Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezi dashurie 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poezi dashurie 2

Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Poezi dashurie 2

Mesazh nga Alberti prej Sat 16 Jan 2010 - 14:30

Qeshtu Jeta
Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qirin e dashurise
ma bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine
a thua kush ma mori
perpiqem e digjem
pyes pse me treadhetoi!
Pse femra e zeze lind e vuan
pse dashuria eshte per te shkrumuar!
o zot me trego rrugen e dashurise
o zot me ndihmo dhe bisedo me mua?
ta qaj hallin tim se sa fort e dua
se vetem ti mundesh te me ndimosh
qe shpyrtin tim te ma sherosh....!!!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Re: Poezi dashurie 2

Mesazh nga Alberti prej Sat 16 Jan 2010 - 14:30

Kjo quhet dashuri e vertet

Te dua perjetDashuria... eshte jete, shijoje
Dashuria... eshte enderr, endrroje
Dashuria... eshte e bukur, adhuroje
Dashuria... eshte dhimbje, sheroje
Dashuria... eshte tradheti, mesohu me ta
Dashuria... eshte detyre, plotesoje
Dashuria... eshte pasuri, ruaje
Dashuria... eshte loje, luaje
Dashuria... eshte mister, zbuloje
Dashuria... eshte fat, perfitoje
Dashuria... eshte avanture, kujdes
Dashuria... eshte luft, mesohu edhe me te
Por dashuria... eshte dashuri, lufto per te!!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Re: Poezi dashurie 2

Mesazh nga Alberti prej Sat 16 Jan 2010 - 14:30

Te Kam Endrruar Shpirt
Mbi dritare nata leshon qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
nje zemer te vetmuar e mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadale mbyllen...
nje buzeqeshje e embel
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qe shkelqejne atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe syte e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Te kam enderruar,"
nje ze tingellon
dhe...
serish heshtja mbreteron...

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Re: Poezi dashurie 2

Mesazh nga Alberti prej Sat 16 Jan 2010 - 14:31

Mos Me Le Shpirt.. !
Mos me le ne pranvere
mos me le te mjere!!!!
mos me le pa lule
mos me le pa ere.
Mos me le te lutem se te dua shume!
mos me le pa shprese,
mos me le pa gjume!!!!!!
ti e di se te dua
dhe vuaj per ty te lutem te lutem!
mos ma dhuro vetmine
ti je per mua shok
ti je per mua gjdo send ti je ajo
qe ne zemren time ke,
me te bukurin vend!!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Re: Poezi dashurie 2

Mesazh nga Alberti prej Sat 16 Jan 2010 - 14:31

Zoti tek "Ti" Me Ka Dergu Shpirt !
A e din Vajz se si jemi taku?
me fal se te verteten kurr sta kam tregu!

Nje dit isha tuj mendu
tu mendu e tu Vajtu" Pse Zoti mu me ka harru?"
Pse une pa fat kam qellu?
Oh kisha pas deshir mu dashuru
kur do te vjen Princesha
dhimbjet e Zemres me mi sheru?!

Nje rreze ne Zemer filloj mem shendru
Zoti mua mu ka lajmru
ja nisi me mu me bisedu!

Pse bre "Roki" po fol keshtu?
Pse mendon se te kam harru?
Po ty Princeshen ta kam dergu
shum te Bukur ta kam kriju
por pa fat kish qellu
Zemra eshte ti vajtu
fjalen dashuri qe shum koh se ka ndegju
Ajo ty pot pret, veq me kliku
shko ne Albachat se ki me taku, e ke shum mu dashuru!!!

Une thash Zoti qenka Tranu
po si fol mor ky me mu
une ne Albachat ka mu dashuru?!!!
Po sguxoj kuj mi tregu
se gjith Bota dot kesh me mu!!!
Disa koh kish kalu
po fjalt e Zotit si kisha harru
Albachatin thash du me provu
qesaj Lindes du mu ju lajmru
thash qeta du me kliku!
"Tung" ja shkrova, fillum me bisedu.
Ja filloj mem tregu:
se pa nafak kish qellu
Zemra ish ti vajtu
fjalen Dashuri qe sa koh se kish ndegju
po e Pret Princin me ju lajmru
Plaget e Zemres me ja sheru!!!

Oh smujta ma me duru
Fjalet e Zotit mu kan kujtu
ka Qjelli kryet e kam qu
me lot ne sy jam Falemenderu
per Princeshen qe ma ka dergu!

Ah po shum kemi bisedu
une Qaj e ajo tu lotu
ah po shum jemi Dashuru!

Kur erdh dita mu taku
kurr ate dit skam me harru
dit me shi kish qellu
Engjujt prej gezimit ishin tu vajtu
se sod Princi Princeshen kan me u taku!


Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Re: Poezi dashurie 2

Mesazh nga Alberti prej Sat 16 Jan 2010 - 14:31

Dy Zemra Te Lenduara
Nuk e di a'e din "Ti" por ja une te tregoj
Se dashuria e pare nuk qenka loj
Dy te rije
dhe nje ardhmeri,
dhe ja u krijua nje e tmerrshme Histori
Zemra flet shume, goja pak me pak
por qe ngjan nje gje e till
nuk kisha menduar aspak.
Rreshtat skan te ndalur
dhe zemra filloj vajin
per te kaluaren e vet
se te kam dashur me te VERTET.
Dhe tash jam ne MES TE LUMIT
me nje anije te lodhur ,,,
nuk di a te thirri apo te kendoj
qe edhe mali dhe oqeani,
deti dhe fusha te me kuptojn
duke e mbajtur emrin tend ne zemer
deri nje drite diku te AGOJ...

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Re: Poezi dashurie 2

Mesazh nga Alberti prej Sat 16 Jan 2010 - 14:31

Dashuria
Nese e don bukurin ateher mos me duaje mua, sepse ka te tjera
qe jan me te bukura se une.
Nese e don menqurin, ateher mos me duaje mua, sespe ka te tjera
qe jan me te menqura se une.
Nese e don pasurin, ateher mos me duaje mua, sepse ka te tjera
qe jan me te pasura se une.
Por nese e don dashurin, ateher duam vetem mua
sepse nuk ka asnje tjeter qe te dashuron me shume se une.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Re: Poezi dashurie 2

Mesazh nga Alberti prej Sat 16 Jan 2010 - 14:31

Endera
Te Shtune u martove
te Djele muajin e mjaltit mbarove
te Hene ne pune shkove
te Marte u baresove
te Merkure sec deshtove
te Enjte n'pazar u harrove
te Premten burrit syte c'i nxorre
po shyqyr nga gjumi u zgjove
dhe ketij ankthi i shpetove.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Re: Poezi dashurie 2

Mesazh nga Alberti prej Sat 16 Jan 2010 - 14:32

Leket
100 lek per te folur me ty
2000 per te chat-uar te dy
500 lek per te ardhur tek ti
... le qe s'po vij fare se po bika shi.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Re: Poezi dashurie 2

Mesazh nga Alberti prej Sat 16 Jan 2010 - 14:32

Larg Zemres
Larg meje po jeton
zemra ime te kerkon
qaj me lot pa pushim, se te dua shpirti im.
me dor po shkruaj me zemer po vuaj
pse je larg meje, me le te vetmuar.
Sa dit te vetmuar sa nata te qeta
te shkrun shpirti im se te don per jete

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Re: Poezi dashurie 2

Mesazh nga Alberti prej Sat 16 Jan 2010 - 14:32

Dua te them

Dua te te them te dua
Por ti sme degjon
Dua te tregoj se çfar
Je per Mua Por ti Nuk
E Kupton Dua te kerkoj
Te falur Por ti se Pranon
S"dua te kerkoj ndarje
Por ti Kete Po kerkon.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Re: Poezi dashurie 2

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:37

A te ka ndodhur ndonjeher,te flesh me lot ne sy?
Mua po,sepse cdo nat nuk mund te rri pa te kujtuar ty.

A te ka ndodhur ndonjeher,te qash sepse,dike nuk e ke pran?
Mua po,se po me mungon ti qe te kam shum xhan.

A te ka ndodhur ndonjeher,te presesh nje mesazh ne telefon dhe ai mos te vij.
Mua po dhe gjithmon do me ndodhi,se gjith jeten,do e pres nje sms,nga ti.

A te ka ndodhur ndonjeher te duash dike me gjith shpirt?
Mua po dhe prandaj me lot,gjat gjith kohes i kam te mbushur
syt

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Re: Poezi dashurie 2

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:37

[b]Dashuria?? Nuk kerkohet, nuk pritet, nuk zgjidhet. Lind rastesisht, kur ti nuk e pret aspak. Arrin dhe pik! Dhe mund te arrije ne diten me te trishtuar, ne periudhen me te erret, madje dhe atehere kur mund ti kesh humbur shpresat dhe nuk e deshiron me. Dashuria eshte keshtu, nuk lajmeron kurre.[/b]

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Re: Poezi dashurie 2

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:38

[b]Dua t'te fal shum dashuri Qe ta harrosh fjalen vetmi, Ne zemér fort té shtrengoj Dhe nga zemra kurr mos té largoj, Do t'te doja te isha yll te shihja nga lart Do doja té isha héna té puthja cdo naté "Te Dua" me gjithe shpirt edhe pse je larg .. [/b]

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Re: Poezi dashurie 2

Mesazh nga Anakonda prej Fri 17 Oct 2014 - 19:39

[b]***Erresire ,thjesht une, nata dhe vetmia(dhe ti
diku brenda meje)si cdo nate qe ngryset,dhe cdo dite qe zbardhe...me le, me
gjen dhe perseri iken,vjen....dhe ti....larg nga jeta ime.


E di,madje si cdo tik-tak ore,me rregullsine e pa
ngaterueshme,ti me kujton,me flet,me kerkon..sepse ti ,si une nuk jeton dot
vetmin..je larg...je pa mua.


Dhe si ne terr kerkoj,me ngulem “perset” e
sjelljes tende,te zgjedhjeve,te deshires tende larg nga une......dhe prape si
ne udhe kryq,asnje pergjigje...heshtje.....


Kaq shume kohe dhe asnje fjale nga ty(thjesht
pershendetje si dy kalimtar rasti),as nje shpjegim,as deshire dhe mundesi per
te te pare(ti mendon se keshtu eshte me mire??)


Keshtu mendon se eshte zgjidhje???Apo kaq, me
mire,sepse nuk ke kurajo te flasesh,te kerkosh,nuk ke kurajo qe te
perballosh?????? TI????????

[/b]
[b]Se di se si kalojne keto nete(si po te pres),si
arrije te mashtroj vetem disa ore gjumin,naten se jam kaq e lodhur.....madje
dhe ankthin(se besoj cfare me thane,jo per ty,jo neve).....


Dhe perplasen ne shpirtin tim,kujtimet,lotet, dhe
fjalet e tua te fund(I....ti je me mire pa mua)..me mire??sa egoist je ti,ti
bota jote,perfeksionizmi jote,deshira qe te mos lendoshe, menyra jote e te
qenit kaq arrogant,kaq i paperkulur,kaq egoist(sa dhe dhimbjen do ta mposhtesh
vetem,dhe me largon)


Dhe une kaq e brisht ne qenien time(se mendoja
kurre),thjesht pres,pa mundur dhe pa arritur te marr guximin te vije te te
takoj,fundja te te harroje...vetem thjesht te gjej qetesin.....sepse ka kaq
kohe qe me mungon(dhe po tretem ne syte e atyre qe me duan).


Ka
kohe qe nuk jam me une...(as e di do te jem me),sepse une humba I……mbi te
gjitha,dhe pas ty te gjithe ate qe kishim ndertuar bashke………..
Dhe
pres…..me shpresn se kjo eshte thjesht nje
mankth,dhe ti do vish te me zgjosh……ose te pakt
[/b]
[b][b][b][b]en thjesht te vish….sepse cdo
gje bashke mund ta kalojme….


Dhe
pres.....ne cdo rrahje zemre,cdo frymemarrje,cdo
hap,cdo gjethe peme qe bie ne trotuarin para shtepise sime…une pres nje fjale,
nje telefonat…dhe thjesht te te degjoj zerin..thjesht per pak sek….sa ta di qe
ti je mire…..


Dhe oret kalojne nje nga nje...dhe dhimbja me cane
kraharorin..dhe ti me mungon me shume,madje me me furi se dje...dhe neser me
shume se sot....(kete e di).


Dhe mundohem te ngurtesoje shikimin tend ne filmin
e kujteses time,te jete me mua deri ne agim,e se bashku te jemi me ty…..(te te
pres)


Dhe ne ne mendje kam te njejtat vargje kenge..qe
[/b][/b][/b][/b][b]me kujtojne ty...[/b]

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 24
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi dashurie 2 Empty Re: Poezi dashurie 2

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi