Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Parlamenti britanik nga pemët dhe perimet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Parlamenti britanik nga pemët dhe perimet People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parlamenti britanik nga pemët dhe perimet

2 posters

Shko poshtë

Parlamenti britanik nga pemët dhe perimet Empty Parlamenti britanik nga pemët dhe perimet

Mesazh nga Alberti Wed 12 May 2010 - 8:43

Parlamenti britanik nga pemët dhe perimet F.0510115157473_m

Carl Warner ka zgjedhur një material të pazakontë prej të cilit ai krijon veprat e tij artistike. Artisti, veprat e tij i punon kryesisht prej ushqimeve.
Vepra e tij e fundit janë ndërtesat e qeverisë dhe Buckingham Palace të punuara nga pemët dhe perimet, e cila në qershor do të ekspozohet në festivalin e luleve në Court Palace të Hemptonit.
Fotografi Warner nga ushqimi ka ndërtuar Parlamentin e Britanisë, Katedralen e Shën Palit, Tower Bridge si dhe rrokaqiellin e njohur Gherkin.
Fotografitë e tij të peizazheve me ushqime janë të njohura që më herët dhe tashmë kanë shëtitur botën, ndërsa me mjetet më të reja ushqyese ka zbukuruar edhe pallatin mbretëror britanik. /

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Parlamenti britanik nga pemët dhe perimet Empty Re: Parlamenti britanik nga pemët dhe perimet

Mesazh nga Anakonda Fri 6 Apr 2012 - 20:30

aahahahahah sa bukur e paskan ndertuar,e vecante
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi