Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mëkati dashurisë   ( motiv persian)  /  Nga Agron Shele People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Mëkati dashurisë ( motiv persian) / Nga Agron Shele

Shko poshtë

Mëkati dashurisë   ( motiv persian)  /  Nga Agron Shele Empty Mëkati dashurisë ( motiv persian) / Nga Agron Shele

Mesazh nga sheleagron prej Sat 30 May 2015 - 10:27

Poezi nga Agron Shele
Mëkati dashurisë   ( motiv persian)  /  Nga Agron Shele 5fr8ly
Mëkati dashurisë
 
( motiv persian)
 
 

 
Nëse një ditë prej ditëve të tua
shkrumbohet rrezes përvëlim
dije se zjarri i kësaj pendese
është mëkati dashurisë.
 
Nëse veriu sjell thëllim
dhe gjaku shprishur dejesh ngrin
është marazi pritjes gjatë
kohë e dhimbjes plot trishtim.
 
Dhe kur lulja të lulëzojë
në kopshtin e madh të lumturisë
rrëmbejë ngjyrën më të kuqe
digju, digju, shpirt i lirë.
 
Dhe kur vjeshta të fillojë
zogjtë e parë të nisë ti zbojë
mos u end si gjethe zverdhur
qiellit tymtë në të fundit amshim.
 
Prapë e nesërmja do trokasë
prapë dielli në shkëlqim
sytë e thellë më shumë shndrijnë
zjarrit zemrës flakërimë.
 

@agron shele

sheleagron
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Bruksel
Postime Postime : 3
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2015
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : Letërsia

http://atunispoetry.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi