Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Endrra ...ndjenja..dashuri... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Endrra ...ndjenja..dashuri...

Shko poshtë

 Endrra ...ndjenja..dashuri... Empty Endrra ...ndjenja..dashuri...

Mesazh nga Anakonda prej Thu 1 Jan 2015 - 5:36

Enderrat me cojne ne nje vend tjeter e ne nje kohe tjeter...
Ku jeta ime kishte arsye dhe ishte ritmike
Isha shume e lumtur dhe ne dashuri...
Zoti me solli nje Angel
Ai me donte aq shume sa askush...
E shihja e ndjeja...
Bisedat qe bem te dy te shtrire ne ret e bardha...
ai avash me ledhatonte fytyren dhe floket...
dhe thoshte keto fjale...:
Me mungojne ato kohra,ato dite,ato momente...
por askush smund ti heq memorit nga ne...
MY ANGEL ai gjithmone do mbetet i tille
prej tani deri ne eternity...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Endrra ...ndjenja..dashuri... Empty Re: Endrra ...ndjenja..dashuri...

Mesazh nga Anakonda prej Thu 1 Jan 2015 - 5:37

Dashuri eshte kur...


Dashuri eshte te kesh dike
dike qe smundesh te rrish pa te
te duash ta mbash afer cdo sekond
e te te duket sikurse momenti i pare...qe e ke njohur

Eshte lumturia qe ti ndjen
edhe kur gjithcka ka shkuar gabim e keq
eshte ajo ndjenje qe ti ulesh e mendon
ato kenge te vjetra dashurie

Eshte dhimbshuria e zemres tende
kur e di qe si ke afer ato qe do
eshte pasiguria qe ke
dhe kur ndjehesh e frikesuar

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Endrra ...ndjenja..dashuri... Empty Re: Endrra ...ndjenja..dashuri...

Mesazh nga Anakonda prej Thu 1 Jan 2015 - 5:37

Dashuria eshte...:

Dashuria eshte nje ndjenje e ndare ne dy
Dashuri eshte cfare ndjen per mua e une per ty
dashuria eshte preciose kur ajo ndahet pak a shume
dashuria eshte e rrezikshme kur ke Guxim

Dashuria mendon dhe kerkon per ate qe ti meriton...
Dashuria luan dhe di te bej dhe qef
dashuria te lejon te degjosh dhe muzike qe te mbush zemren
dashuria te ben te besh poezi e te kendosh edhe kur ske ze... Pro()

Dashuria ben boten te shkoj verdall
Dashuria na ben te lumtur nese ai qe duam na do anasjelltas
dashuria bashkon diten me naten
dashuria na rregullon humorin dhe na heq fytyrat e vrejturaDashuria te ben te qash
Dashuria Sakrifikon,dhe thote edhe GOODBYE
dashuria ka arsyet e veta dhe kohen e vet
dashuria mundet me ba dike qe ti do (TIMIN PERJET)

Dashuria ben puthjen e njeriut
dashuria ben mallin e njeriut
dashuria eshte e eksperimentuar nga te gjithe
dashuria te con lart kur ti bie e humb cdo shpres...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Endrra ...ndjenja..dashuri... Empty Re: Endrra ...ndjenja..dashuri...

Mesazh nga Anakonda prej Thu 1 Jan 2015 - 5:37

E qeshura jote zgjon shpirtin tim
ashtu si dielli zgjon diten
puthja dhe jeta ime jane te tuat
me duken nje cmim i mire ta paguaj
prekjet e tuaja me terbojne ndjenjat
ashtu si hena i jep drit nates
me mbaj afer vetes gjithmone
sepse ne krahet e tua cdogje me duket mbar e mir
zemra jote me prek cdo emocion
ashtu sic qielli ka vend per cdo yll
me duaj dhe do kemi eternity
e sdo ket dashuri si kjo e jona...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Endrra ...ndjenja..dashuri... Empty Re: Endrra ...ndjenja..dashuri...

Mesazh nga Anakonda prej Thu 1 Jan 2015 - 5:38

A ke jetuar ndonjeher jeten time?
A ke veshur nje min kepucet e mia?
Ne qoftese jo ateher me thuaj pse me gjykon pa me njohur...
A je zgjuar ndonjeher ne mengjes me friken qe njeriu qe ti don me shume ne jete mundet te mos marr me frym...e mos te kthehet me...
A te ka vdekur ndonje shok ne duart e tuja e ske pasur cfare te besh...
A ke par ndonjeher shokun tend me te mire te shtrir ne krevat te vdekjes nga droga qe se ka perdor kurr me perpara...dhe te japesh gjak per te...
A te ka ndodh me te gjyku njerzit pa e pasur iden se kush je???
A ke pas ndonjeher shok i cili eshte ber viktime e pijes droges apo me keq se keto...
A ke qene ti nder gezimet apo festat e mia?
A ke qen ti ne pranin e shoqerise time?
A ke qene ti ne pranine e familjes time?
Pse duhet te vej maske e te fsheh veten time?
Pse duhet te mendoj se cfare do thoni apo cfare do mendoni???
Pse nje njeri smundet te thoje nje mendim sido qofte ai...
Por edhe ateher kur mund te themi nje fjali thjesht per ta thene marrim komente...te cilat sna perkasin...
Perse me e prish zemren e shpirtin kur e dim shume mire e shohimshume mire ne cdo fjale qe shprehim edhe pse shkurt por e shohim se cfare mentaliteti kemi te gjithe ne cdo fjale qe shkruajme,flasim apo cdo veprim qe bejme...
A mundesh te pakten me u mundu me kuptu se kush jam e se si jam...
Te kuptosh se cfare ndjej...
Te kuptosh se si i shikoj gjerat...
Shume njerez do hyjn ne zemren tone e mendjen tone
dhe po ashtu do dalin jasht jetes tone...
por vetem ato qe jane te vertete me ty
do len shenja ne zemren tande...
Pra skerkoj as te me njohesh as te me shohesh as te me flasesh...nese nuk don...
Por pretendoj respekt ashtu sic ta jap...asgje me shume...
S'me pelqejn mendimet negative po ashtu as te gabuara ndaj njeri tjetrit
S'me pelqejn fjalet e shumta...sepse sic thot populli jan fukaradhek
Me pelqejn njerzit me bote te madhe por ne te njeten kohe te thjesht...Qe te duan te mbajn afer, edhe pse e din qe ti sje perfekt...dhe nuk mundohen te te ndryshojne por te pranojne ashtu sic je me difektet dhe gjerat pozitive qe ke...


Nese si ke pa keto gjera,ateher me thuaj te lutem PSE ME GJYKON???

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Endrra ...ndjenja..dashuri... Empty Re: Endrra ...ndjenja..dashuri...

Mesazh nga Anakonda prej Thu 1 Jan 2015 - 5:38

Duke menduar rreth teje naten
enderrat dhe mendimet clirojne shpirtin tim
Enderroj me qene ne krahet e tu
te zgjohem ashtu ne mengjes e te ndjej trupin tend afer meje.

Te ndjej buzet e tuaja duke njomur buzet e mia
kur mendoj puthjet me ty
dhe mendimi qe vetem te fiksohem tek syte e tu
te bej dashuri ne cdo mendim tendin
mendoj se eshte ndjenja me e bukur qe mund te jet...

Nuk dua te bej dashuri vetem me trupin tend
dua te bej dashuri dhe me mendjen tende
te exploroj cmendurin e mendimeve te tuajat'ju jap ajer dhe jete,
dhe ateher te behet realitet dhe e vertete...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Endrra ...ndjenja..dashuri... Empty Re: Endrra ...ndjenja..dashuri...

Mesazh nga Anakonda prej Thu 1 Jan 2015 - 5:38

O ndjenjë, o mall, e ëmbla valë
Që vjen më puth ngadal’ e shkon.
Ah, të isha gur, t’mos njihja fjalë
Të fliste vetëm një prekja jonë...

Të isha gur që s’vyen aspak
Që asnjë mur mos t’më pranonte
Të tretesha muzgjeve të tua gjak
Një puthja jote t’më thërrmonte.

Në mijëra copa t’më shndërroje
N’korriza rëre q’ndryshojnë vend
Pastaj mes flok’ve t’më trazoje
Në çdo qelizë të trupit tënd.

O ndjenjë, o mall, i ëmbli im,
O muzg magjie i mbrëmjes’vonë!
Ç’po luajm’ kështu, lojë dashurie!?
Unë bregu, ti vala që vjen e shkon!

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Endrra ...ndjenja..dashuri... Empty Re: Endrra ...ndjenja..dashuri...

Mesazh nga Anakonda prej Thu 1 Jan 2015 - 5:39

Mijra vjet ndahen vetem me nje fjal
miliona ndjenja rrudhen per nje qast
mijra vjet lulet njera pas tjetres jan thar
e askush ujin afer nuk pati sa ishin gjall.

Mijra vjet do te humbasin ne kujtesen tende
e ne nje qaste kujtimi vetem do te jet pendimi,
nje minut me shekujt kujtes e vitit
mijra vjet jetim vite te Endritit.

Bora me ore te tera do sjell freski
burimi,zjarri e gezimi,heshtja shoqeria juaj,
mijra vjet do te me kujtosh
fjalen time ske per ta harruar.

Ndalu mes nje qasti ,e mu ne mes te shekullit
dridh mendjen e thuaj zemres fol mos hesht,
perseri miliona vjet milongonat trashin rrjeten ,kurth,
e nje dit ushqimi nuk do ket shije.

Sa vite u bene,askush fjalet nuk i mban
askush nuk deshiron ta kuptoj te verteten ,
ah,mos genjej se do mbyllet dera
mos lendo se nuk do te qelin pranverat.

Nje mije deshira do te lindin per nje qast
e ti perseri e trishtuar do te mbetesh,
hall i botes, e jo i vetes,
kush me mijra e me miliona,Princesh ,
Kurr.
Perseri me mijra vjet do ta lekund te vetmin
alfabet qe kam,aty me zemr do jam,
aty do ti thur vargjet e mia,
Me miliona vjet ta kutoj shoqeria.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Endrra ...ndjenja..dashuri... Empty Re: Endrra ...ndjenja..dashuri...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi