Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fantazitë seksuale. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fantazitë seksuale. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fantazitë seksuale.

2 posters

Shko poshtë

Fantazitë seksuale. Empty Fantazitë seksuale.

Mesazh nga An0nim Mon 22 Jul 2013 - 23:06

Fantazite ne nje lidhje jane te domosdoshme,ndonese shume nga ne e kane per turp ta pranojne ose te flasin per to!
Ato jane te ngjashme me endrrat por me nje suport akoma me te lehte per faktin se nuk e prekin ne menyre reale personin.Ato jane krijuar me qellim qe te na bejne te shpresojme,te jemi ne gjendje te idealizojme njerezit qe duam,situatat qe duam....
Qenia njerezore ka shume nevoje per to.
Fantazia seksuale ne veçanti ben te mundur mbajtjen e nje relacioni ose raporti me te njejtin partner/partnere duke ushqyer dhe mbajtur te gjalle deshiren ne origjinen e eksitimit.
Eshte diçka e qujatur intime ne trurin tone,private,qe ne te njejten kohe nxjerr e skene "turpin" dhe "te ndaluarat" me te cilat hasemi ne mendjen dhe gjykimin e te tjereve.
Sepse fantazite bejne pjese ne imagjinaten tone,ndaj dhe na bejne te mundur te shfajsohemi duke mos u ndjere fajtor dhe te ngarkuar me ndjenjen e nje faji!
Shume femra psh nuk arrijne te shprehin ne menyre te qarte deshirat e tyre gjate nje raporti seksual.
Fantazia ben te mundur ndarjen e pulsioneve me partnerin/partneren,si nje sekret i ruajtur dhe i kenaqshem per te dy palet.Ajo ben te mundur qe ato te thone...."Nuk isha une,por fantazia ime"!
Neqoftese fantazite jane te domosdoshme,realizimi i tyre nuk mund te jete gjithmone i mundur kur ato i afrohen dhe jane ne nje grade me "Perversionin"!
Fantazia duhet te jete e bukur dhe aspak e eger,ajo duhet te rrisi deshiren duke na mbajtur ne rradhe te pare ne rangun e njeriut pa kaluar ne stadin e kafshes!
Kur ato kalojne ne rangun e perversionit imagjinacioni ben te mundur krijimin,ndaj jane te rrezikshme.
Sot degjojme persona te moshave 40_50 vjeç qe thone...."Nuk kam me deshire te bej asgje,i kam bere te gjitha"!!!
Duke shkuar deri ne fund te fantazive per fat te keq ata kane shkuar ne ne fund te vetes se tyre,ne fund te imagjinates se tyre....
....Dhe ju mbetet te paguajne vetem nje çmim.......ate te "mungeses totale te deshires seksuale"!


Cili eshte mendimi juaj ne lidhje me fantazite seksuale?!
A ju duken te nevojshme ne nje lidhje?
A jeni dakort me faktin qe ato ushqejne lidhjen dhe mbajne te mundur relacionin me te njejtin partner/partnere?!


Behet fjale per fantazite "seksuale/erotike" dhe jo fantazmat. 

Ps : Do t'iu lutesha t'i permbaheni temes dhe te flisni ne menyre jo banale,per te mos e kthyer ne diçka vulgare!
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fantazitë seksuale. Empty Re: Fantazitë seksuale.

Mesazh nga Anakonda Tue 23 Jul 2013 - 22:23

C'do njeri ka fantazi sexuale por varet sa eshte ne gjendje ti realizoj.
Sepse ka tipa qe disa fantazi i quajne shthurese,ka te tjere qe nuk i pranojne sepse i qendrojne ides qe behet sex(dashuri) per te lindur femij dhe per ti bere qejfin partnerit.
Keta jane tipa qe as dine te marin as te japin kenaqesi.
Te shpalosesh fantazi seksuale do te thote te ndihesh mire me veten dhe me partnerin, duke lene menjane paragjykime,turpe,etj sepse nese frenohesh nga keto edhe relacioni humbet kuptimin

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi