Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja përse e pushuan nga puna! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ja përse e pushuan nga puna! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ja përse e pushuan nga puna!

2 posters

Shko poshtë

Ja përse e pushuan nga puna! Empty Ja përse e pushuan nga puna!

Mesazh nga An0nim Wed 3 Jul 2013 - 3:08

Ja përse e pushuan nga puna! Thumb_250x150Ndodh edhe kështu! Një 35-vjeçare nga Pennsylvania e SHBA-së vendosi t’i drejtohej drejtësisë ndaj një qendre estetike. Mësohet se ajo ishte punësuar aty, por u pushua nga puna kur kundërshtoi të bënte depilim brazilian në zonën e bikinit, në kuadër të trajnimit të saj.

Në padinë e ngritur, 35-vjeçarja Jennifer Finley thekson se gjatë kohës që trajnohej bashkë me vajza të tjera në European Wax Center, i thanë që duhet t’i bënin depilim në bikini njëra – tjetrës. Kur Finley nuk pranoi, e dëbuan.

Avokati i saj deklaroi për gazetën “Huffington Post” se Finley nuk ishte në dijeni se duhej të plotësonte këto rregulla. “Nuk është e mundur që punëdhënësi t’i trajtojë në këtë mënyrë të punësuarit, apo të kërkojë t’i bëjnë njëra – tjetrës diçka të tillë”, tha ai duke shtuar: “Sigurisht që është një pjesë e punës, por jo me detyrim”. Finley nuk pranoi duke thënë se ky veprim shkakton dhimbje, nuk ndjehej mirë dhe nuk mund ta detyronte kush se çfarë do të bënte me trupin e saj. Edhe disa kolege të saj të njëjtin siklet përjetuan kur u detyruan për hir të punës, t’i nënshtroheshin këtij procesi. /alb-observer.com/
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ja përse e pushuan nga puna! Empty Re: Ja përse e pushuan nga puna!

Mesazh nga Anakonda Sat 13 Jul 2013 - 6:04

dicka e neveritshme

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi