Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Grevat masive paralizojnë Greqinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Grevat masive paralizojnë Greqinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grevat masive paralizojnë Greqinë

Shko poshtë

Grevat masive paralizojnë Greqinë Empty Grevat masive paralizojnë Greqinë

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Wed 24 Feb 2010 - 0:05

Grevat masive paralizojnë Greqinë 1om8ns

Athinë, 24 shkurt – Qindra mijëra grekë kanë filluar grevën për të protestuar për vendosjen e masave të kursimit për të shpëtuar ekonominë.
Hapësira ajrore e Greqisë do të jetë e mbyllur për të gjitha fluturimet, trenat dhe anijet nuk do të punojnë dhe vendet arkeologjike do të jenë të mbyllura.
Kjo është greva e dytë e përgjithshme në dy javë dhe përkon me zemërimin në rritje në përgjigjen e BE-së për krizën.
Ky do të jetë veprimi më i madh që kur qeveria sociale greke njoftoi planet për uljen e borxheve dhe vendosjen e deficitit nën kontroll.
Greqia aktualisht ka një deficit buxhetor prej 12.7 % të GDP-së, më shumë se katër herë më i madh se sa lejojnë rregullat e eurozonës.
Qeveria është zotuar të reduktojë deficitin në 8.7 % këtë vit, dhe gjithashtu të ul borxhin publik prej 300 miliardë euro, duke zvogëluar pagat e sektorit publik, rritjen e moshës mesatare për pensionim në 63 vjet në vitin 2015 dhe rritjen e taksave për karburantet, alkoolin dhe duhanin.
Gjithashtu qeveria do të marrë masa të ashpra për evazionin fiskal. Ekonomia e zezë në Greqi është vlerësuar në 30 % të GDP-së
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi