Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën

Shko poshtë

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën Empty HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën

Mesazh nga Anakonda Wed 31 Dec 2014 - 0:59

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën DashiDASHI

Ju keni një karakter shpërthyes. Shumëllojshmëri eksperiencash të bukura ju presin gjatë gjithë vitit 2015 falë planetit të Jupiterit që është në një rrugë me Luanin duke krijuar situata pasioni, kreativiteti dhe vetëshprehje.
Koha më e favorizueshme për ju është nga data 16 korrik deri në 11 gusht 2015. Do të keni 8 muaj të brishta të vitit në të cilat do të korrni sukses, famë dhe do të bëni një kthesë në jetën tuaj. Ju mund ta gjeni veten tuaj më interesante në botën e modës, zbukurimit dhe stilit tuaj personal gjatë vitin 2015 të cilat do t`iu bëjnë të dukeni më trendy.
Vetëm mos harroni se Jupiteri mund t`iu sjellë shumë gjëra të mira por mos eksperimentoni shumë në pamjen tuaj duke qenë një ndjekës i modës së fundit.

Karriera dhe Financat
Përsëri në shkollë? Planeti i Saturnit kalon shumicën e vitit tek shenja e Shigjetarit, shtëpia tuaj e nëntë e arsimit të lartë, zgjerimit dhe sipërmarrjes. Ju jeni gati për të realizuar një ëndërr që e keni patur kur keni qenë fëmijë. Ndoshta dëshironi të ktheheni përsëri në shkollë apo për të bërë një program kualifikimi apo trajnimi.
Ju do të keni një udhëtim pune jashtë vendit me një klient tuajin shumë të rëndësishëm të huaj.
Gjatë verës, Saturni do të kthehet përsëri nga Akrepi në shtëpinë tuaj të tetë të financave të përbashkëta. Duke filluar nga data 14 qershor deri më 17 shtator nëse keni ndonjë çështje të patrajtuara rreth investimeve, pasurive të patundshme, çështjet ligjore apo ndërmarrjeve të përbashkëta do të zgjidhet.

Dashuria
Për Dashin viti 2015 është viti i dashurisë. Do të keni momente shumë të bukura këtë vit. Kjo pasi dhe Jupiteri është në rrugën e Luanit ku sjell pasion dhe romanca deri në datën 11 gusht. Planeti i Jupiterit ka sjellë ngjyra të ndezura që nga data 16 korrik.
Për çiftet që gëzojnë një lidhje dashurie të gjatë ky vit do të sjellë netë të zjarrta dhe të mbushura me dashuri. Planeti i Jupiterit që është në sinkronizim me shenjën e Luanit sundon gjithashtu dhe pjellorin. Kështu që mund të keni dhe lajme shumë të mira për shtatëzëni. Nëse ju jeni duke u përpjekur për të patur një fëmijë. Data më e mirë e nisjes së romancave për ju është 8 prilli. Kështu që për ditëlindjen tuaj do të keni një romancë që do të gëzojë shumë dashuri. Emocionet tuaja do të jenë të mëdha gjatë gjithë vitit.

Shëndeti 
Ndjeheni tolerues? Me Jupiterin i cili do të shpenzojë tetë muajt e parë të 2015 në shenjën e Luanit, në shtëpinë tuaj të pestë, ju jeni në një gjendje shpirtërore që do t`iu duhej të shkoni në një palestër apo në stërvitje me regjim të rreptë. Duke e mbajtur trupin tuaj në formë do të merrni shumë kënaqësi. 
Mendoni për disa orë kërcimi, yoga apo zumba pasi do të ishin këto që do të gëzonin shëndetin tuaj.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën Empty Re: HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën

Mesazh nga Anakonda Wed 31 Dec 2014 - 1:00

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën DemiDEMI

Teksa kalendari kthehet në vitin 2015 dhe ora shënon mesnatën, hëna është në Dem në pjesën më të madhe të botës. Të gjithë të lindur e shenjës së Demit do të ndjehen plot shpresë dhe entuziazëm, të gatshëm për të nisur vitin e ri, të kujdesen dhe të trajtojnë një qëllim personal. 
Shijoni këtë rritje besimi dhe përfitoni nga momenti për të arritur disa qëllime që i keni vendosur vetes. Ndërsa ju i keni të qarta në kokë qëllimet, kjo është një kohë e përkryer për të bërë realitet dëshirat tuaja më të përzemërta. 
Disa prej këtyre dëshirave mund të jenë veçanërisht personale, gjatë këtij viti. 2015-ta është një kohë edhe sentimentale për ju, sepse dy planetet Jupiteri dhe Saturni, shpenzojnë kohën më të madhe të vitit në sektorin emocional.
Investoni energjinë në jetën tuaj të brendshme dhe do të shihni që realiteti juaj material do të rritet më fuqishëm.

Karriera dhe Financat
Ndoshta në 2015-ën nuk do t'iu rezervohet ekskluzivisht posti i shefit, por gjatë këtij viti mund t'iu ofrohet mundësia për të ndarë pushtetin, duke rritur kështu edhe fitimet tuaja.
Saturni serioz është në Shigjetar, shtëpia juaj e tetë e ndërmarrjeve të përbashkëta, financave të përbashkëta dhe aleancave strategjike, nga 23 dhjetori 2014 deri më 19 dhjetor 2017. Për tri vitet e ardhshme, rritja juaj më e madhe do të vijë nga realizimi i bashkëpunimeve të llogaritura që marrin sipërmarrjet tuaja për të arritur pozicione të reja të larta.
Saturni këshillon për kujdes ekstrem.

Dashuria 
A është koha për t'i bërë gjërat zyrtare? Saturni serioz është për një vizitë tre-vjeçare në shenjën e Shigjetarit, shtëpia juaj e tetë të intimitetit, cenueshmërisë dhe marrëdhënieve të shkrira. 
Saturni është këtu nga 23 dhjetori 2014 deri më 19 dhjetor 2017, duke shënuar një rënie të shkurtër horizonti prapa në Akrep dhe për shtëpinë tuaj interpersonale të shtatë nga 14 qershori-17 shtatori i këtij viti. 
Është koha për t'i peshuar gjërat. Saturni këmbëngul që ju t'i merrni gjërat intime seriozisht dhe që të ndërtoni disa aftësi të nevojshme për të mbajtur zjarret ndezur pasi mbaron periudha e muajit të mjaltit.
Nga tetori 2012 deri në dhjetor 2014 Saturni ishte në Akrep, shtëpia juaj e shtatë e partneriteteve të kryera. Ky cikël dy-vjeçar tashmë solli ndërgjegjësim të ri rreth lidhjeve tuaj më të afërta, ose duke hapur një marrëdhenie të grirë ose duke e çuar atë në nivele të reja të përhershme. Por ama duhet të jeni të vëmendshëm se mesa duket premtimet dhe ëndrrat romantike janë testuar kundër skenarëve të vërtetë të jetës.
Shëndeti 
Destinacioni: Bota e brendshme! Demi gjatë 2015-ës duhet të jetë gati për t'u zhytur në pjesë të panjohura. Ky vit është i përcaktuar si i emocioneve të thella.
Duhet të tregoheni të vëmendshëm sa duhet me kartelën mjekësore dhe ndërsa kjo mund të iu sjellë pak frikë në disa momente, në qoftë se ju bëni punën apo kontrollet siç duhet, ju do të ndiheni më të fortë dhe të                                                                            vetëdijshëm se kurrë.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën Empty Re: HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën

Mesazh nga Anakonda Wed 31 Dec 2014 - 1:01

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën BinjaketBINJAKËT

Faqet kalendarike kalojnë në 2015 me netët e hënës së Vitit të Ri të binjakëve. Ju do të keni një kthesë duke hapur një kapitull të ri në jetën tuaj. 
Do të jeni të mbushur me energji gjatë gjithë vitit të cilën duhet që ta shpenzoni me kujdes pasi parashikohen edhe dështime të çastit.

Karriera
Faqet kalendarike kalojnë në 2015 me netët e hënës së Vitit të Ri të binjakëve. Ju do të keni një kthesë duke hapur një kapitull të ri në jetën tuaj. 
Do të jeni të mbushur me energji gjatë gjithë vitit të cilën duhet që ta shpenzoni me kujdes pasi parashikohen edhe dështime të çastit.

Karriera
Dyshi është numri juaj magjik. Ju jeni shenja e binjakëve dhe viti 2015 do të shkëlqej në një marrëdhënie dinamike por kini kujdes duhet të selektoni partnerin tuaj.
Jupiteri bujar është në shenjën e Luanit, shtëpia juaj e tretë e komunikimit dhe e sinergjisë së partneritetit e cila do të jetë në datën 11 gusht.
Do të shkëlqeni në fushën tuaj të marketingut. Ky është viti ideal për të komunikuar në mediat sociale e për të qenë i sukseshëm në bindjen e aspiratave tuaja. Do të jeni krijues. Në qoftë se jeni sipërmarrës do të keni një aspirim për të dekoruar ambientin tuaj të punës duke shtuar ngjyrat dhe duke krijuar imazhin që ju doni. 
Shtëpia e tretë është e sunduar nga Binjakët (ju jeni shenja e tretë e zodiakut) kështu që do të keni një udhë të shpejtë drejt suksesit këtë vit. 
Në datën 8 prill do të keni një ngadalësim të të ardhurave tuaja.

Dashuria 
Dashuria merr një ton serioz këtë vit, ashtu siç njihet rigoroz Saturni.  Destinacioni i dashurisë suaj do të jetë ndërkombëtarë.
Së pari Saturni do të nxjerrë në pah gropat që janë thelluar prej kohësh dhe do të kërkojë disa riparime gjatë vitit 2015.
Në qoftë se doni të ndërtoni një marrëdhënie të lumtur atëherë planeti i Saturnit ju këshillon që të paguani për detyrimet tuaja.
Përgjegjësia juaj personale do të rritet atje ku është e nevojshme. Saturni do t`iu shpërblejë me një marrëdhënie të ndërtuar për ta kaluar bukur.
Çfarë kuptojmë me përgjegjësi personale? E pra, mos e fajësoni personin tjetër (ose Binjakun tuaj të brendshëm) për ndonjë mangësi apo zgjedhje të dobët. Nëse ju jeni i ftohtë dhe i vetëm ju do të përballeni me frikën tuaj më të madhe që është angazhimi.

Ju nuk mund të rrini për një kohë të gjatë vetëm. Ndaj gjatë vitit 2015 do të krijoni miqësi dhe marrëdhënie të reja shoqërore si dhe intime.

Shëndeti
Në realizimin e objektivave tuaja gjithmonë me një partner tjetër ju do të keni shumë sukses. Me Jupiterin fatsjellës në shtëpinë tuaj të komunikimit do të gjeni një mik, një partner stërvitje apo disa forma mbëshetëse që mund të sjellin ndryshim në gjëndjen tuaj shpirtërore dhe shëndetësore.
Aktivitetet që kërkojnë një partner tjetër si tenisi apo kërcimi mund të jenë shumë të shëndetshme për ju.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën Empty Re: HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën

Mesazh nga Anakonda Wed 31 Dec 2014 - 1:02

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën GaforrjaGAFORJA

Sillni bollëk! Financat dhe karriera juaj do t`iu kthehen në 2015, një vit që mund të jetë ai më fitimprurësi në më shumë se një dekadë. 
Farat që ju keni mbjellë në fund të qershorit të 2013 do ti korrni këtë vit duke shkaktuar një evolucion të madh personal.
Jupiteri e viziton shenjën tuaj një herë në çdo 12 vjet, dhe kur e bën këtë, e tërë trajektorja e jetës tuaj mund të marrë një kthesë emocionuese. Shumica e njerëzve përreth jush do të emocionohen nga lajmet që do të marrin nga ju. Gaforet do të përshkrohen nga një ngjyrë e gjelbërt duke i marrë jeta një nocion për të ndryshuar pa u paralajmëruar.
Shenja jote sentimentale i pëlqen siguria dhe komoditeti. Ju pëlqen të jeni i mirëpritur.

Karriera dhe Financat

Ecni përpara pasi për Gaforret viti 2015 është viti më fitimprurës dhe më produktiv. Me Jupiterin fatsjellës do të bëni një kthesë të madhe në financat tuaja deri në datën 11 gusht. Do të merrni të ardhura të shumta që do të shënojnë pikën kulminore si dhe do të keni një karrierë të kënaqshme.
Jupiteri i parë ka hyrë më 16 korrik 2014 në vizitën e tij të parë. Do të merrni mjaft oferta emocionuese që do të shtojnë fitimet tuaja.
Kur vjen puna që Jupiteri është në vëmendjen tuaj është e pamundur të luani dobët.
Është koha për të shtrirë dhe për të zbuluar aftësitë tuaja të vërteta për udhëheqjen, krijimtarisë dhe vizionin. Jeta është e ndërtuar për të marrë dhe kënaqësi, jo vetëm duke punuar shumë, por me Jupiterin frymëzues në krah do ti bëni të dyja, me stil!

Dashuria
Dashuria për veten do të jetë në rritje. Ju keni ngritur blloqe ndërtimi për të ndërtuar një marrëdhënie që në vitin 2015. Në këtë vit planeti i Jupiterit viziton shenjën e Luanit, shtëpinë tuaj të dytë të vlerës, sigurisë dhe vetëvlerësimit deri në datën 11 gusht.
Nën kontaktin e planetit Jupiter, ju do të keni nevojë të merrni dashuri nga të tjerët por duhet të kontribuoni dhe ju. Gaforret mbajnë shtëpinë në kurrizin e tyre ndaj e kanë të vështirë që të krijojnë lidhje të reja. Beqarët do të surprizohen nga një dashuri e re. Ndërsa gaforret në çift do t`i përkushtohen më tepër punës sesa jetës së tyre sentimentale. Kjo mund t`iu shkaktojë pakënaqësi ndaj duhet të ktheni vështrimin tuaj ndaj personave të afërm.
Pra Gaforret duhet të lënë pas çdo pasiguri si dhe frikën e refuzimit. 
Tranziti i fuqishëm që sjell Jupiteri çdo 12 vjet do të bëjë që një person i kaluar t`iu pëlqej përsëri. Do të jeni shumë tërheqës ndaj njerëzve. Gjeni diçka kaq tërheqëse tek një person sa nuk mund ta cilësoni si pjesë të nevojës të marrëdhënies.

Shëndeti
Planeti juaj personal Saturni do të shpenzojë tre vitet e ardhshme tek shenja e shigjetarit, shtëpia juaj e gjashtë e shëndetit dhe e mirëqënies.
Duhet që të merrni me seriozitet aktivitetet tuaja sportive. Me pak palestër dhe ushqim të mirë ju do të filloni të ndjeni ndryshimin.
Mënyra e keqe e jetesës dhe zhvillimi i teknologjisë duke ndenjur ulur gjithë ditën do të reduktohet këtë vit. Saturni rekomandon që të kujdeseni seriozisht për shëndetin tuaj për një periudhë të gjatë.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën Empty Re: HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën

Mesazh nga Anakonda Wed 31 Dec 2014 - 1:03

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën LuaniLUANI

Mirë se vini në vitin tuaj Luanë. Ju e keni tuajin vitin 2015 ndaj ky vit do t`iu siguroj fuqi dhe pushtet. Ju do të zgjoheni nga gjumi dhe si një mace do të kapërceni të gjitha pengesat që ju janë vënë përpara.
Pse jeni kaq të ashpër dhe në zjarr? Mirë, Jupiteri i shtrirë do të shpenzojë në shenjën tuaj 13 muaj duke ju sjellë zgjedhje të reja, ngritje në karrierë të cilën do ta ndani me të tjerët.
Jupiteri i parë ka hyrë tek shenja e Luanit më 16 Korrik 2014 kështu që do t`iu sjellë një kthesë dinamike në kalendarin tuaj. Planeti i fatit, entuziasmit dhe bollëkut do të jetë tek juderi në datën 11 gusht, kështu që shfrytëzojeni pasi bota është në duart tuaja. 
Merrni përparësi, sepse Jupiteri e viziton Luanin çdo 12 vjet. Ashtu siç ka qenë periudha e shtator 2002 deri më shtator të 2003 do të përsëritet përsëri në këtë periudhë.

Karriera dhe Financat
Jupiteri i shtrirë, planeti i fatit, rrezikut dhe horizonteve të reja, është në shenjën e Luanit deri 11 gusht. Ju do të jeni në qendër të vëmendjes kështu që duhet të dhuroni një performancë që të tjerët mos ta harrojnë.
Ky është një vit i shkëlqyer për sipërmarrjet dhe për iniciativat. Duhet të keni vëmendjen dhe durim e duhur.
Një nga idetë tuaja mund të shkojnë në mënyrë virale, në sajë të Jupiterit.
Në qoftë se ju keni problem me financat në këtë periudhë nuk duhet të shqetësoheni. Ky mund të jetë një vit eksperimental, kur në të vërtetë nuk duhet të angazhoheni në ndonjë rrugë në veçanti. Në fakt është më mirë në qoftë se ju të mendoni mirë pasi të shpenzoni. 
Jupiteri është në shenjën e Luanit nga data 16 korrik 2014 deri më 11 gusht 2015, duke nisur një kapitull të ri 12-vjeçar në jetën tuaj. Ju jeni në fillim kështu që nuk është mirë që të nxitoni. Merrini punët me qetësi.

Dashuria
Ju ndiheni festiv dhe të lirë këtë vit, me Jupiterin e ndershëm në shenjën tuaj, shtëpia juaj e parë e pavarsisë deri më 11 gusht.
Edhe më kokëfortët romantik Luanë (të cilët janë 99.9 përqid) do të gjenden të mahnitur. Ju do të keni një problem me marrëdhënien tuaj në çift pasi do të kujdeseni më shumë për veten tuaj.
Ngadalësoni veprimet pasi Saturni është strukturuar tek shenja e Shigjetarit që është shtëpia juaj e pestë e dashurisë.
Ky është një cikël tre vjeçar që zgjat nga data 23 dhjetor 2014 deri më 19 dhjetor 2017. Në qoftë se lidhja juaj nuk është serioze atëhere nuk jeni pjesë e ngjarjeve të mëdha.
Planeti i Jupiterit në shenjën e Luanit ju bën të gjallë, ndërsa Saturni mund t`iu ngadalësojë veprimin tuaj në dashuri.

Shëndeti
Revolucioni po ndodh brenda rrethit tuaj! Shëndeti juaj është gjatë një transformimi gradual. Nga viti 2008 deri më 2024, planeti i Jupiterit viziton Bricjapin, shtëpinë tuaj të gjashtë të mirëqenies.
Mënyra juaj e konsumimit të ushqimit është e mirë por duhet të menaxhoni stresin në jetën tuaj të përditshme.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën Empty Re: HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën

Mesazh nga Anakonda Wed 31 Dec 2014 - 1:03

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën VirgjereshaVIRGJËRESHA

Rehati është një ndjenjë komoditeti për Virgjëreshën në vitin 2015. Tetë muajt e parë të vitit janë të gjitha për pushim e përtëritje. Nuk ju nevojitet asgjë më shumë se një plan i mirë me rezultate të prekshme. E pra, Virgjëresha, është koha për të marrë një pushim të vogël nga ajo qasje çoroditje dhe të përqafoni një proces më kreativ.
Shenja juaj futet në shtëpinë e dymbëdhjetë, që lidhet me mbështetjen dhe sakrificën. Ndoshta ju jeni personi i cili duhet të ngrihet lart për një ndryshim, qoftë emocionalisht ose për shkak të një çështje të shëndetit që ju duhet ta adresoni.
Lidhja mendje-trup-shpirt është e fortë me Jupiterin në këtë zonë mistike, kështu që do të eksploroni lidhjen energjike që buron prej tij.
Virgjëreshat nuk duhet të merziten për çështjen e shëndetit që mund të shfaqen këtë vit, pasi do të jenë kalimtare.

Karriera
Virgjëreshat duan të lëvizin vrullshëm në këto drejtime kur fillon viti. Ato janë projektuese të freskëta që presin për t'u mbushur me emërimet mjeshtërisht të organizuara! Nëse jeni lodhur me pritje, këtë vit, yjet ju ftojnë për të marrë një qasje krejt të ndryshme.
Jupiteri është në Luan, shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të pushimit, mbylljes dhe kreativitet, deri më 11 gusht. Por para se të mbyteni me ide dhe projekte të reja këshillohuni të përfundoni të gjitha ato që ju keni filluar. 
Me Jupiterin në shtëpinë tuaj të përfundimeve, ju jeni duke përfunduar një cikël të gjatë 12-vjeçar që filloi përsëri në shtator të vitit 2003. Më 11 gusht, Jupiteri do të shkojë në Virgjëreshë për herë të parë në më shumë se një dekadë, duke shënuar fillime të reja. Ndaj deri atëherë mbyllini gjërat e lëna pezull.
Koha hyjnore është sistemi më i rëndësishëm matës për ju në vitin 2015.

Dashuria 
Jupiteri i shtrirë në Luan dhuron imagjinatë, shtëpia juaj do të jetë ajo e dymbëdhjeta, plot me ëndrra deri 11 gusht 2015. Një cikël që vjen vetëm rreth një herë në 12 vjet. 
Shtëpia e dymbëdhjetë sundon gjithashtu mbylljen dhe vetminë, kështu që është e mundur që Virgjëreshat që janë vetëm do të duan të marrin një pushim nga takimet, ose ndoshta do të shpenzojnë kohë për t'u shëruar nga një ndarje. Nëse ka pasur ndonjëherë një vit për këtë "proces", tani të dashura Virgjëresha, ky do të jetë momenti i duhur.

Shëndeti 
Merreni lehtë! Tetë muajt e parë të vitit 2015 mund t'ju gjejnë me ndjesitë e lodhjes apo vetmisë. Jupiteri do të jetë në Luan, në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të mbylljes dhe shërimit, nga 16 korrik 2014 deri në 11 gusht 2015. Kjo shtrirje 13-muajore është një kohë e rëndësishme për reflektim, falje dhe të shëroheni nga çdo peng. Vetëkujdesi është shumë i përshtatshëm në këtë kohë.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën Empty Re: HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën

Mesazh nga Anakonda Wed 31 Dec 2014 - 1:04

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën PeshorjaPESHORJA

Bëni miq të rinj dhe mbani ata të vjetrit! Mesa duket ky do të jetë refreni juaj për vitin 2015, teksa Jupiteri futet në shenjën e Luanit, vendndodhja juaj e njëmbëdhjetë e grupeve, miqësisë dhe marrëdhënieve, deri më 11 gusht. 
Shumica e peshorëve identifikohen lehtësisht si persona me etiketë (edhe pse disa nga ju mund të jenë pak të rezervuar) dhe me fat. Jupiteri po hap për ju një fazë të re.
"Shtëpia" apo vendodhja e njëmbëdhjetë është vizionare.
Më parë Jupiteri hyri në Luan më 16 Korrik 2014 kështu që përpjekjet tuaja përziehen duke sjellë sëbashku ndoshta një ecuri më të mirë sapo viti 2015 të trokasë.

Karriera 
Me Jupiterin e vendosur në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë nga 16 korriku 2014 deri më 11 gusht 2015, suksesi virtual mund të jetë emri i lojës. Ndoshta ju do të bëni siç bëri Kim Kardashian, 'të thyeni internetin'.
Një projekt bashkëpunues, ndoshta me një komponent dixhital, mund të ju falë pozicione më të larta të reja të suksesit. Apo ndoshta ju vetëm do të bashkoheni me disa mendimtarë për të krijuar ndryshimin. 
Ky vit mbi të gjitha do t'ju lidhë me njerëz të rinj me ndikim dhe frymëzues, për përfitim të ndërsjellë dhe përmirësimin e shoqërisë. Ju nuk e urreni aspak të bashkëpunoni!

Dashuria 
Dashuria nuk është domosdoshmërisht fokusi më i madh i vitit 2015 për ju, nëse s'bëhet fjalë për çështje më universale që ndani në mesin e miqve dhe njerëzve të tjerë. Jupiteri do të tregohet bujar dhe mund të sjellë edhe lidhje rastësore deri më 11 gusht të këtij viti, duke e vënë fokusin tuaj në botë më të gjerë, në vend të vetëm një personi të veçantë. 
Nëse jeni në çift problemet mund të marrin zgjidhje përfundimtare. E nëse jeni vetëm do të keni mundësi të bëni njohje interesante.
Sigurisht, ka shumë momente romance në 2015-ën për shenjen e Peshores, kështu që mos u bëni merak! 
Më 11 gusht, Jupiteri do të arratiset në Virgjëreshë, shtëpia juaj e dymbëdhjetë, e cilësuar si ajo e fantazisë dhe shpirtrave binjakë, deri më 9 shtator 2016. Tani, ju do të tërhiqeni nga qendra e vëmendjes dhe do t'i fokusoheni sërish një personi.
Madje disa nga peshoret mund të duan vetëm për të marrë një pushim nga presioni i marrëdhënieve.

Shëndeti

Ndryshimet e thella vazhdojnë të transformojnë qasjen tuaj për shëndetin, familjen dhe mirëqenien në 2015. 
Neptuni ka hyrë në vitin e tij të pestë tek Peshqit, sektori shëndetësor dhe mirëqënia juaj, e cila do të vizitohet deri në vitin 2026. Shumë peshore janë tashmë në trajtime joge, ushqim të pastër, të gjallë e të balancuar. Por Neptuni vazhdon t'ju tërheqë edhe më tej në këtë fushë të ndërgjegjshme. 
Vetëdija juaj se mendja, trupi dhe shpirti janë të ndërthurura zgjerohet këtë vit, teksa Neptun zhytet më thellë në detin e Peshqëve.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën Empty Re: HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën

Mesazh nga Anakonda Wed 31 Dec 2014 - 1:05

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën AkrepiAKREPI

Të lirë më në fund! Prangat që ju keni mbajtur për dy vitet e fundit janë hequr më në fund Akrep. Saturni i ashpër, i cili ishte në shenjën tuaj nga 5 tetori 2012 deri më 23 dhjetor 2014, ka lënë më në fund Akrepin, pas një turneu të gjatë faze rikrijimi. Për të lindur në shenjën e Akrepit ky tranzit nuk ka qenë i lehtë.
Saturni është planeti i zodiakut në rolin e trajnerit personal dhe teston limitet tuaja në mënyrë që të bëheni më të fortë. 
Lajmi i mirë? Pas vrazhdësisë së Saturnit mbi ju, tani mund të keni më tepër vetësiguri dhe të jeni të pandalshëm. Ose, siç është ajo shprehja: "Çfarë nuk ju vret, ju bën më të fortë!".
Saturni viziton shenjën tuaj vetëm çdo 28-30 vjet dhe prania e tij ju përgatit për një cikël të ri të jetës 28-vjeçare. (Para kësaj, Saturni ka qenë në Akrep në vitet 1985-88.) 
Nëse një rrugë e karrierës apo marrëdhënie nuk ishte mjaftueshëm e guximshme për t'i bërë ballë shtytjes së Saturnit për integritet, ajo mund të ketë rënë si një ndërtesë e dobët pas një tërmeti. Gjatë kësaj kohe mund të keni ndjerë depresion, rraskapitje ose presion. Madje ju mund të keni kaluar nëpër një krizë identiteti. Kthimi juaj me super energji nuk ka qenë i lehtë përballë Saturnit të vrazhdë.

Karriera dhe Financat
Vendosni objektivat tuaja për sukses! Jupiteri është në Luan, shtëpinë tuaj të dhjetë të ambicieve, arritjeve dhe udhëheqjes, deri më 11 gusht. Kjo mund të jetë një vit i artë për ju profesionalisht, Akrep, një nga ciklet e tuaja më të mëdha të karrierës në më shumë se një dekadë.
Jupiteri ka qenë në Luan që nga 16 korriku 2014, kështu që efektet filluan prej verës së kaluar. Dhe në qoftë se kjo nuk ka ndodhur ende, ndoshta ju duhet ta merrni vetë iniciativën. Sepse Jupiteri ju shtyn të zhvilloheni përtej zonës tuaj të rehatisë. Nuk dihet kurrë se kur është koha ekzakte për të rrezikuar për mirë! 
Jupiteri e viziton këtë zonë ambicioze për kartelën tuaj çdo 12 vjet (ai ishte në Luan afërsisht vetëm prej shtator 2002-shtator 2003), dhe kjo është me të vërtetë momenti juaj për të ardhmen. 
Jupiteri ju shtyn për të marrë një rrezik dhe të merreni me promovim, zyra apo mundësi të mëdha të udhëheqjes. Duke qenë se Jupiteri është planeti i lidhjeve në distanca të gjata, ju mund edhe të udhëtoni apo zhvendoseni për punë.

Dashuria 
Dashuria nuk është tema më kryesore në axhendën tuaj për vitin 2015, Akrep. Nuk është se ju nuk do të gëzoni disa romancë të shëndetshme këtë vit, por planetet janë mbledhur në zonat më praktike të kartelës suaj. 
Në vitin 2015, ju shihni gjithçka si një investim në afat të gjatë. Në qoftë se një lidhje nuk e kanë forcën për të shkuar në distancë, ju nuk jeni të vërtetë të interesuar.
Jupiteri është në Luan, shtëpia juaj e dhjetë e qëllimeve dhe planeve me rreze të gjatë, deri më 11 gusht. Saturni i disiplinuar është në Shigjetar, shtëpia juaj e dytë e vetëvlerësimit dhe sigurisë, nga 23 dhjetor 2014 deri më 19 dhjetor 2017. 
Kombinimi i efekteve të tyre ju vë në një humor, jo të mirë.

Shëndeti 
A është koha të keni një trajner? 
Deri në 11 gusht, Jupiteri fatsjellës është në Luan, shtëpia juaj e dhjetë e disiplinës, strukturës dhe ekspertëve. 
Ky është viti ideal që ju të mbështeteni tek dikush që ju bën të punoni dhe veproni në mënyrë më të zgjuar dhe jo më të fortë! Kapeni mundësinë Akrep!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën Empty Re: HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën

Mesazh nga Anakonda Wed 31 Dec 2014 - 1:05

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën ShigjetariSHIGJETARI

Ky do të jetë viti juaj I udhëtimeve. Emri juaj është e shkruar kudo gjatë gjithë këtij viti dhe kozmosi është vendosur që jut ë jeni fluturues.
Do të keni punë e vështirë, orë të gjata dhe disa fillesa false por viti 2015 do të jetë koha e përshtashme të nxirrnni vlerat tuaja.
Le të fillojmë me pjesën më të lehtë. Planeti juaj në pushtet Jupiteri sjell bollëk, zgjerim dhe optimizëm. Ky planet viziton shenjën e Luanit, shtëpinë tuaj të nëntë e cilësuar si ndershmëria që do t`iu karakterizoj nga data 16 korrik 2014 deri më 11 gusht 2015.
Si shenjë e nëntë e zodiakut Shigjetari qeveris shtëpinë e nëntë të zodiakut. Kështu që ju jeni në zonën tuaj. 
Duke pasur planetin tuaj në pushtet, në shtëpinë tuaj, është si një e shtënë e dyfishtë për të patur pasuri dhe mundësi. Jupiteri viziton kartelën tuaj diellore çdo dymbëdhjetë kështu që ju do të dëshironi të përfitoni nga kjo mundësi.

Karriera dhe Financat
Ti gjuan, ti qëllon, thotë një shprehje! Në 2015-ën Jupiteri fatsjellës shpenzon më shumë se tetë muaj në Luan, shtëpinë tuaj të nëntë të udhëtimit, zgjerimit, sipërmarrjes dhe fatit të mirë. Ngjitja meteorike juaja po ndodh me shpejtësi dhe s'ka qenë ndonjëherë që kur Jupiter u zhvendos në Luan më 16 Korrik 2014, duke qëndruar deri 11 gusht 2015.
Shigjetar, ju jeni gjithmonë në kërkim për gjë tjetër të madhe, por këtë vit, kërkimi juaj duhet të dalë në shumë opsione. Dhe ju jeni plot gjallëri për ta kapur audienca dhe admirues që kurrë nuk mund t'i keni prekur. 
Shihni sukseset e miqve tuaj si Taylor Swift. Në nëntor 2014 albumi i saj rezultoi si më i shituri që nga viti 2002.

Dashuria 
A është liria, dashuria më e madhe nga të gjitha? Në vitin 2015, ju do të dëshironi të hapni plotësisht krahët tuaj, nëse kjo është në kuadër të një marrëdhënie ose duke fluturuar i vetëm. Jupiteri është në Luan, shtëpinë tuaj të nëntë të aventurës, pavarësisë dhe horizonteve të reja deri më 11 gusht. 
Gjatë kësaj kohe për juve romanca duhet të vijë pa përmbajtje! Kjo zakonisht është tipike e shenjës së Shigjetarit, por Jupiteri vetëm shërben për ta theksuar atë më shumë. 
Nëse ju jeni vetëm, ju mund të dëshironi të provoni një vend takim si HowAboutWe.com, i cili është i fokusuar në aktivitete me qendër takimet përmes rrjeteve sociale.

Shëndeti 
Zonat e hapura janë favorizuese për juve këtë vit, teksa Jupiteri viziton Luanin në shtëpinë tënde të nëntë deri më 11 gusht. Hapësira me ajër të freskët, skena që lënë pa frymë, joga në agim, etj...asnjë mënyrë në ambiente të mbyllura nuk mund të japë rezultatet e këtyre kombinime me ndikim pozitiv në shëndetin tuaj në vitin 2015.

Mendje-trup-shpirt i zgjuar ju pompojnë më mirë gjakun. I shtoni këtyre edhe udhëtimet dhe Jupiteri ju bën edhe më të lumtur.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën Empty Re: HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën

Mesazh nga Anakonda Wed 31 Dec 2014 - 1:06

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën BricjapiBRICJAPI

Fillimet mund të jenë mbaresa dhe përfundimet mund të frymëzojnë një fillim të ri. Ky është paradoks që do t'ju udhëheqë përmes pjesës më të madhe të vitit 2015 të gjithë lindurit në shenjën e Bricjapit.
Viti përpara merr një mistikë. Në vitin 2015 është koha për të vendosur mënjanë detyrat apo punën dhe për të vendosur lidhjet tuaja personale në plan të parë. Duke u bazuar në logjikë nuk ka gjithmonë kuptim.
Por çfarë është duke shkaktuar këtë ndryshim sizmik? Së pari, planet tuaja nën pushtetin e Saturnit kanë hyrë në një kapitull të ri tre-vjeçar, zhytje në ujëra të thella. Më 23 dhjetor 2014, Saturni shënjon tek Shigjetari, në shtëpinë e dymbëdhjetë dhe të fundit të kartelës tuaj diellore, ku ai do të qëndrojë deri në 19 dhjetor 2017. Nga tetori 2012 deri dhjetor 2014, Saturni ishte në Akrep, shtëpia juaj e njëmbëdhjetë e lidhjeve dhe miqësisë, një cikël relativisht i lehtë që solli lidhje frymëzuese të reja në orbitë tuaj. Saturni në Akrep ju frymëzoi për të investuar në njerëz dhe për të kultivuar marrëdhënie me të vërtetë të forta.

Karriera dhe Financat
Viti 2015 parashikohet të jetë bujar me të lindurit në shenjën e Bricjapit. Jupiteri është në shtëpinë tuaj të tetë të ndërmarrjeve të përbashkëta, pasurisë afatgjatë dhe shumave të mëdha deri më 11 gusht.
Është koha për të bërë që paratë tuaja të punojnë më shumë për ju, Bricjap. Këtë vit, ju mund edhe të filloni të fitoni të ardhura edhe "nga qielli", siç hotë një shprehje.
Pasuritë e patundshme mund të jenë gjithashtu një "sektor rritje" për shenjën tuaj.
Sakaq sa i takon borxheve, 2015-ta favorizon shlyerjne e tyre. Por këshilloheni që të jini të kujdesshëm në lidhje me huamarrjen, pasi mund të tregoheni optimist më shumë se ç'duhet, veçanërisht ndërsa Jupiteri është reaksionar deri më 8 prill. Vazhdoni duke marrë qasjen tuaj të zakonshme të kujdesshme.

Dashuria 
Oh, pikërisht këtu do të hidheni në vitin 2015! Jupiteri do të jetë duke shenjuar përmes Luanit, shtëpia juaj e tetë e seksit, intimitetit dhe marrëdhënieve, deri më 11 gusht. Detyrimet e tua, nëse jeni në një lidhje, do të vihen në qendër të vëmendjes tuaj.
Nëse ju jeni në kërkim të shpritit binjak, asgjë nuk do të jetë më rastësore apo kalimtare. Ju i dëshironi të gjitha: mendjen, trupin dhe shpirtin.

Shëndeti 
A është jeta juaj e brendshme një peizazh shumë i pashkelur? Jo më, Bricjap. Nga 23 dhjetori 2014 deri më 19 dhjetor 2017, Saturn shënjon në fushën tuaj të në nndërgjegjes, duke ju shtyrë juve për të shqyrtuar aspektet më të thella të vetes. Saturni është planeti juaj në pushtet dhe ju jeni të prekur veçanërisht nga efekti i tij.
Pra qarkullimi i tij tre vjeçar përmes Shigjetarit është koha juaj për të kushtuar vëmendje emocionale, shpirtërore dhe energjike mbi mirëqenien tuaj. 
Keni mundësi të beheni lider në moshë të re ose studentë të përkushtuar. 
Madje këshilloheni se mund të filloni një praktikë meditimi apo të praktikoni joga.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën Empty Re: HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën

Mesazh nga Anakonda Wed 31 Dec 2014 - 1:06

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën UjoriUJORI

Le të bëhemi dy! Energjia e 2015-ës është e gjitha e dinamikë dyshe për ju, Ujorë. Jupiteri është duke vizituar shumicën e zonave të marrëdhënieve të shtyrë të kartelës tuaj këtë vit, duke shënjuar përmes Luanit dhe sektorin tuaj të shoqërimit deri në 11 gusht dhe duke shpenzimet 13 muaj (deri 9 shtator 2016) në Virgjëreshë, shtëpia juaj e tetë e intimitetit, bashkimit dhe ndarjes së burimeve. 

Marrëdhëniet nuk do të jenë vetëm ngjarja kryesore, ata do të jenë më të thella se kanë prej një kohe të gjatë!
Është një kthesë interesante për ju, si shenja e zodiakut e karakterizuar nga shpirti i lirë dhe miqësia.

Theksi i këtij viti do të shihet në marrëdhëniet në çift, të cilat duhet pranuar që do të jenë më të forta në vitin 2015.
Ju keni bërë shumë miq dhe do të gëzoheni të bëni të tjerë. Ju do të notoni në detin e dashurisë dhe kjo duhet pranuar.

Karriera dhe Financat
Puna në grup ju sjell rezultatet e ëndrrave në vitin 2015, Ujor! Me Jupiterin e pakufishëm në shtëpitë tuaja të marrëdhënieve të këtij viti, një bashkëpunëtor karizmatik mund të ju ndihmojë të rriteni e të hapni krahët. Me të mund të arrini rezultatet shumë të larta në punë e profesion.
Por këshilloheni që të tregoni edhe maturi, sepse Jupiteri është në lëvizje reaksionare ngadalësuese deri më 8 prill. 
Nëse ju keni një kompani do të mund të përfitoni nga burimet e jashtme ndërkombëtare dhe ju mund të shqyrtoni disa prej tyre që tani. Apo ndoshta ju do të ofroni shërbimet tuaj për një biznes në një shtet tjetër apo vend.

Dashuria 
Vetëm thoni po! Jupiteri ndodhen në shtëpitë tuaja të përkushtimit ndaj marrëdhënieve këtë vit, madje në horizont mund të ndesheni me një partneritet krejtësisht të ri. Deri në 11 gusht, Jupiteri është në Luan, shenjën juaj e partneritetit, duke bërë që marrëdhëniet e tua të ndizen. Në disa raste, njerëzit mund të krijojnë marrëdhënie afat-gjata miqësie, por më shumë të ngjarë ka që në 2015-ën të keni marrëdhënie të forta dyshe.
Këtë vit favorizohen udhëtimet, studimet dhe madje fillimi i një sipërmarrje të përbashkët.

Shëndeti 
Ndryshoni mendjen tuaj, ndryshoni shëndetin tuaj? Transformuesi Pluton sjell këtë gërshetim, përmes Bricjapit, shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të shërimit.
Lëvizja është tani pothuajse në gjysmë të rrugës. Ju duhet të kuptoni çfarë mund të mbani mbi supe? Ju do të zbuloni tipare të vetes që vazhdimisht i mohoni dhe duhet të pyesni veten se çfarë rezultati kanë të tjerët dhe puna juaj mbi mirëqënien tuaj?

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën Empty Re: HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën

Mesazh nga Anakonda Wed 31 Dec 2014 - 1:07

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën PeshqitPESHQIT

Për të lindurit në shenjën e Peshqëve viti 2015 është viti i ndërtimit dhe rishpikjeve/rikrijimeve. Yjet ju ftojnë për të trajtuar bazat e jetës tuaj, ngritjen e një themeli të fortë dhe planet për karrierën tuaj, paratë, shëndetin dhe mirëqenien e përgjithshme. 

Për Peshqit, të cilët preferojnë që dikush tjetër të trajtojë këto detaje, është koha të lëvizin vetë. Mjaft pritet që rritja personale të vijë nga një tjetër anë. Pra, edhe në qoftë se ju merrni në një këshilltar ose mentor, ju do të dëshironi të qëndroni ngjitur me të, në mënyrë që të jeni juve që keni timonin në duar. Dhe mbani mend, ju do ta arrini këtë! 

Përqafoni mundësinë për të zbuluar dimensione të afta të reja të vetes.

Karriera dhe Financat
Është koha për t'u bërë seriozë në lidhje me të ardhmen tuaj, Peshq. Për çfarë doni të njiheni në këtë jetë? Si të arrini suksesin? Si të mësoni sa më fort për t'u ngjitur lart në karrierë?

Në vitin 2015, ju do të jeni të preokupuar me këto lloje të pyetjeve, teksa Saturni, shënjon planet e sigurisë dhe strukturës afatgjatë, fillon udhëtimin e tij tre vjeçar nëpërmjet Shigjetarit, shtëpia juaj e dhjetën e karrierës, ambicies dhe udhëheqjes. 

Saturni në fakt sundon shtëpinë e dhjetë të zodiakut dhe për të ky është një kapitull veçanërisht i fokusuar i jetës suaj ose do të bëhet i tillë së shpejti. Ky cikël filloi më 23 dhjetor vitin 2014 dhe do të zgjasë deri 19 dhjetor 2017.

Dashuria 
Le të jemi të sinqertë: Romanca kurrë si ka kaluar shumë kornizat për ju, Peshq. Megjithatë, në fillim të 2015-ës kjo kthehet në një prioritet më të zbehtë se zakonisht. Duke u marrë më shumë me veten tuaj dhe duke vënë punët tuaja në drejtimin e duhur, ju do të përgatisni terrenin për një jetë më të shëndetshme, e ndërtuar me shumë dashuri në pjesën e fundit të vitit 2015. 

E nëse mendoni për fustan nusërie, lërëni për në fund të vitit. Deri atëherë, yjet ju bëjnë thirrje për të jetuar një tërheqje në romancë, sesa ta shndërroni këtë të fundit në epiqendrën e muajve të parë të vitit 2015.

Planeti i Dashurisë Venusi do të bëjë tri rradhitje me planetin e seksit Marsin, dhe tre me planetin e fatit Jupiterin, duke dhuruar kohë të mira për të gjithë. Të vetmet datat që ju do të dëshironi të kini kujdes janë 25 korrik deri më 6 shtator, kur Venusi kthehet reaksionar (pas), një periudhë që njihet në Astrologji me termin 'Blackout' për dashurinë, e që ndodh çdo 18 muaj.

Shëndeti 
Jupiteri bujar shpenzon tetë muaj të vitit në Luan, shtëpia juaj e palestrës dhe mirëqenies. Nga 16 korriku 2014 deri më 11 gusht 2015, Jupiteri do të qarkullojë këtë pjesë tuajën, e para që nga shtatori i vitit 2003. Mbajtja e jetës dhe trupit tuaj në formë të strukturuar mund të bëhet tani një prioritet.


Marre nga  Shqiptarja.com

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën Empty Re: HOROSKOPI VJETOR për 2015-ën

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi