Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ushtria greke fyen shqiptarët në parakalim People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ushtria greke fyen shqiptarët në parakalim People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ushtria greke fyen shqiptarët në parakalim

Shko poshtë

Ushtria greke fyen shqiptarët në parakalim Empty Ushtria greke fyen shqiptarët në parakalim

Mesazh nga Vizitor Fri 26 Mar 2010 - 12:25

Ndërsa Parlamenti Shqiptar përgatitej të votonte ratifikimin e marrëveshjes për ndërtimin e varrezave të ushtarëve greke në Shqipëri, ushtarët e forcave speciale të Marinës Greke shokuan opinionin publik me këngë dhe parrulla anti-shqiptare.

Gjatë parakalimit të përvitshëm që ushtria greke zhvillon me rastin e festës kombëtare greke, ushtarët e forcave speciale të marinës kënduan këngë që minimalisht provokojnë reagime të ashpra prej fqinjëve të Greqisë, Shqiperisë, Turqisë dhe Maqedonisë.

Ne videon e publikuar online nga enet.gr dëgjohen qartë ushtarët grekë të këndojnë këngë fyese për fqinjët. “Grek lindesh dhe nuk bëhesh, dëgjoje këtë o derr shqiptar”, këndojnë ushtarët grekë. Me poshtë ata kërcënojne ushtarët turq të cilët janë të besimit mysliman, duke thënë se do t’i bëjnë t’i perulen kryqit ortodoks, ndërsa pak më vonë dëgjohen të thonë: “I shikoni ata, janë nga Shkupi” dhe “Shqipëria, me lëkurën e tyre do të bëjmë këpucë”.

Ndërsa Ministria Greke e Mbrojtjes, nuk pranoi të komentojë ngjarjen për momentin. Reagime të ashpra kanë bërë emigrantët shqiptarë në Greqi, të cilët kanë shprehur shqetësimin me këto zhvillime.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ushtria greke fyen shqiptarët në parakalim Empty Re: Ushtria greke fyen shqiptarët në parakalim

Mesazh nga Vizitor Fri 24 Sep 2010 - 21:30

Sipas statistikave morale nepermjet grekeve dhe Shqiptareve te cilat japin diferencen prej kulmeve me te larget, del si konkluzion edhe nje here qe pika delikate te godas inteligjencen, sakrificen, vullnetin per paqe qe lufton XXI shekuj me rradhe Kombi Shqiptar.

E vetmja pergjigjje prej moralit te Kombit Shqiptar, ndodhet ne perparimin e tij.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi