Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
PS nesër në Kuvend People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
PS nesër në Kuvend People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PS nesër në Kuvend

Shko poshtë

PS nesër në Kuvend Empty PS nesër në Kuvend

Mesazh nga Vizitor Wed 24 Feb 2010 - 8:48

PS nesër në Kuvend F.0224184639247_mPas 6 muajsh mungesë në Kuvend, deputetet socialiste do të rikthehen pasditen e nesërme në sallën e Kuvendit. Deklarata erdhi nga kreu socialist Edi Rama pak përpara se të zhvillohej mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Socialiste.
“Nesër ne do të jemi në Parlament, por jo për të ndenjur pa u hapur kutitë”, theksoi kryesocialisti ndërsa tha se vendimi i opozitës për të njohur rezultatin e zgjedhjeve tregon qartë se opozita ka dhënë sinjalin për zgjidhjen e krizës.
“Nuk e kemi përjashtuar dhe as e përjashtojmë dialogun si instrument për të zgjidhur krizën, madje kemi qenë ne që kemi dhënë sinjalin e kompromisit në të mirë të të ardhmes së vendit duke njohur rezultatin e zgjedhjeve. Nuk duam rinumërim për të ndryshuar rezultatin, nuk duam fitore në tavolinë, por transparencën e plotë të zgjedhjeve”, theksoi Rama
Kreu socialist zyrtarizoi faktin se nga ky moment deputetët socialistë do të thyejnë bojkotin për të hapur kutitë e votimit.
“Ne nesër do ti japim një zgjidhje të qartë krizës, kemi gati çelësin e kthimit të opozitës në Parlament, por i takon mazhorancës, të vendosë nëse e do apo jo opozitën në Parlament”, u shpreh kryesocialisti.
Ndërkaq Rama shtoi se në rast se në parlament nuk do të hetohen zgjedhjet atëherë, siç tha ai Marsi do të jetë muaji i ngritjes së popullit opozitar në protesta.
Në fund të mbledhjes së sotme do të ketë një deklaratë zyrtare, në lidhje me çfarë projekti do të shkojnë nesër deputetët socialistë në sallën e Kuvendit. /
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi