Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote

2 posters

Shko poshtë

Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Empty Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:08

1.Hong Kong, Kinë
Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote HongKong_zps895f2841
Përgjithësisht të lumtur dhe të dashuruar me qytetin e tyre, një nga gjërat që mund të thonë banorët e Hong Kong është që kurrë nuk kanë parë yjet në qiell. Dhe nuk ka ccudi që as në netët e kthjellëta të mos i shohin, pasi kaq shumë drita ka në të sa nuk mund të shohësh as edhe një yll. Dhe ky fakt nuk mund t’a ndryshojë bukurinë dhe famën e këtij qyteti për të qenurit tërheqës sidomos gjatë natës.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Empty Re: Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:08

2. Londra, Angli
Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Londra_zpse52c7597
Kryeqyteti i bukur i Anglisë është mjaft tërheqës me dritat e tij. Të gjithë turistët tërhiqen nga Syri i Londrës (London Eye) në Tower Bridge dhe sheshi Leicester, që është një nga zonat më të populluara është një nga më të ndriccuarit. Kështu, mos hezitoni të ndërmerrni një shëtitje natën në qytet, ekperienca do të jetë fantastike.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Empty Re: Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:09

Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Paris_zps3acfd712
Kush nuk eshte dashuruar me kete qytet! Qyteti i dashurise dhe i dritave terheq ccdo vit rreth 30 milione turiste, ndërsa Champs Elysee dhe Kulla Ejfel janë dhe objektet më madhështoret,sidomos për Krishtlindje. Një nga më të vizituarit në botë, Parisi natën nuk është vetëm një nga destinacionet më të preferuara, por është një nga gjërat që secili duhet të bëjë të paktën një herë në jetë. Cdo ëndërr duket se bëhet realitet në natën e Parisit!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Empty Re: Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:10

4. Tokio, Japoni
Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote 40bcdba4-16df-4d44-9351-e9631656fef4_zps71ec7db4

Tokio është një nga qytetet më të populluar në botë dhe të arrish kudo në të gjatë orëve të punës është pothuajse e pamundur. Qartësisht e dukshme, numri i njerëzve kërkon dhe shumë drita, si rezultat, Tokio duket në fund më e ndricuar se kurrë, duke e bërë dhe një nga qytetet më të mira për t’u eksploruar natën.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Empty Re: Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:10

5. Mexico City, Meksikë
Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote MexicoCity_zps1bb40222
Kur dielli perëndon, Mexico City zgjohet. Gjithmonë i zhurmshëm dhe i zënë, i gjithë qytetit është kaq i ndricuar sa duket sikur të ishte në flakë gjatë natës. Është vështirë të përshkruhet sa e pabesueshme është dhe ndaj duhet t’a shikoni me sytë tuaj, por dhe të ndjeni sesa perfektësisht qëndron sasia e dritave me shpirtin pasionant të qytetit.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Empty Re: Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:10

6. Las Vegas, SHBA
Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote LasVegas_zpsaff0b51b
Edhe pse më i vogël se New York apo qytete të tjera në këtë listë, Las Vegas është vendi më i ndricuar në botë. Edhe pse dita dhe nata nuk bëjë diferencë në “qytetin e mëkatit”,  ditat janë aq të shndritshme sa ‘mëkatet nuk qëndrojnë secret këtu’. Kështu, nëse ende nuk keni shkuar në Las Vegas, është koha të korrigjoni këtë gabim të madh dhe të ndieni se cdo të thotë të jeni të rrethuar nga dritat ditë e natë

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Empty Re: Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:11

7. Pekini, Kinë
Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Pekini_zps496cf9e1
Ky qytet ka e cur shumë gjatë historisë dhe është i njohur për të dyja; bukurinë dhe dhunën që kishinz ënë vend në rrugët e tij. Sot është një vend paqësor me mijëra drita neonesh gjatë natës, që e bëjnë më të këndshëm naten sesa ditën…

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Empty Re: Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:11

8. Madrid, Spanjë
Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Madrid_zpsb3bf2a50
Gjendja ekonomike në Spanjë mund të jetë e vështirë, por kjo nuk është arsye për të fikur dritat e Madrid. Një nga qytetet evropiane më të ndricuara sot, Spanja nuk i ka dhënë fund ndricimit gjatë natës. Vecanërisht, në kryeqytetin e mrekullueshëm të saj, Madrid.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Empty Re: Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:11

9. Buenos Aires, Argjentina

Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote BuenosAires_zps9ac8c913
Natën, kryeqytetit i  Argjentinës është e sigurtë që do t’ju lërë pa frymë me shkëlqimin e tij. Rrugët me ndërtesat përgjatë tyre janë të mbushura me drita, që e bëjnë të këndshëm për të shëtitur natën dhe të shijosh argëtimet e ndryshme, për të cilat qyteti është i njohur. Dhe mos kini frikë se humbisni, me aq shumë drita të humbisni rrugën nuk është e mundur.


Edituar për herë të fundit nga Anakonda në Sun 21 Dec 2014 - 1:12, edituar 1 herë gjithsej

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Empty Re: Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote

Mesazh nga Anakonda Sun 21 Dec 2014 - 1:12

10. New York, SHBA
Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote NewYork_zps4991c953
Qyteti që nuk fle ka marrë këtë emër pikërisht për këtë arsye. Sasia e energjisë elektrike për të ndricuar Times Square do të ishte e mjaftueshme për disa qytete. Dhe nëse zgjidhni të vizitoni “The Big Apple” natën apo edhe ditën,  mos u mendoni dy herë; qyteti është mjaft i këndshëm. Dhe mos harroni syzet e diellit, mund t’ju duhen.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Empty Re: Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote

Mesazh nga dajti modh Tue 23 Dec 2014 - 13:24

Yes new york me mire shef naten se sa shikon diten  e vertet kjo
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote Empty Re: Aty ku nata nuk ka kuptim..Qytetet me te ndricuar ne bote

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi