Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pensionet e kategorive të dala nga lufta rriten qind për qind People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pensionet e kategorive të dala nga lufta rriten qind për qind People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pensionet e kategorive të dala nga lufta rriten qind për qind

Shko poshtë

Pensionet e kategorive të dala nga lufta rriten qind për qind Empty Pensionet e kategorive të dala nga lufta rriten qind për qind

Mesazh nga Li12i-GG ARMY Wed 24 Feb 2010 - 1:02

Pensionet e kategorive të dala nga lufta rriten qind për qind 5ff43b

Prishtinë, 24 shkurt - Udhëheqësi i Zyrës për Veteranët e Luftës së UÇK-së në Zyrën e Kryeministrit, këshilltari politik i kryeministrit, Faik Fazliu, ka njoftuar dje për përkujdesjen institucionale të invalidëve dhe veteranëve të Luftës së UÇK- së, në bazë të një vendimi të Qeverisë dhe Kryeministrit Thaçi. Në bazë të këtij vendimi pensionet e këtyre të kategorive të dala nga lufta, nga 1 janari 2010 u janë ngritur afër qind për qind. Sipas shkallës së invaliditetit pensionet e invalidëve janë rritur prej 120 deri në 239 euro. Pensionet e kujdestarëve t invalidëve të UÇK-së janë rritur nga 59 në 120 euro. Ndërkaq pensionet e familjeve pas vdekjes së invalidëve të UÇK-së janë rritur nga 96 deri 191 euro. Në vazhdim, Fazliu ka njoftuar edhe për një varg projektesh, të cilat Qeveria e Republikës së Kosovës i ka realizuar dhe po i realizon, me qëllim të përmirësimit të pozitës së invalidëve dhe veteranëve të luftës së UÇK-së.
Li12i-GG ARMY
Li12i-GG ARMY
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : iTaLY
Postime Postime : 295
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/02/2010
Hobi Hobi : RRuGeN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi