Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Disa Poezi dashurie People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Disa Poezi dashurie People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Disa Poezi dashurie

+11
Ajo goca
Eliana
Selda
Arabela
Poeti Dhimbjes
Darius
Shaban Cakolli
WebMaster
leta
Aristogata
Alberti
15 posters

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Poezi Dashurie ,Simbole ..

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:20

______________.s$$_____________s$______ sa shum që të don
_____________s$$$?______s_____s$³ ______nga malli për ty
___________.s$$$___ __.s$,___s$$³_______ e shef si po eksplodon
__________s$$$$³______.s$___.$$³
_____,____$$$$$.______s$³____³$________Pse kjo Zemra ime
_____$___$$$$$$s_____s$³_____³,______ _kërkon dashuri prej teje?
____s$___³$$$$$$$s___$$$,______..____ _të lutem kthehu përsëri
____$$____³$$$$$$s.__³$$s_____,,_______dhe rri përgjithmon pran meje!
_____³$.____³$$$$$$$s_.s$$$_
____`$$.____³$$$$$$$_$$$$___s³_
_____³$$s____³$$$$$$s$$$³__s$³_________Te dashurova une ty
______³$$s____$$$$$s$$$$`__s$$_________pa të njohur kush ishe
___s.__$$$$___s$$$$$$$$³_.s$$___________kur degjoja zerin tend
___$$_s$$$$..s$$$$$$$$$$$$$$³_________-_gjithe trupin me dridhej,
___s$.s$$$$s$$$$$$$$$$$$$$$$_
__s$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$³__________mendoja se me doje
_s$$$ssss$$$$$$$$$$ssss$$$s_________---dhe u zhyta thelle ne mendime
_$s§§§§§§§§§s$$$$s§§§§§§§§§$$________kurre nuk me shkoj mendja
³§§§§§§§§§§§§§s$s§§§§§§§§§§§§§³________po talleshe me zemren time
§§§§§§§§§§§§§§§s§§§§§§§§§§§§§§_
³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³_ _________E shikoj hënën
_³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³____________që bën drit në maje të qiellit,
__³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³___________besom o vajz te lutem
___³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³____________ti mi more edhe rrezet e diellit.
_____³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³_
_______³§§§§§§§§§§§§§§§³______________I kujtoj fjalet ne chat
_________³§§§§§§§§§§§³_______________që ti mi shkrove
____________³§§§§§³_________________e pyes vetveten
______________³§³_____________________pse më harrove?

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:20

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶.**E ja e Dashur degjo kete gitare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶ *.Se keta tinguj ti te therrasin
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶*.*Mo s ma thuaj as nje fjale
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶.* *.Se vet zemrat tona flasin
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **Mos harro zemer te vish diten e veres
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **............kur djelli ndricon ne dritare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **une aty do t'ulem ,per ty mendoj
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **kengen e mallit kendoj me gitare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶´´´´´´´´/////.* *. **
´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶´´´´´´´/////´´´´´´¶.*.* ..*.Kur te degjosh se jane
´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶´´´´´/////´´´´´´¶¶. *.* *.*.keputur telat e gitare sime
´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶´/////´´´´¶¶¶¶¶.* .* *. **dije mire o shpirti im
´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* *. *.*se eshte shkeputur jeta ime
´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.*
´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶. ..*.*.*.zemren gitare do bej
´´´´´´´¶¶¶¶¶¶/////¶¶¶*¶¶*¶¶.* .* .* *. notat me gjak dote i vizatoj
´´´´´´¶¶¶¶¶¶ttttt¶¶¶¶*¶¶¶¶¶.* *. *.*Me kete kenge une sot dua te tregoj
´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.se ty e dashur kurre s`do ta harroj
´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ . * .*.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:21

________ $$$$$$$$$$______$ $$$$$$________Sa zemra i kalova
______$$$$$$$$$$$$__$$$$$ $$$$$$$$_______asnje se pranova
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$______kur ti mu me shkrove
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$______magji me leshove
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$______
______$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$_______u munova me ik
________$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$_________ti dole mem prite
___________$$$$$$$$$$$$ $$$$$____________spata ka me shku
_____________$$$$$$$$$$ $$$______________vetem me u dashuruar
________________$$$$$$$ _________________
___$$$___$$$______$$$__ ____$$$___$$$_____Eja po te lutem
__$$$$$_$$$$$__________ ___$$$$$_$$$$$____ mos me le ne vetmi
__$$$$$$$$$$$__________ ___$$$$$$$$$$$____ Se Zemra nuk don
____$$$$$$$____________ _____$$$$$$$______tjeter por vetem TY..
______$$$______________ _______$$$________
_______$_______________ ________$_________ Me thuaj te dua ti
_______________________ __________________ qe te vdes me ate Dashuri

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:21

E Pyes Zemren
Qka Don Tash
Ajo Pergjigjet !

________$$$$$$$$______$$$$$$$$$_________
______$$$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$_______
_____$$$$$$$$DUA$$$$$$$$$$$$$$$$$$______
_____$$$$$$$$$$$$$ME$$$$$$$$$$$$$$______
_____$$$$$$$$$$$$$$$PLAS$$$$$$$$$$______
______$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_______
________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_________
___________$$$$$$$$$$$$$$$$$____________
_____________$$$$$$$$$$$$$______________
________________$$$$$$$_________________
_________________$$$$$__________________
__________________$$$___________________
___________________$____________________
Hapi krahet larte ne qiell,
ti per mua je nje djell,
por e lumtur prap nuk jam,
se TY afer nuk te kam!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:21

`-.....shqiponjë edashur.
_(_`.``)-.....më kryej nji porosi
_( `.`.`_`.)_ ...hapi krahët etua
_`._`-. .___`)._....fluturo për .......
__\`--.___,'_`....)
____`--.____`.___.`)-...nisu pra të lutem
_____`--.---_`. `_`.-).....dhe mos undal askund
________`.--___`;___.`._)..........tëfala idërgon vajzes
___________:-___:___;._`.__,.,_._.......që e... dua shum
____________`\___:_______,-(_____';o`>.
_______________`-.:`___,'___`.__.:___(,-`,...bëri shum të fala
________________\_____;____J___;.___,:...-..........përqafoje për mua
_____________,"`-._>-:_________;,'___`---).,---....thuaj se aj që të.d0
_____________`>'"___"-`_______,'___"":::::".._)`--......kurr ska për të harrua
_______________`;"'_,___(\`\ __`:::::::::::'"____)_`---....
______________`-(_,' -'),)\`._______________.::::"' )`--"")..kur të krysh porosin
___________________\_,':_`.-'_`-----'_`--;-.___`.___``.)`--.___)........këtheu dhe shiqoje mir
_____________________`-^--'_________________\(-.___`.``-.`-=:-.__)............e thuj për fund tung
_____________________________
_______________`___(` . `.`._`.-._`-----.)..................e përgjithmon do shijosh

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:21

këto buzët emija
që digjen si prush
shpresoja se përveq teje
sdoti puthën askush
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ø¶¶¶¶¶¶¶¶øø
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ø¶¶¶¶¶¶øøø¶¶¶¶¶¶¶øøøø¶¶
´´´´´´´´´´´´´´ø¶¶¶¶¶¶¶¶ø¶øøøøøøøøøøøøøø¶¶¶¶¶¶¶º
´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶øø¶¶¶¶¶ø¶øøøøøøøøøøøøøøøøøø¶º
´´´´´´´´´´¶¶¶ø¶¶¶¶¶ø¶¶¶øøøøøøøø¶¶¶¶¶¶øøøøø¶¶
´´´´´´´´¶¶øøø¶¶¶¶¶¶¶øøøøøøøøø¶¶¶¶øºººøøøøøø¶
´´´´´´¶¶øøøøøøøøø¶¶øøøøøøøø¶¶¶´´´ø¶¶¶øøøøø¶
´´´´¶¶¶øøøøø¶¶¶¶¶¶øøøøøøø¶¶¶´´´¶¶¶øøøøøøø¶
´´¶¶¶øøø¶¶øøø¶¶¶øº´´´´´´ºøøº´´´´¶¶¶øøøøø¶¶º
¶¶¶¶¶¶øøøøøøøøº´´´´´``´´´´´´ø¶¶¶øøøø¶¶ø¶ø
´´º¶¶¶¶øøøøøøø¶¶¶¶¶øøøøøøøøøøøøøøøø¶ø¶¶¶
´´´´´´´ø¶¶øøø¶øøøøøøøøøøøøøøøøøø¶¶¶¶¶
´´´´´´´´´¶¶¶ø¶¶¶ø¶ø¶øø¶øøø¶¶¶¶¶¶øøº
´´´´´´´´´´´´ºøøø¶¶¶¶øøøøº.. Wink

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´mirpo qfar njeriu
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´po mendojka nëjet
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´jo sa eshof unë
`´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´së qenka realitet

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:21

_______t______.kët fjalën Të Dua
______t_______.shum let ësht me e thën
_____t________.Por besnik të kësaj fjale
____t_t_______.Vështir ësht të gjan
___t___t______.
__t_____t_____.aj apo ajo
_t_______t____.kët fjal kur ta thojn
__________t___.deri ne fund te jetës
___________t__.besnik ti qëndrojn
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
______e_______.Ja un po të them
____e_________.kët ae ke dit
__e___________.jo me shkronja
___e__________.po me gjith shpirt
____e_e_______
_____e________.nuk po të them
______e_____e_.veq ashtu me fjal
_______e__e___.po pota thot zemra
________e_____.se për ty ka mall
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

___d_d_d_______dashurin që kam
_d_______d_____ja po të tregoj
__d_______d____se më të vërtet
___d_______d___shum të dashuroj
____d_______d__
_____d______d__ndoshta nuk kam forc
______d_____d__sa të du të tregoj
_______d___d___po me aq forc sa kam
________d_d____dua tët përqafoj
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

_u________u______un dua të them
__u_________u____se vërtet të dashuroj
___u_________u___dhe asnjier nga mendja
____u_________u__nuk dua tët largoj
_____u_________u_
______u________u_un zemër qka pata
_______u_______u_të gjitha ti thash
________u_____u__ta dhash edhe zemrën
__________u__u___ja mere mbaje tash
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__a_a_a____ani merre edhe shpirtin
__a______a___që brënda thell të ka
___a________a___ja merre edhe Jetën
____a__________a___se paty smë duhet asgja
_____a_a_a_a_a_a_a___
______a____________a___nuk të thash të dua
_______a_____________a___asht
u fjal të kota
________a______________a___po
të thash të dua
_________a_______________a___
leta dij tër bota

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:22

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
+++...Kete lule te bukur ...........,..-.-,_,. .................+++
+++.. me lote e kam ujit , ........ )`-. ’`.( ...................+++
+++ per ty o ... e dashur ........ /.....`...| ...................+++
+++...sa shum jam merzite ...... ...../../ .....................+++
+++....... .............. ................. =(../.=`. ..................+++
+++.sa po me dhemb zemra...... .`-;`.-’ ...................+++
+++ sonte ne kete nate te erret ... `)| .......................+++
+++.....per ty o ... e dashur...........-||...-’|. ...............+++
+++-.....zemra po me plase......... ,_||.._,/ .................+++
+++........................... ...........,..... ||..’. ...................+++
+++..sa dote doja sonte............||..,||/ .......................+++
+++..te vdes edhe une............_`.|/||_, .....................+++
+++...se ti o ... e ime ............ ’-.’._||/ ......................+++
+++...se po me mungon shum.......-»||/.`..................+++
+++............................................... ..................... +++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:22

______*TE*DUAA*__________*TE*DUAA*_____Të du zemër me gjith shpirt.
.____*DUA*____*TEE*_____*DUA*____*TEE*_____Se pa ty nuk shof drit
.__*TEE*_______*DUA*_*TEE*_________*DUA*____S' shof asgjë me të vërtet
._*DUAA*___________*DUA*___________*TEE*____Pa ty jeta nuk është jet
._*TEE*_____Ty___PËR__GJITHMONË ____*DUA*____Të don zemra të thërret
.__*DUA*________DO_TE_JESH________*TEE*____
.___*TEE*______NE_ZEMRËN________ *DUA*____Paty jeta më ndryshon
._____*DUA*_____TIME___________*TEE*____Paty zemra nuk jeton
._______*TEE*_______________*DUA*____Patu dita më bëhet terr.
._________*DUA*___________*TEE*____Paty jeta nuk ka vler
.___________*TEE*________*DUA*____
._____________*DUA*____*TEE*____Se paty jet nuk kam
._______________*TE**DUA*____E mety të gjitha i'kam
._________________*DUA*_____ Je i imi të kam gjan
._________________.:Loqk..____Brenda nzëmër ty të kam

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:22

Mëshir
´´´´´´´L¶¶¶¶¶¶¶$¶¶¶¶L´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶__zem ër e freskët
´´´$¶¶¶¶´´´´´´´´´´´´L¶¶¶¶´´´´´´´¶¶¶¶¶´´´´´´¶¶¶¶¶¶_ e pastër si loti
´´´¶¶¶¶´´´´´´´´´´´´´´´L¶¶¶L´´´¶¶¶¶J´´´´´´´´´´´´¶¶¶ ¶_Po kërkon mëshir
´´¶¶¶¶¶´´´´´´´´´´´´´´´´L¶¶¶¶j´¶¶¶J´´´´´´´´´´´´´´j¶ ¶¶_nga ty dhe nga zoti
´´¶¶¶¶L´´´´´´´´´´´´´´´´´´L¶¶¶¶¶J´´´´´´´´´´´´´´´´J¶ ¶¶_
´´¶¶¶¶¶´´´´´´´´´´´´´´´´´´´L¶¶J´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶ ¶¶_nuk po të kërkon
´´´¶¶¶¶L´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´J´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶ ¶¶_diqka që nuk bën
´´´$¶¶¶¶L´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶´´´´´´´´´´´j¶¶ ¶_po potë kërkon
´´´´7¶¶¶¶¶L´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´J¶¶¶ _at qka e meriton
´´´´´´$¶¶¶¶¶L´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´j¶¶¶¶_
´´´´´´´´$¶¶¶¶¶¶L´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´J¶¶¶¶¶_n uk po kërkon shum
´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶L´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´J¶¶¶¶_ta bësh të pa mundurën
´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶L´´´´´´´´´´´´´´´´J¶¶¶¶¶_po po kërkon nga ty
´´´´´´´´´´´´´´´´*¶¶¶¶¶¶L´´´´´´´´´´´J¶¶¶¶$_që ta bësh ntë lumur
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ø¶¶¶¶¶L´´´´´J¶¶¶¶¶__
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶*¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶___shiqoj e kët zemër
´´´´´´¶¶´´´¶¶¶¶¶B´´´´´´´1¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶__Se sa ësht emir
´´´´´´¶¶´¶¶¶¶$b¶¶¶¶¶¶´´´´´´¶¶¶¶¶´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶ _po kërkon nga ti
´´´´´´¶¶¶¶b´´´´´´´´b¶¶¶¶´´´´¶´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶ ¶_ndaj tëkesh mëshir
´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶´´´´´´´´¶¶¶¶¶´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶ ¶¶_
´´´´´¶¶¶¶$1´´´´´´´´´´´´´´ø¶¶¶¶¶*´´´´´´´´´´´´´´´´¢¶ ¶¶_
´´´´´ø¶´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´J¶¶¶¶¶¶¶¶e´´´´´´´´B¶¶¶ ¶_
.............................
..................... .....¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶_

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:22

JETA ËSHTË TË DASHUROSH...
TË DASHUROSH ËSHTË TË VUASH...
TË VUASH ËSHTË TË VDESËSH...
ATËHER PSE TË JETOSH?

SIQ KAM NJË GOJË,
KAM EDHE DY SY,
KAM EDHE NJË ZEMER QË TE DO VETËM TY.......

DUA TË JEM LOTI YT,
NË SYRIN TËND TË BUKUR
NË FAQEN TËNDE TË JETOJ
DHE NË BUZËT TUA TE VDE’S •• •(¯`•´¯)• • • ’-------OOOOO--------OOOOO
-----OOOO----OO--OO---OOOO
---OOO------------O---------OOO
---OO--------------------------OO
---OO----I LOVE YOU---- -----OO
----OOO-----------------------OO
------OOO--------------------OO
--------OOO----------------OO
-----------OO------------OO
-------------OO--------OO
-------------------OO
-------------------O
--------------------O
---------------------O
--------------------O
---------------------O
----------------------
-----------------( ’ ””()
---------------(”( ’o’, )
---------------(”)(”)(,,)

TE DUA SA QIELLIN, E DIELLIN..
TE DUA VAZHDO DHE SHPRESO...
SE NE FUND DO TE JESH ME MUA...
KUR NE DY JEMI BASHK DO TE BEJMË ROMANC...
ASGJË NE KETË BOTË NUK MUND TË NA DANË...
SKA SHANCË....PO TI THEM KETO FJALË...
PO TI SHKRUJA KETO FJAL....
SE NE KETË BOTË VETEM TY ZEMREN DO TA FAL...

Je e vetmja qe me ngroh
Je e vetmja qe me sheron
Je e vetmja qe te besoj
Je e vetmja qe zemren do ta dhuroj
-------OOOOO--------OOOOO
-----OOOO----OO--OO---OOOO
---OOO------------O---------OOO
---OO--------------------------OO
---OO----I LOVE YOU---- -----OO
----OOO------S_Y_N_--------OO
------OOO--------------------OO
--------OOO----------------OO
-----------OO------------OO
-------------OO--------OO
-------------------OO
-------------------O
--------------------O
---------------------O
--------------------O
---------------------O
----------------------
-----------------( ' ""()
---------------("( 'o', )
---------------(")(")(,,)

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:23

,*Kiss*.......*Kiss*
*Kiss*.....*Kiss*
*Kiss*...*Kiss*
*Kiss**Kiss*
*Kiss*...*Kiss*
*Kiss*.....*Kiss*
*Kiss*.......*Kiss*
*Kiss*.........*Kiss*

........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
........*Kiss*
.........*Kiss*


.........*Kiss*
...*Kiss*...*Kiss*
.*Kiss*.......*Kiss*
...*Kiss*......*Kiss*
......*Kiss*
...........*Kiss*
*Kiss*......*Kiss*
.*Kiss*.......*Kiss*
...*Kiss*...*Kiss*
.........*Kiss

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:23

♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta nje dite, ne te ardhmen
.♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Ti perseri, do te kthehesh
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Por gjalle, mua te mjeren
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.S’besoj se do te me gjesh.
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Mbi varrin, ku une prehem
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Me keqardhje, do te lotosh
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe ikjen tende, prej meje
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Perjete, do ta mallkosh
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, shume i permalluar
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Portretin tim, do ta kujtosh
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Kur mbi pllake, te gdhendur
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Emrin tim, do te lexosh
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Si kurre, ndonjehere
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*. Do te ndjehesh, fajtor
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Per zemren time, te mjere
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Qe ti vete e copetove
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, per te paren here
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Mua falje, do te me kerkosh
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Por pergjigjen time, nen dhe
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.S’do mundesh, ta degjosh.
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Do te te fal, apo jo
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.As vete, nuk e di mire
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Pasi atehere, shpirti im
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Do te jete, plotesishte i shkrire.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, do te mbjellesh lule
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Mbi dheun e varrit tim
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Me qellim qe ato te celin
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Si kujtim, per dashurine
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥️*.Por lulet, do te vyshken
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe pa gjethe, do te ngelin
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Edhe me gjak, po ti ujitesh
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Ato kurre, nuk do te celin.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta naten, do te me presesh
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ne enderren tende, te trokas
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Por edhe ne qofte se vij
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Asnje fjale, nuk do te flas.
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Me hijen e vdekjes, do te vij
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe syte mbi ty, do ti zgurdulloj
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Frike ne zemer, do te te shtij
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Derisa ty, te te tmerroj.
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndaj, po deshe te jetosh
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ne heshtje i pa shqetesime
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥️*.Ben mire qe te harrosh
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Mua dhe dashurine time.
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.♥️*.
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, vetem atehere
♥️*..☆★.•°•.☆I ♥️*.qete, do te jetosh
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe shpirtin tim, nen dhe
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, nuk do ta trazosh!!!...
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.♥️*.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Aristogata Sat 26 Dec 2009 - 10:24

_________$$____$s_______$_____$______________$____ _________
________$$$___$$______$$___$$____$________$$____s_ ___Me dorë desha të ndal diellin
_$$_____$$$$___$$$___$$$__$$$____$_______$$$___$$_ ___kur ne agim ditë e re filloj
__$$$____$$$$$__$$$_$$$$_$$$$$__$$__$___$$$___$$__ ___$°___rrezja e parë si flak me djegu
___$$$$___$$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$__$$$$_$$$___ _$$$.__fjala e parë zemrën me shpoi.
____$$$$$__$$$$$$$$______________$$$$$$$$$_$$$___$ $$$.___Me fjalë desha të lus zotin
ss$$$$$$$$$$$$$______________________$$$$$$$$$$$$$ $.___në rrezen e parë jetën ta filloj
______s$$$$$$__________________________$$$$$$$$$__ __me Hanë desha të kërkoj Fatin
_s$$$$$$$$$_______s$$s________s$$s_______$$$$$$$$s ss.___ku je ,ku je , ku je..........
_____°$$$$_______$°__°$______$°__°$_______$$$$$$__ ____Me kohë, pa kohë
,ss$$$$$$$_________________________________$$$$$$$ $$ss,____sa e mirë ,sa e dlirë me je ....
____$$$$$________________L________________$$$$$$$$ $$$$$sss
__ss$$$$$$________________________________$$$$$ss_ ___sa e ëmbël, sa e hidhur jetë më jep
ss$__$$$$$$_________s__________s_________$$$$$__$s s.____jetë më merr vetem ti .... e dashur
___s$$$$$$$$________$$_______$$_________$$$$$$$___ _ss_.___ Buzëqershi s' më thua një fjal
____$$$$$$$$$$_______°$$$$$$$°________$$$$$$__$$__ _____gjithë Zemrën ta kam falë
__$$$$__$$$$$$$$____________________$$$$$__$$$___$ $_______
_$$$___$$$__$$$$$$$$___________$$$$$$$$$$$___$$$__ _____Të dua ,të dua mori vakjz
$$___$$$___$$$$_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$___$$$$___$$s ______nuk beson sa kam per ty mall.
___$$_____$$$°__$$$_$$$$_$$$$$°__$$_$$$___$$$$___$ s_____prandaj eja tek une te lutem
_s$______$$°____$$___$$___$$$$___°$__°$$_____$$s__ _°_____e me shuaj kete mall.
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:25

Për ty O i Dashur Jetës i dhash Fund

[♥️]..Sot të gjithë janë mbledhur
-[♥️]..Por nuk është ditë gëzimi
--[♥️]..T’gjithë janë të përlotur
---[♥️].. Për t’më quar tek Varri..
----[♥️]..
-----[♥️]..Sikur t’kisha mundesin
------[♥️]..Edhe t’ju tregoja
------[♥️]..Se pa të Dashurin Tim
------[♥️]..Nuk munda të jetoja.
-----[♥️]..
----[♥️]..Mjaft më o Babi
---[♥️]..Mos ma laj trupin me lot
--[♥️]..Me dëshir time vendosa
-[♥️]..T’ja jap fundin jetës së kot.
[♥️]..
[♥️]..Me një cop letër ta sqarova
[♥️]..Dhe një Amanet Babi ta kërkova
-[♥️]..të Dashurin tim ju të e lajmron
--[♥️]..Dhe për vdekjën time të i tregoni.
---[♥️]..
----[♥️]..Ju lutem Babi atë mos mallkoni
-----[♥️]..Nuk është ai që jetën time morri
------[♥️]..Isha vet fajtore, dhe Zotin e luta
------[♥️]..Vdekjën ja kerkova, se jetën sun e ballafaqoja.
------[♥️].. [/color
] -----[♥️]..Tash dalngadal më mbuloni me dheh të zi
----[♥️]..Dhe e di se më kthim mbrapa s’ka me gjet
---[♥️]..O Babi im të lutem mos më qaj
--[♥️]..Se në tjetrën botë lumturin do ta gjaj.
-[♥️]..
[♥️]..Dheu e shtrengon fort trupin tim
[♥️]..Dhe ja fali këtë pikëllim
[♥️]..Zemra ime nuk mund më të rrah
-[♥️]..Dhe ndjehem më mirë sepse dhimbje më s’ka
--[♥️]..
---[♥️]..O Babi të lutme falma këtë gabim
----[♥️]..por vetvrasja ma dha Lirinë
-----[♥️]..Ajo ishte gjëja që frymën ma ndali
------[♥️]..Sepse Jeta vetëm pikëllim më fali.
------[♥️]..
------[♥️]..Kam arritur në këtë vend me lule
-----[♥️]..Dhe gjithmonë do ta pres të Dashurin Tim.
----[♥️]..Ai do të martohet dhe do ta harron emrin tim
---[♥️]..Mirepo unë do ta pres që ta takoj në qiellin tim.
--[♥️]..
-[♥️]..Atëher do t’i them: " Për ty O i Dashur Jetës i dhash Fund ''
[♥️]..Isha shumë e re dhe të doja shumë
[♥️]..Nuk pendohem aspak që këtë jetë për ty e dhurova
[♥️]..Sepse shumë të kërkova dhe më në fund ne parajsë të takova"

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:25

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& &&& &&&&&&&&&&&&&

&&888888&&.............................
........ ... .....................Me kete qels ne zemer
&&’...........`"8&,............................ ... ............................T
e kam mbylle me dry
8..,aaa,........"$888a.....,aaaa,......,aaa,...,aa ,...................Qelsin po e humbi ne deti
8..8’..`8..............."8baaad""""$aaa$""""$$$""8 $...............Ti po mbetesh ketu
8..8....8 8888..............""""........""""........""...... .8$...........*******************
8..8,..,8........,aaaaaaaaaaaaaaaaaaa$$$$$$88$.... ...:::......Qelsi me eshte tretur
8...`"""’.......,&8""............................. .............................
....Por ti ne zemer time
§§,.........,a&8".............................
.... ................................Per gjithmone ke mbetur
."&888888&".............................
....... ... ...........................Deri ne vdekje nuk ke per tu hekur

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&& &&& &&&&&&&&&&&&&

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Aristogata Sat 26 Dec 2009 - 10:25

Naten e mir, shpirti im,
po ta them me zemerim.
naten e mir e fli rehat
un ketu jam vetem ne shtrat..

Ne kte shtrat ku sme ze gjumi
ah kte jet, e marte lumi
se pa ty spo me ze gjumi...

Ah kjo jet, qofte e mallkuar
se ti prap me ke harruar
ah kjo nat si spo kalon
mendja veq tek ti me shkon!!!


[You must be registered and logged in to see this link.]
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 31
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:25

..._......._......_......._....Nga Kjo E Mallkuar .._......._......._......._.....
..._...|..____________________, ,
....../ `---___________----_____|] = = = ´´´´´´´Plumbin E Pranoj
...../_==o;;;;;;;;_______.:/´´´´´´´´´´´´´´´Por Të Ndahem Prej Teje
.....), ---.(_(__) /´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Kurr Nuk E Mendoj !
....// (..) ), ----"´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
...//___//´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Prandaj Te Lutem Kthehu
..//___// ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Nga Kjo E Mallkuar Me Shpeto
.//___// ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´Se Kjo Zemer Vetem Ty Po Te Dashuron

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Sat 26 Dec 2009 - 10:26

░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░ ░▓▓▓▓░░░▓░░▓▓▓░▓░▓░▓▓▓░░░▓░▓░▓▓▓░▓░▓░░░▓▓░▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░▓░░▓░▓░▓░▓░▓░░░░░▓░▓░▓░▓░▓░▓░░▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓░░░▓░░▓░▓░▓░▓░▓▓░░░░▓▓▓░▓░▓░▓░▓░░░▓▓▓▓▓░ ░░▓▓▓░░░░▓░░▓░▓░▓░▓░▓░░░░░░▓░░▓░▓░▓░▓░░░░▓▓▓░░ ░░░░░░░░▓▓░▓▓▓░▓▓▓░▓▓▓░░░░▓░░▓▓▓░▓▓▓░░░░░░░░

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Poezi dashurie

Mesazh nga leta Sun 21 Mar 2010 - 6:54

I HARRUAR

Jetoj i harruar
ne mes te kesaj bote
valle a mos me mallkoj
dashuria jote
jetoj i harruar
pa jete e pa shprese
valle kush eshte fajtore
qe tani une do vdese
jetoj i harruar
pa ty pa dashuri
jetoj pa aspak zemer
se te humba ty
jetoj i harruar
ne mesin e erresires
jetoj i harruar
pa plotesimin e deshires
jetoj i harruar
askush per mua smendon
plaget qe kam ne zemer
ska mjek qe mi sheronjetoj i harruar
vetem ty te pres
nes eti sme kthehesh
pa shprese do te vdes
jetoj pa ty e dashur
ka kohe qe ste kam pare
lotet qe per ty i derdha
tani me jane thare


bota pa skaj
e une te qaj
leta
leta
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 6697
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga leta Sun 21 Mar 2010 - 7:00

MOS I KERKO DIELLIT TE LIND DY HERE,
SEPSE ESHTE NATA...

MOS I KERKO NJERIUT TE LIND DY HERE,
NUK MUNDET SE ESHTE VDEKJA...

KURSE MUA MOS ME KERKO TE TE LE,
SEPSE NUK MUNDEM...JO UNE PO SHPIRTI IM,
QE JETON VETEM PER TY ''???''
leta
leta
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 6697
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga leta Sun 21 Mar 2010 - 7:03

JETA ESHTE

Je"Jeta eshte mundesi,perfito nga ajo
Jeta eshte e bukur ,adhuroje
Jeta eshte ender jetoje.
Jeta eshte sfide,perballu me te.
Jeta eshte loje,luaje
Jeta eshte detyre plotesoje
Jeta eshte e shtrenjet,vleresoje
Jeta eshte pasuri ruaje
Jeta eshte dashuri shijoje
Jeta eshte mister,zbuloje
Jeta eshte dhimbje,sfidoje
Jeta eshte kenge,kendoje.
Jeta eshte tragjedi,shmangiu
Jeta eshte fat, perfito
Jeta eshte aventure,kujdes
Jeta eshte shum e cmuar,duaje
Jeta eshte luft,mesohu me te
Jeta eshte jete,lufto per te...!

leta
leta
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 6697
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/02/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga WebMaster Sun 21 Mar 2010 - 7:22

syt e tu te gjelbert
ftokt e tua te zeza
urime te qoft.........
martesa

a e din sa te du
prej asaj dite qe
qe je martu mua
me harrove

por ti u martove
dashurin time
ti thjesht e shkaterrove

une kur te vdes ti mos
me loto vetem dy grusht dhe
mbi varrin tim lesho

mbi varrin tim tash
vendoset guri
ndersa ne dasmen
tende vendoset
flamuri

te gjith me shikojn
mua se si mbulon
gjaku te gjith te shikojn
ty se si te rrin duvaku

ne syt e familjes time
lotet skan me u shterr
se ma per mua kurr
sdo te ket pranver
Loni thotë:

POEZI DASHURIE

Syzezë vetulla-llaja
Ç’të kishte zili dynjaja.

Ç’të kishte zili dynjaja,
Plasën djemtë moj nga sefdaja.

Plase djemtë moj nga sevdaja,
Lum ç’kishte rritur mamaja.

Ç’i bëra fshatit të shkretë
Se shkoi poshtë dhe përpjetë

Ç’bela kanë me mua djemtë
Unë do marr kë dua vetë

Unë do marr kë dua vete

Bilbilin o me zë gerrnetëDESHA TE RROJA NE VETMI
Desha te rroja ne vetmi
larg syve dhelperore,
larg buzeve plot helmati
po s’rrohet pa dashnore

Kerkova sycka qe te gjej
qe qajne per dashurine,
por gjeta sycka te genjeshtra
qe kane brenda dhelperine.

Shkuan-e,
minuta te embla - dhe perseri u ndame
dhe sa premtime syte e tua me lane,
qe s’do ti shohe me kurre.

Kerkova buzkat qe ti gjej,
te pa puthura ndonje here,
por gjeta buzka te genjeshtra
te puthura shume here.

Shkuan-e,
minuta te embla - dhe perseri u ndame
e sa premtime buzet e tua me lane,
qe s’do ti shoh me kurre.

Ah, te thote,
te gjitha sa shpresuam ne kete bote
dhe sa premtime buzet e tua me lane,
qe s’do ti shoh me kurre.

NJE DITE TE BUKUR MAJI
Nje dite te bukur maji ty te takova
nene korie futur nen nje lule,
lulet e majit per ty i enderrova
bukurine ne shpirt vec ti ma prure.

Po tani je vyshkur me s’ke ere
lulete tua mua s’kane me vlere
nuk je ti lulja e bukur e dites se majit
por je lulja e kenges time te vajit.

S’me harrohen vitet - kur rinia
sa here rrembehej ajo nga dashuria
ishe e vogel atehere, vajza ime,
s’mendoje tjeter vecse per enderrime.

Po tani je vyshkur me s’ke ere
lulet e tua mua s’kane me vlere,
te kujtoj perhere moj lulja ime
ndonese je kaq larg kesaj zemres.

Një dit rruges tuj kalua
dy të g'zuar u takuan
dashurin e filluan
u bëten gati meu feju
ata prindve kur i kan tregu
jo ata s'kishin pranu, s'kishin pranu

Djali me vajzen u përqfuan lamtumir
m'beten vet,
pas pak ditesh prind e tyre kan dëgjua
se dy të dashurit kan n'drru jet, kan n'drru jet

Kjo dashnia paska qen
sikur zjarri në xhehnem
vrau shum zemra, la t'lenduar
gjithmon syt duke lotuar
hapi varret për dy të ri
m'baroj jeten dhe kët dashni
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga WebMaster Sun 21 Mar 2010 - 7:23

Përsëri për TY!

Të shkruaj Ty që ma përvlove shpirtin,të shkruaj ty që ma trondite zemrën,Ty që ta fala gjënë më të shtrenjtë të jetës sime.
Jeta me dashuri qenka vetëm dhimbje.E ato dhimbje me diagnozë kanë edhe shërim,por?Ishe si ylli që shkëlqente natën e qetë,derisa ti dole si mjegull e ma morre dritën.A thua,do të ma kthesh përseri?A thua a e dite sa të dashurova,se ishe ngujuar në zemrën time e s'munda të të nxjerr kurr jashtë?Kalua ditët kur më nuk u ndegjuam.Ato ishin ditët më të mira të jetës sime.
Nuk e di pse u ndamë.Për fajin tënd apo për fajin tim?Ndoshta kishim faj të dy?!Sido që të jetë,edhe sot edhe nesër ,edhe gjithëmonë pres përgjigje.Ti je dhe do të mbetesh dashuria ime e parë dhe e vetme sa të jetoj në këtë botë.
Ato ditë me ty ishin parajsa,lumturia e jetës sime që s'deshiroja të ketë fund kurrë.Por, ne u ndam.Aty filluan vuajtjet,aty filluan dhembjet e netët pa gjumë.Pritja dhe lutjet që t'i bëra,s'bën punë dot.
Ndoshta këta rreshta të shkruar enkas për Ty,do t'i lexosh edhe ti.Ndoshta jo!Kush e di,rr....im i dashur,mbase do të të prekin këto rradhë të dala nga zemra.Sikur të kisha parë vetem edhe një herë,sikur ta kisha vetëm edhe një kujtim të vetmin nga ti ndoshta do të qetësohesha e do të prehesha dalëngadalë,por?
Shpesh i them vetës pajtohu me fatin,se dashuritë e mëdha nuk realizohen kurr!por zemra është ajo që vendos,e cila të ka mbyllur njëherë brenda e për të dalë sikur s'do të të leshojë kurrë.
Të dua dhe vetëm për ty mendoj,dashuria ime e vjetër.Mungesa jote më shkakton agoni,dhembje dhe deshire që të vdes.ti ma more një pjesë të jetës,një kujtim një pjesë të dashurisë,ca lot të mi m'i more dhe ike
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Shaban Cakolli Sun 21 Mar 2010 - 8:51

TE LUMTË YLLO TI JE NJË GJENI [You must be registered and logged in to see this image.]
Shaban Cakolli
Shaban Cakolli
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 6690
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/02/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Wed 7 Apr 2010 - 21:18

nese vjen koha lamtumir te me thuash
te lutem zemra ime asnje cast te mos
vuash se nuk dua ti shoh te perlotur
un ata dy sy ti mos vuaj lock
vuaj un për ty

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Wed 7 Apr 2010 - 21:19

dua një Përshëndetje ne natenme shi
një perqafim te ngroht kur sna sheh njeri
një puthje ne faqe një lutje për mua
një enderr te shthurur një klithme TE DUAnjë dit kur te zgjoesh mos laj syt me lot
se dikush tjeter do te tregoj se sjam
me ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalovadua qe cdokush ta tregoj realitetin
dua qe dhe zemra ta zgjedh te vertetin
dua qe dhe ti te me tregosh mua
me don me te vertet apo kot thot te dua


dy [You must be registered and logged in to see this image.] celin dy fruta qeshin
dy unaza nderrohen dy zemra
bashkohen fjal ka plot por një
mjafton TE DUA FORT

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Wed 7 Apr 2010 - 21:19

Nese prej meje mendja s'te hiqet,
Nese për mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Wed 7 Apr 2010 - 21:19

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
një zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe për jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje për mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije një gje
Qe gjith te perkujtoj

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Wed 7 Apr 2010 - 21:19

E mallkoj ditën qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Wed 7 Apr 2010 - 21:19

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
për lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
një trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Wed 7 Apr 2010 - 21:19

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjalë
sie ke nis hiq mirë s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t'kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti....!!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Wed 7 Apr 2010 - 21:20

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Wed 7 Apr 2010 - 21:20

Nuk jam poet,
të shkruaj poezi
Por fjalën të dua,
E shkruaj vetëm për ty
Bilbili në degë
Sa bukur këndon
Ti puthsha buzët
Ti që e lexon

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Wed 7 Apr 2010 - 21:20

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Wed 7 Apr 2010 - 21:20

Dashuria fillon me një shikim,
vazhdon me një buzeqeshje,
zmadhohet me një puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Wed 7 Apr 2010 - 21:20

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinë e parë
do ta kujtoj edhe në varrë.
Do te bëhem shkrumb e hi
do te tretem nga një dashuri
zemra me thot të dua
pse me ben kaq shumë të vuaj?

Gjithmone kan thënë
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Wed 7 Apr 2010 - 21:21

Eh ta dish sa shumë te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Wed 7 Apr 2010 - 21:21

Une dhe ti
ti dhe une
me një fjal te
DUA SHUM

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Alberti Wed 7 Apr 2010 - 21:21

Kujt i thua [You must be registered and logged in to see this image.]
kujt i thua hen
kujt i thu princeshë
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu një qast ndalohesh
mbyll syte e më kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im është bosh
une mungoj te ti..!!

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Disa Poezi dashurie Empty Re: Disa Poezi dashurie

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi