur ditarët personale te bashkëshortit te saj. Nika, rrëfen se akuzat janë te renda dhe se Arkivi i Shtetit nuk disponon asgjë origjinale nga dorëshkrimet e Enver Hoxhës, madje as kasetat e zbardhura, duke u shprehur se dikush i ka tërhequr para se ato te vinin ne Arkiv nga viti 1992 deri ne vitin 2000. Por, pse Nika është e sigurt për këtë pretendim te sajin?! Fondi personal i Enver Hoxhës ka qene pjese e arkivit te PPSH-se dhe Institutit te Studimeve Marksiste Leniniste, drejtuese e te cilit ka qene vete Nexhmije Hoxha. Ky fond është dorëzuar ne Arkivin e Shtetit për vite me radhe pa procesverbal, dokument me ane te te cilit familja Hoxha pretendon se do te denoncoje ne Prokurori Arkivin. Nevila Nika tregon gjithashtu se para se te beheshin publike ne media, këto shpjegime i janë dhënë edhe vete Teuta Hoxhës, nuses se Enver Hoxhes, pasi kjo e fundit ka vizituar arkivin dhe pikerisht kete fond, disa here gjate fundit te vitit 2011.

Photocopy of personal data of Enver Hoxha, or part of the political blog, where the dictator and someone speaking from dawn to cast tapes for the paper, are the only documents that are now housed in the State Archive. Himself head of the State Archives, Nevila Nika has discovered them before the cameras, as part of extensive media interest, which came immediately after the press Thursday that a letter was published Nexhmije Hoxha, which claims that the State Archives personal diaries has gone to her husband. Nika, confesses that the charges are serious and that the State Archives does not have anything original manuscripts of Enver Hoxha, even bleached tapes, saying that someone had withdrawn before they came to Archive from 1992 until 2000. But Nika is sure why this claim to Saji? Enver Hoxha's personal fund was part of the PLA's archives and Marxist Leninist Studies Institute, whose leadership has been Nexhmije Hoxha himself. This fund is submitted to the State Archives for years without a record, document through which the Hoxha family claims that the prosecutor would denounce the archive. Nika Nevila also shows that before made ​​public in the media, these explanations have been given the very Teuta Hoxha Enver Hoxha bride that, after it has visited archives and precisely this fund, several times during late 2011.
Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë 30l12rc Pytje & Përgjigje Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë Empty Re: Enver Hoxha - Populli Shqiptar në Kosovë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi