Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ademi: BDI-ja nuk frikësohet nga zgjedhjet e parakohshme People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ademi: BDI-ja nuk frikësohet nga zgjedhjet e parakohshme People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ademi: BDI-ja nuk frikësohet nga zgjedhjet e parakohshme

Shko poshtë

Ademi: BDI-ja nuk frikësohet nga zgjedhjet e parakohshme Empty Ademi: BDI-ja nuk frikësohet nga zgjedhjet e parakohshme

Mesazh nga Vizitor Sat 6 Feb 2010 - 2:06

“Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) nuk frikësohet nga zgjedhjet e parakohshme. Por, tani mendoj se ato do ta dëmtonin procesin e integrimit të Maqedonisë në BE dhe NATO”, tha sekretari i përgjithshëm i BDI-së, Abdylaqim Ademi.
BDI planifikon takime më intensive me organin e vet votues, simpatizuesit dhe qytetarët e Maqedonisë për t’i dëgjuar mendimet dhe problemet e tyre dhe të vazhdojnë me ndërtimin e strategjisë së përbashkët.
Takimet me qytetarët i paralajmërojnë për çdo të shtunë prej orës 11 deri në ora 14 në ndërtesat komunale ose selitë partiake. Në to do të prezantojnë ministrat, zëvendës-ministrat, drejtorët dhe personat tjerë udhëheqës të cilët do t’i njoftojnë qytetarët me gjendjet në vend dhe do të mbledhin mendime.
Në pyetjen e gazetarëve për vendimin qeveritar për mësimin e gjuhës maqedonase prej klasës së parë nga nxënësit shqiptarë dhe për marrëdhëniet ndëretnike në shtet, Ademi me përgjigje të shkurtë se lidhur me gjuhën mbeten në pozicionin e njëjtë nga i mëparshmi dhe se incidentet e fundit janë të izoluara, dhe se ata në takimet me qytetarët do të punojnë për përmirësimin e gjendjeve ndëretnike.
Ai apeloi që partitë politike të mos i shfrytëzojnë këto incidente për pikë politike.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi