Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tryeza tek Topi, ish keshilltari i Moisiut: Berisha do te mungoje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tryeza tek Topi, ish keshilltari i Moisiut: Berisha do te mungoje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tryeza tek Topi, ish keshilltari i Moisiut: Berisha do te mungoje

Shko poshtë

Tryeza tek Topi, ish keshilltari i Moisiut: Berisha do te mungoje Empty Tryeza tek Topi, ish keshilltari i Moisiut: Berisha do te mungoje

Mesazh nga Binni Sun 31 Jan 2010 - 10:18

Afrim Krasniqi ka qene keshilltar politik i presidentit Moisiu dhe deshmitar kyc i disa tryezave politike te organizuara nga ish-shefit te tij. Zoti Krasniqi thote se nje tryeze politike ne 2010 eshte shume e ndryshme nga ato te meparshmet.
“Eshte hera e pare qe Shqiperia duhet te promovoje aftesine e saj per zgjidhjen e krizave politike dhe eshte nje prove e madhe per Shqiperine. Keshtu qe une mendoj se kjo tryeze edhe nese do te zhvillohet, do te jete sketiptike nga menyren sesi do te organizohet dhe nga produkti qe ajo do te sjelle. Nese palet i vene kushte paraprake Presidentit qe ne pranojme tryezen vetem nese realizohet kjo gje, atehere tryeza eshte e deshtuar”, nisi fjalen e tij per Top Channel zoti Krasniqi.
Por, pervec mungeses se vullnetit politik, cfare tjeter mund te beje te deshtoje nje tryeze politike? Ne 2007-en, Edi Rama e cilesoi te papranueshme mungesen ne tryeze te kryetarit te Partise Demokratike. Zoti Rama u rikthye ne tryeze, vetem pasi mori garanci se Presidenca komunikonte direkt me Sali Berishen. Por jo nepermjet nenkryetarit te Partise Demokratike, Bamir Topit, por nepermjet te mandatuarit te vertete te Sali Berishes, Fatmir Mediut.
“Nuk parashikoj dhe nuk pres qe partia demokratike te perfaqesohet ne nivel kryetari. Argumenti do te jete i perhershem: qe kryetari eshte kryeminister dhe kryeministri nuk vjen ne tryeze te partive politike. Dhe keshtu ka ndodhur ne shumicen e tryezave te meparshme”, tha Krasniqi.
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi