Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rama: Jemi gati te kthehemi ne Kuvend People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Rama: Jemi gati te kthehemi ne Kuvend People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rama: Jemi gati te kthehemi ne Kuvend

Shko poshtë

Rama: Jemi gati te kthehemi ne Kuvend Empty Rama: Jemi gati te kthehemi ne Kuvend

Mesazh nga Binni Sat 20 Feb 2010 - 9:22

Kryetari i PS, Edi Rama, duke iu referuar deklarates se kreut te Asamblese se OSBE-se, ka deklaruar se hetimi parlamentar mbi zgjedhjet e 28 qershorit duhet te jete i pakushtezuar. Duke folur ne nje konference per shtyp, Rama eshte shprehur se opozita eshte e gatshme te kthehet ne Kuvend sapo Berisha te lejoje hetimin e plote te zgjedhjeve.
“Deklarata zyrtare e publikuar ne faqen e OSBE-se ben thirrje per nje hetim parlamentar bazuar ne Kushtetute per zgjedhjet. Me presidentin Soares rame dakord se hetimi parlamentar nuk mund te kushtezohet. Ai shprehu bindjen se opozita duhet te kthehet ne Kuvend dhe une i shpreha vullnetin per t’i dhene fund bojkotit sapo Berisha te lejoje hetimin”, ka pohuar Rama.
Lideri i opozites ka theksuar se kriza politike ne Shqiperi ka nisur per shkak te qendrimeve te qeverise dhe ka nenvizuar se PS eshte gati te kontribuoje ne dhenien fund te saj nese transparenca e zgjedhjeve do te jete e pakushtezuar.
“Ne jemi ne bojkot sepse demokracia eshte ne krize, fundi i te ciles fillon me transparencen e pakushtezuar te zgjedhjeve. Tere bota kerkon hetim te zgjedhjeve dhe OSBE ka kerkuar publikisht qe zgjedhjet te hetohen”, ka thene Rama.
Me tej, ai i ka drejtuar nje apel kryeministrit Berisha, duke i kerkuar qe te degjoje thirrjet e faktorit nderkombetar. “I bej thirrje kryeministrit Berisha qe te degjoje kembanat qe bien nga te kater anet”, ka shtuar Rama.
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi