Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

+20
il conte
Arabela
Anakonda
Poeti Dhimbjes
Єямєℓiиdå
**Jeta**
klodian
LaDescarada
Tonii
Kejla_mezemer
Albert
enigma
Maksi
Daku
Prada
Amazone
Darius
ErdD.
Moza
WebMaster
24 posters

Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga WebMaster Tue 13 Apr 2010 - 5:01

Cfar Mendoni Antar te nderuar Kur dashurojm nje person se a Vlen edhe te Sakrifikojm per at dashuri ..Dhe se deri ne q"far perqindje do te kishit sakrifikuar apo ndoshta edhe kemi te till qe nuk e vrasin koken fort per kete dukuri qe ne fakt egziston..
Un mendoj se Dashuria asht nje lloj beteje Ku jo rrall her duhet te sakrifikosh per te ....
Ju mirpres ne bashkbisedimin e kesaj teme dhe shprehjen emendimeve tuaja .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Vizitor Tue 13 Apr 2010 - 6:49

une mendoj se ja vlen,kur behet fjale per nje dashuri te sinqerte nga te dyja anet,vet dashuria esht nje sakrifice po ta mendosh me mire
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Moza Sun 5 Sep 2010 - 3:55

Ja vlen por edhe gabojme vlera e dashurise eshte ndjenjia edhe ja vlen per ndjenje te rrezikosh
Moza
Moza
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 169
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/08/2010
Hobi Hobi : Studente

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga WebMaster Mon 6 Sep 2010 - 22:23

Ne kohet e sotme jo nuk ja vlen se ka shum lendime [smile_1]
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga ErdD. Sat 18 Sep 2010 - 7:56

ja vlen nese o fjala per ni dashuri t`sincert
ErdD.
ErdD.
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 55
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/09/2010
Mosha Mosha : 35

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Te sakrifikosh!

Mesazh nga Vizitor Tue 18 Jan 2011 - 11:20

Te sakrifikosh lumturine tende per lumturine e atij personi qe dashuron ,eshte me te vertete dashuria me e madhe qe ekziston....

Ju si mendoni?
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Vizitor Thu 3 Feb 2011 - 12:59

Fjala "sakrifice" do te mund te perkthehej si "flijim", por ndoshta e
para ka nje domethenie me te sakte, per shkak se ne rrenjen e saj e
permban pjesen qe asocion dicka te shenjte ne ate gjuhe qe kan origjine
te perbashket me latinishten, ose qe rrjedhin nga ajo. Vete dukuria
eshte po aq e vjeter sa edhe shoqeria njerezore, per shkak se ne fillet e
veta, cdo shoqeri, kolektivitet apo grup njerezor, e ka pasur kultin te
cilit i jane bere flijimet, te cilat me kohe jane bere sipas riteve te
caktuara. Librat e shenjet indas "vedat" (ajo qe eshte zbuluar) ne te
vertete jane hymne te caktuara qe i permbajne shpjegimit rituale per
menyren dhe ceremonine e flijimit(se paku ato qe jane ruajtur). Qellimi i
flijimit gjithmone ishte ngjallja e meshires tek Zoti:"Mbi parimin e
reciprocitetit te supozuar, midis perendive dhe njerezve- thoshte T.
Ling. Adhuruesi, permes priftit, e orientonte fline ne nje altar qe
ishte posaqerisht i vendosur nen qiell te hapur, ne ndonje vend qe ishte
posaaqerisht i zgjedhur per ate qellim, kurse perendite ia kthenin
adhuruesit te tyre me te mirat qe ai kerkonte-fitoren ne lufte,
trashegimtarin, rritjen e tufes se kafsheve ose me dicka tjeter,
kryesishte me dobi meteriale".
Hebrenjet e vjeter, psh. benin
flijimin edhe ne shenje falenderimi apo edhe te meshirimit te Perendise
per mekatet ose fajet e adhuruesit. Eshte interesante madje se ne
periudhen e vonshme te vedave, brahmanet (prifterinjet e mevonshem
budiste) jane zhvilluar si klasa ne vete, ose si kaste e vecant)
pikrishte edhe fale ndermjetesimit te caktuar si rit i vecante te
flijimit, sepse, vazhdon Ling: ai (dmth. brahmani) ishte i vetmi qe
dispononte me dije profesionale te dosmosdoshme per kryerjen me
ndergjegje dhe ne menyre te drejte te ceremonialit te flijimit ,sepse
konsiderohej qe do te behej kaos nese do kendohej gabimisht qofte edhe
pjeseca me e vogel e fjales (faljes), nese behej qofte edhe nje gabim me
i vogel ne ndonje veprim gjate ritit. Ata besonin, shton ai ne nje vend
tjeter, se do te shkaktohej kaosi po qe se do te behej qofte edhe
gabimi mei vogel ne noten apo tingullin e kenges (hymnit), per shkak se
besohej qe mireqenia dhe fati i mire vareshin nga nezra, dmth. nga flia.
Shenjat paralajmeruese se nuk do te kete bollek ne kafshe ose ushqim e
rritnin numrin e flijimeve dhe agresivitetin e luftetarit. Suksesi
eventual ne gjueti e nenkuptonte nje fli paraprak dhe keshtu
prifterinjet brahmane pasuroheshin vazhdimishte, por kjo gje i thellonte
diferencat klasore-te cilat me vone u shenderruan ne sistemin e
kastave.(f. 74)
Te krishterimi, por edhe ne islam, eshte e njohur
sakrifica e Avramit (Abraham, te islami Ibrahim). Ai, sipas besimit, i
kishte afer 100 vjet kur perendia ia fali Sares (gruas se tij, poashtu
te vjeter) djalin-Ishajan ( te Islami - Ismailin), por ai nuk u hamend
qe ta flijonte per perendine ne rastin kur kete e kerkoi perendia si
deshmi per besimin ndaj tij. "Abrahami i besoi premtimit te Perendise
dhe per kete Perendia e shpalli te pafajshem"; me pastaj: Ne te vertete,
perendia i kishte thene:"Pasardhesit e t'u do te jene te shumte sa jane
edhe yjet" (Bibla, letrat e apostujve, f. 207) Kjo e fundit ishte
falenderimi ose shperblimi i perendise per gadishmerine e Abrahamit
(Hazreti Ibrahimit) qe ta flijoje djalin e tij (perendia ne momentin e
fundit nuk e le qe t'ia zbatonte urdherin). Ndersa, simboli me i madh i
sakrifices eshte vete Krishti, i cili, sipas dogmes fetare, sic e pame
me heret, lejone qe ai te mberthehet ne kryq me qellim te shfajsimit te
njerezve, (larjes se mekateve te tyre). Historikisht, ai denohet nga
guvernatori romak- Pontie Pilati, ne mbeshtetje te denimit nga shoku i
tij, Juda Iskarioti.
Gjithnje ne linjen e ketij rezonimi, nuk me
pelqen as kuptimi dhe as vendi qe nder ne i jepet fjaleve :"sakrifice"
dhe "simbol". Duket sikur tek ne po perdoren pak si shpesh, e shpesh
edhe pa vend!
Pak kush e di se njeriu vete me deshiren e tij nuk sakrifikohet e nuk behet fli. Ate e sakrifikojne te tjeret dhe jo ai veten!
Individi,
me fjale te tjera, te institucioni i sakrifices nuk i mbetet asgje
tjeter pervec se te zgjedhe menyren e sakrifikimit, te sakrifikohet me
dinjitet, duke qene konsekuent me veten, apo duke e humbur edhe kete.


-Komponenta religjioze-

Mr. Ukshin HOTI
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Darius Sat 19 Feb 2011 - 11:49

mendoj se nuk ja vlen sakrifikosh,,,se ne fund del i lenduar,,nga ajo sakrifice,
Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Amazone Sat 19 Feb 2011 - 11:51

po ja vlen...gjithmone kur ja vlen njeriu qe eshte afer meje
Amazone
Amazone
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Greece
Postime Postime : 4385
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Mosha Mosha : 112
Hobi Hobi : Hipizem /tenis

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Prada Sat 19 Feb 2011 - 13:07

he more se sakrificat duhet te jen te perbashketa nese e donj njeri tjetrin kot sakrifikon ti egjitha e dikush azgjë kjo esht nje ndjenj dashuri

jo humanitet apo bamirsi qe perfiton vetem njeri
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 110
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga WebMaster Sat 19 Feb 2011 - 13:17

Dikur tani se di
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Daku Sat 19 Feb 2011 - 14:03

Sigurisht qe ja vlen.
Ne cdo dashuri ka sakrifica dhe pse nuk duken por , ju lini pak pas dore shoqerine, familjen , ndryshoni pak axhenden tuaj,shkoni ne vende qe nuk ju pelqejne po ka qef ajo/ai ,visheni pak si do ajo/ai etj etj
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Amazone Sun 20 Feb 2011 - 4:34

kur ja vlen njeriu dhe ndjenjat e tij ...po ja vlen
Amazone
Amazone
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Greece
Postime Postime : 4385
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Mosha Mosha : 112
Hobi Hobi : Hipizem /tenis

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Maksi Sun 20 Feb 2011 - 4:49

ai ose ajo qe nuk sakrifikon un mendoj se nuk dashuron
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga enigma Mon 21 Feb 2011 - 8:21O jo be sja vlen,negjomni mua,se me bo vaki e mu sakrifu per ni dashuri po cka jet be pi jetes tone tani.

Veq per evled bon me u sakrifu se dashnia ven e shkon
kur te duhet ven se e jyp kur te merzitet shkon po kthehet.
Mduket se va kom bo lomsh. qesh


Edituar për herë të fundit nga enigma në Mon 21 Feb 2011 - 8:22, edituar 1 herë gjithsej
enigma
enigma
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : N'dreqen
Postime Postime : 850
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/02/2011
Mosha Mosha : 72
Hobi Hobi : forumi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Albert Mon 21 Feb 2011 - 8:22

te sakrifikosh do te thote te dashurosh
Albert
Albert
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : selanik
Postime Postime : 7055
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/07/2010
Mosha Mosha : 78
Hobi Hobi : sekret

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Kejla_mezemer Fri 25 Feb 2011 - 9:48

jo..............kaq sa me jep te jap...........interes kjo bote sa me shpejt ta kuptojme aq me mire do jete per te gjithe
Kejla_mezemer
Kejla_mezemer
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : andej nga veriu
Postime Postime : 587
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/02/2011
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : yyyyyy sa shume

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Prada Fri 25 Feb 2011 - 10:26

Kejla_mezemer shkruajti:jo..............kaq sa me jep te jap...........interes kjo bote sa me shpejt ta kuptojme aq me mire do jete per te gjithe

Pajtohem me ty sakrifica duhet te jet ose nga tedyt ose nga asnjeri se fundi fundit perfitimet ikan 50 me 50
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 110
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Tonii Fri 25 Feb 2011 - 10:29

akoma me dashurin ju dashuria ka vite qe ka vdekur, mos u lodhni kot me teorira :t69jlw:
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga LaDescarada Fri 25 Feb 2011 - 11:06

toni pse ti kaq skeptik hahah...ka dashuri te vertet ...vetem sben me i hup shpresat dhe duhet te sakrifikojm pse jo
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Tonii Fri 25 Feb 2011 - 11:16

LaDescarada shkruajti:toni pse ti kaq skeptik hahah...ka dashuri te vertet ...vetem sben me i hup shpresat dhe duhet te sakrifikojm pse jo
kam koh qe jam distancuar nga enderrat me keshtjella dashurie e me princ e princesh ne te
eshte nje realitet qe te merzit, njerez hileqar, hipokrit, te buzeqeshin dhe ateher e kupton se sa shume te urrejn
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Kejla_mezemer Sat 26 Feb 2011 - 7:22

Tonii shkruajti:akoma me dashurin ju dashuria ka vite qe ka vdekur, mos u lodhni kot me teorira :t69jlw:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Kejla_mezemer
Kejla_mezemer
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : andej nga veriu
Postime Postime : 587
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/02/2011
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : yyyyyy sa shume

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga klodian Sat 26 Feb 2011 - 7:24

ne qofte se ja vlen po
klodian
klodian
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 411
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/11/2010
Mosha Mosha : 40

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga **Jeta** Thu 3 Mar 2011 - 2:46

Po vetem nese esht dashuri reale dhe e sincert.....
**Jeta**
**Jeta**
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Always in you're heart....
Postime Postime : 8276
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2010
Hobi Hobi : leximi,muzika...

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 3 Mar 2011 - 2:54

Ja vlen të luftosh për dashurinë por nuk duhet të jesh i vetmi që lufton..nganjëherë njerëzit duhet të luftojnë për ty e nqs nuk e bëjnë harro, sepse ata nuk ishin gati të jepnin atë qe u jepje ti..lufto derisa ke forca dhe gjej dikë që të jetë gati të luftojë për ty!
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Thu 3 Mar 2011 - 3:20

Pa sakrifikica ne kete jete nuk arrihet asgje.
Ndaj jam i mendimit qe i'a vlen qe te sakrifikosh per dashurine, por duke mos harruar, qe sikurse e cituan edhe parafolesit te kesh mbeshtetje edhe nga partneri/ja se perndryshe do te jete sakrifice e pavlefshme...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Kejla_mezemer Thu 3 Mar 2011 - 21:42

sakrifikojme per gjera reale, qe egzistojne jo te sakrifikojme per ide
Kejla_mezemer
Kejla_mezemer
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : andej nga veriu
Postime Postime : 587
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/02/2011
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : yyyyyy sa shume

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Anakonda Sat 11 Feb 2012 - 19:23

Ia vlen,pasi eshte nje djale shume i mrekullueshem.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga WebMaster Wed 6 Feb 2013 - 11:21

Nuk e di sot ne ja vlen apo jo te sakrifikosh
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Arabela Sun 24 Feb 2013 - 1:15

per cdo gje qe vlen per ty,,per mua,,per ate,,,per ato,,,ja vlen sakrifica,,,por jo deri ne verbim,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga il conte Thu 7 Mar 2013 - 10:06

Nese je i dashuruar kembe e koke...them me plote goje po..ja vlen...
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Zeshkane Thu 7 Mar 2013 - 10:09

il conte shkruajti:Nese je i dashuruar kembe e koke...them me plote goje po..ja vlen...

girly04 girly04
Zeshkane
Zeshkane
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 23
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/03/2013
Mosha Mosha : 40

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga il conte Thu 7 Mar 2013 - 10:11

Zeshkane shkruajti:
il conte shkruajti:Nese je i dashuruar kembe e koke...them me plote goje po..ja vlen...

girly04 girly04

Sigurisht nese e do dike me gjithe zemer... Perqafffimeee Perqafffimeee
il conte
il conte
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5371
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : cinema & calcio.formula uno

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Sweetheart Fri 22 Mar 2013 - 18:04

Asgje s'eshte e gabuar nese te ben te lumtur, perfshi ktu dhe sakrificen chery
Sweetheart
Sweetheart
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 247
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/03/2013
Mosha Mosha : 103

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Burrelsja Sat 18 May 2013 - 20:11

jo...sepse ska dashuri tsinqewrt

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Arian 123 Sun 19 May 2013 - 10:25

Po ja vlen.
Arian 123
Arian 123
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Hamburg
Postime Postime : 2998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/09/2012
Mosha Mosha : 48
Hobi Hobi : Tenis,Bowling,Sport.

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri? Empty Re: A ja vlen qe te sakrifikojm per Dashuri?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi