Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrave u pëlqejnë rrëfimet me vrasje dhe dhunë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Femrave u pëlqejnë rrëfimet me vrasje dhe dhunë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femrave u pëlqejnë rrëfimet me vrasje dhe dhunë

Shko poshtë

Femrave u pëlqejnë rrëfimet me vrasje dhe dhunë Empty Femrave u pëlqejnë rrëfimet me vrasje dhe dhunë

Mesazh nga Vizitor Sat 20 Feb 2010 - 10:05

Gjinia e ndjeshme preferon letërsinë agresive. Arsye për këtë është frika se edhe ato mund të bëhen viktimë e ndonjë maniaku dhe shpresojnë se në këto libra do të gjejnë ndonjë këshillë si të mbrohen.

Shumë njerëz mendojnë se janë burrat, të njohur si gjinia më agresive, zgjedhin më me dëshirë të lexojnë për temat agresive. Megjithatë janë femrat ato që pëlqejnë këto tema, por për këtë nuk është fajtor agresiviteti i fshehur ose i imponuar, por frika.

Disa femra besojnë se prapa motiveve të disa vrasësve fiktiv mund t’i identifikojnë rreziqet ose qëllimet e këqija të dashnorëve të tyre ose të huajve, si dhe mundohen të zbulojnë ndonjë strategji veprimi për t’i mbijetuar situatave të krizës.

Autorët e librit ”Social Psychological and Personality Science” Amanda M. Vicary dhe R. Crhis Fraley, thonë se është frika për të mos u bërë edhe ato viktima të krimeve të tilla që i detyron femrat të lexojnë letërsi të tillë për t’i mësuar teknikat dhe strategjitë për ta shpëtuar kokën në rast rreziku.

Në secilën libër që një femër lexon mëson diçka të re në atë temë dhe mëson diçka të re për ndonjë vrasës dhe viktimat e tij dhe me këtë ato vetëm sa e shtojnë frikën dhe krijon kundërefekt tek to
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi