Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nënë Tereza” bën gati dhoma për grevistët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nënë Tereza” bën gati dhoma për grevistët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nënë Tereza” bën gati dhoma për grevistët

Shko poshtë

Nënë Tereza” bën gati dhoma për grevistët Empty Nënë Tereza” bën gati dhoma për grevistët

Mesazh nga Vizitor Fri 7 May 2010 - 4:08

Nënë Tereza” bën gati dhoma për grevistët SpitaletNë Spitalin Infektiv është krijuar një ambient i veçantë, ku do të priten të gjitha rastet, me shtretër ekzaminues dhe më pas hospitalizues.

Të gjithë personat të cilët do të transportohen nga çadrat e grevës së urisë, drejt QSUT-së do të priten në këtë ambient për të marrë ndihmën e parë.

Sipas urdhrit, departamenti i Laboratorit dhe Imazherisë duhet të marrin masat për t’iu përgjigjur çdo kërkese, për ekzaminime gjatë 24 orëve.

Shërbimet e sëmundjeve të brendshme, shërbimet e kirurgjisë, shërbimi i mjekësisë interne dhe Shërbimi i Infektivit duhet të rezervojnë shtretër për çdo pavijon, në funksion të grevës.

“Shefat e shërbimeve të sigurojnë urgjentisht prezencën e personelit shtesë, përfshirë mjekë, kryeinfermierë, infermierë. Qendra e koordinimit të urgjencave të marrë masat, për vënien në gatishmëri të autoambulancave”, thuhet në urdhër.

Sipas udhëzimit të brendshëm të gjitha njësitë e farmacive duhet të qëndrojnë hapur dhe gati për furnizime emergjente.

Sakaq, Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar dje se vazhdon t’i ndjekë zhvillimet e grevës së organizuar nga Partia Socialiste.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nënë Tereza” bën gati dhoma për grevistët Empty Re: Nënë Tereza” bën gati dhoma për grevistët

Mesazh nga Vizitor Fri 7 May 2010 - 4:18

spitali ne tiran asht pregradit shum mir per ti pritur grevistat se shum mir po e kupton poplli hqiptar se keta grevista i ka keqperdor edi rama per interesa personale qka dote thot edi rama ka deshir te mar pushtetin ne gjdo mnur aj njeri ta qujm te qmendur asht ne gjendje dhe ta filloj luften vllavrasje.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi