Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hana: Duhet të rriten kontribuesit dhe pagesa People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Hana: Duhet të rriten kontribuesit dhe pagesa People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hana: Duhet të rriten kontribuesit dhe pagesa

Shko poshtë

Hana: Duhet të rriten kontribuesit dhe pagesa Empty Hana: Duhet të rriten kontribuesit dhe pagesa

Mesazh nga Vizitor Wed 31 Mar 2010 - 6:55

Hana: Duhet të rriten kontribuesit dhe pagesa Hana-elvanaShërbimi dhe mjekimi në spitale do të përmirësohet ndjeshëm, nëse do të rritet jo vetëm numri i kontribuesve, por sasia e parave që derdh cdo qytetar.

Drejtoresha e ISKSH-së, Elvana Hana, sqaroi se brenda 2010 do te perfundoje vleresimi i kostos qe ka cdo sherbim ne spital dhe ne 2011 do te punohet per skemen e rivleresimit te pagave te diferencuara mes mjekeve si dhe privatizimin e nje pjese te sherbimeve ne spital.

Por kjo skeme eshte vene ne dyshim nga drejtuesi i “Urdhërit të Mjekut”, i cili nuk beson në rritjen e shpejtë të numrit të qytetarëve që paguajnë kontributet shëndetësore.

Zonja Hana ka sqaruar se reformimi në shendetesi, perfshin edhe me teper autonomi, qe do te thote qe vete drejtuesit do te merren me plotesimin e te gjitha kerkesave qe ka spitali, qe nga ilacet e deri te higjiena e ambienteve.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi