Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë

Shko poshtë

Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë Empty Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:06

Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë ofrojne jo vetem kete larmi ngjyrash, por dhe mundesine per turizmin. Per t’i shijuar ato, mos ngurroni: vizitojini sapo t’ju jepet mundesia, do te merrni prej tyre magjine.
Me poshte disa nga qytetet me shumengjyreshe ne bote;
Guanajuato, Meksikë
Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë Images?q=tbn:ANd9GcSNN_4NJFAul2ftKJ7CGHt8627CZHh3YSj36xR8eUM8JNBnYHixPamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë Images?q=tbn:ANd9GcRKNHYH56-9rxsIK5q5qfRHApEdPxRdyKQ4p9t3TDMzQRZROSvb
I vendosur në malet e Sierra de Guanajuato, qyteti i bukur kolonial i Guanajuato, u themelua në 1554,  shumë pranë zonës më të pasur minerare të argjendit të Meksikës. Bumi i minierave në shek. 16-të çoi në ndërtimin e ndërtesave të bukura koloniale shumëngjyrëshe. Rrugët e Guanajuato dhe rrugicat shumëngjyrëshe përhapen në çdo drejtim, ndërsa shumica e trafikut kalon përmes një rrjeti tunelesh të nëndheshme, që e bën atë një qytet të shkëlqyer për këmbësorët.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë Empty Re: Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:06

Willemstad, Antilles Hollandeze
Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë Willemstad_zpse7169a54
Willemstad është qyteti kryesor i Curacao, i vendosur në bregdetin jugor të ishullit. Arkitektura koloniale holandeze e Willemstad është piktoreske. Qendra historike e qytetit përbëhet nga dy pjesët kryesore: Punda dhe Otrobanda. Distrikti Punda është zona kryesore tregtare dhe selia e qeverisë së Antilles- Holandë. Ajo është dhe distrikti më i vjetër i Willemstad, themeluar në vitin 1634. Ngjyra të ndritshme dhe të ndryshme të ndërtesave në Ëillemstad janë arsyeja e mjaftueshme për të bërë një udhëtim në të.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë Empty Re: Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:06

Valparaíso, Kili
Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë Valparaiso_zps5086b076
Valparaiso është një qytet dhe komunë e Kilit, qendra e tretë më e madhe dhe një nga portet më të rëndësishme të vendit, si dhe një qendër kulturore në rritje në hemisferën Jugperëndimore Paqësorit. Shtëpitë këtu janë të pikturuara në të gjitha nuancat e ndryshme të ngjyrave. Dhe kjo ndodhi pasi kur anijet ankoroheshin për riparime dhe rilyerje, ata merrnin bojë ekstra mbi doke. Njerëzit merrnin çdo ngjyrë që mund të gjenin dhe lyenin shtëpitë e tyre. Shtëpitë shumëngjyrëshe kanë bërë një Valparaiso një qytet tregtar.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë Empty Re: Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:06

St. John, Newfoundland, Kanada
Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë StJohn_zps91b43696
St. John’s është kryeyqteti dhe qyteti më i madh i Neëfoundland dhe Labrador, Kanada, si dhe është  bashkia kryesore e zonës metropolitane të St. John’s.  Qyteti është vendosur në pjesën lindore të Gadishullit Avalon në ishullin e Neëfoundland. St. John’s është një vend shumëngjyrësh. Shtëpitë e vjetra me punime druri janë vecanërisht shumëngjyrëshe në pjesën e poshtme të qytetit.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë Empty Re: Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:07

Manarola, Itali
Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë Images?q=tbn:ANd9GcQ0SQKZZbr7F0GePLd1jXctVWQycpNeUAfdBp0J9Af7WmKq3ErNFWiPEMvPPamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë Images?q=tbn:ANd9GcT5c6XTzgS7CkyH8KXUgvHQjglstqiDyrTSaelX7uOKRitD5MEO

Manarola është një nga qytetet më të vjetra të Cinque Terre dhe është vendosur n rivierën italiane. Ky qytet piktoresk siguron një pamje që të lë pa frymë të detit Mesdhe. Ngjituni në rrugët ku fryn flladi dhe shijoni një ekspres në një nga kafet e shumta, dhe merrni pamjen spektakolare.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë Empty Re: Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:07

Stockholm
Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë Stockholm_zps0b93173d
Stockholm është një nga kryeqytetet më të bukur në botë, i ndërtuar mbi 14 ishuj të lidhur me 57 ura. Ndërtesat e bukura, gjelbërimi, ajri i pastër dhe afërsia me detin janë tipare dalluese të këtij qyteti.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë Empty Re: Pamje spektakolare! Qytetet më shumëngjyrëshe në botë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi