Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO)

Shko poshtë

Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) Empty Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO)

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:01

Bota ka vende te mrekullueshme per t’u vizituar dhe qe meritojne vemendjen e te gjithe turisteve, te pakten nje here ne jete. Me poshte do te gjeni 10 nga vendet me te bukura (sugjerime turistike) qe ekzitojne aktualisht ne bote;
1. Është e pamundur të ecësh përmes tunelit të luleve shumëngjyrëshe ëisteria në Kopshtet Kawachi Fuji në Kitakyushu (Japoni), pa imagjinuar një princeshë elegante dhe një kalë të bardhë. Një anëtar i familjes bizele, ëisteria është një lule dekorative, shumë e përhapur në të dy pjesët, lindore dhe perëndimore,  për lulet e saj të këndshme dhe të varur, me degët dredha-dredha. Sigurohuni që t’i vizitoni në pranverë, gjatë “Matsuri Fuji”, ose “Wisteria Festival”, kur tuneli magjike është në lulëzim të plotë.
Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) TuneliWisteria_zpsc7631a1a

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) Empty Re: Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO)

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:02

2. Cinque Terre është pjesë e bregdetit në rajonin Liguria të Italisë. Tarracat e ndërtuara mbi peizazhin e thyer janë një tërheqje popullore turistike. “The Five Lands” është e përbërë nga 5 fshatra: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola, dhe Riomaggiore. Vija bregdetare, 5 fshatrat dhe kodrat janë pjesë e Parkut Kombëtar Cinque Terre dhe Zonë e Mbrojtur nga UNESCO.
Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) CinqueTerreItali_zps916c5d44

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) Empty Re: Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO)

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:02

3. Hoteli Magic Mountain është pikërisht ajo c’ka ju mendoni se është. Ky është një hotel i formuar si një mal që nxjerr ujë nga lart. Hoteli është i vendosur në Huilo Huilo, një Rezervat Natyror private në rajonin e Rios Los së Kilit, por dhe nje projetk ekoturizmi.
Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) HotelLaMontantildeaMaacutegica_zpsb4a3de56

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) Empty Re: Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO)

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:02

4. Pylli i kaluar (The Crooked Forest ) ndodhet jashtë Nowe Czarnowo, West Pomerania, Poloni. Pylli përmban rreth 400 pisha me trungjet e kërrusur. Ata u mbyllën diku nga viti 1939, por arsyeja pse u rritën të shtrembër është ende e panjohur.
Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) CrookedForest_zpsd8677405

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) Empty Re: Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO)

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:02

5. Pemët gjigande që rrethojnë këtë tunel të vjetër të trenit të vendosur në Kleven, Ukrainë krijojnë këtë vend magjik. Vendasit e quajnë “Tuneli i Dashurisë” pasi është një vend popullor për çiftet për të vizituar.
Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) Tuneliidashurise_zpsf8275fec

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) Empty Re: Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO)

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:03

6. Ujërat termalë të Lagunës Blu në Islandë janë të krijuara nga njeriu, por burimet janë ngrohur natyrshëm me aktivitetin vullkanik në ishull. Burimet janë veçanërisht të bukur në dimër, të shoqëruar me dëborë, dhe uji është vërtetë i shëndetshëm. Më e mira është të keni shansin  e përjetimit të performancës gala të Borealis Aurora (Dritat e Veriut), që gjendet jashtë qytetit.
Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) LagunaBlu-2_zpse42771d7

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) Empty Re: Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO)

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:03

7. Kanionet e akullt në Grenlandë u gdhendën nga shkrirja e ujërave dhe janë të thellë rreth 45 metra.
Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) Kanioniiakullt_zps0e9c7bd9

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) Empty Re: Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO)

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:03

8. Piramida është më i larti shkëmb mbi det. Ajo është mbetje e një vullkani, formuar rreth 7 milion vjet më parë, e lartë 562 metra dhe e vendosur në juglindje të ishullit Lord Hoëe në Oqeanin Paqësor.
Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) Piramida_zps2d7ff560

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) Empty Re: Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO)

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:04

9. Kompleksi më i madh i shkëmbinjve koralorë në botë është është i vendosur në Detin Coral, në brigjet e Queensland, Australi. Ky është aq i madh, sa mund të shihni atë nga hapësira e jashtme. Kompleksi është një destinacion shumë i popullarizuar për zhytësit dhe turistët.
Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) Koralet_zps0203efb9
10. Parku Kombëtar i Liqenit Plitvice është parku më i vjetër në Evropën Juglindore por dhe më i madhi në Kroacia. Parku është i mbushur me gjelbërim, laguna të bukura dhe ujëvara të mrekullueshme.
Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) ParkuKombetar_zps37b31343
Por ka dhe shume vende te tjera te bukura, qe sigurisht meritojne dashurine tuaj. Vizitoni faqen e Sarako Travel, apo kontaktoni per sugjerime turistike dhe oferta. Rezervoni pushimet tuaja ne hotele ne te gjitha kryeqytetet apo qendrat turistike. Paketa individuale ose ne grup, me cmime konkuruese ne   Sarako Travel

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO) Empty Re: Shijoni 10 vendet me te bukura ne bote (FOTO)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi