Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Papa: Priftërinjtë pedofilë të përgjigjen para drejtësisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Papa: Priftërinjtë pedofilë të përgjigjen para drejtësisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Papa: Priftërinjtë pedofilë të përgjigjen para drejtësisë

Shko poshtë

Papa: Priftërinjtë pedofilë të përgjigjen para drejtësisë Empty Papa: Priftërinjtë pedofilë të përgjigjen para drejtësisë

Mesazh nga Vizitor Sat 20 Mar 2010 - 6:34

Papa: Priftërinjtë pedofilë të përgjigjen para drejtësisë Papa-benediktiiiPriftërinjtë pedofilë duhet të përgjigjen për abuzimet e tyre, para Zotit dhe para gjykatave.

Kështu shprehet Papa Benedikti XVI në letrën e tij dërguar priftërinjve katolikë të Irlandës, shpërndarë për shtypin mëngjesin e sotëm.

Ati i Shenjtë i është drejtuar direkt priftërinjve dhe besimtarëve që kanë abuzuar ndaj minorenëve.

Duke i akuzuar për këtë krim të rëndë dhe për dëmin e madh shkaktuar viktimave, Papa i këshillon ata që të kenë një pendim të sinqertë dhe lutje për personat që kanë fyer.

"Pranoni hapur fajin tuaj dhe nënshtrojuni procedurave të drejtësisë", u shpreh Papa.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi