Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fier, ndalohen katër persona, falsifikuan dokumentat e shkollës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fier, ndalohen katër persona, falsifikuan dokumentat e shkollës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fier, ndalohen katër persona, falsifikuan dokumentat e shkollës

Shko poshtë

Fier, ndalohen katër persona, falsifikuan dokumentat e shkollës Empty Fier, ndalohen katër persona, falsifikuan dokumentat e shkollës

Mesazh nga Vizitor Wed 19 May 2010 - 4:35

Fier, ndalohen katër persona, falsifikuan dokumentat e shkollës PrangaKatër persona janë ndaluar nga policia e Fierit me akuzën e falsifikimit të dokumentave të shkollës.


Në kuadër të operacionit të koduar “Diploma” u bë e mundur dokumentimi ligjor i veprimtarisë kriminale të “Fallsifikimit te dokumentave shkollore”, “Korrupsionit Pasiv”,“Korrupsionit aktiv” dhe “Shperdorimit te detyres” dhe si rezultat u ndaluan 4 shtetas, mes te cileve Asllan Hetemi me profesion mesues, Renaldo Gashi i datelindjes 1990, Eduart Kasaj, i ditëlindjes 1990, Kreshnik Maloku, i ditëlindjes 1984, student.
Arrestimi i ketyre shtetasve u be pasi nga muaji Shtator 2009 deri ne muajin Janar 2010 shtetasi Asllan Hetemi mesues ne Shkollen e Mesme Levan, Fier ne bashkepunim me shtetasin Kreshnik Maloku, u kane marre shtetasve Renaldo Gashi, Eduart Kasaj, Petrit Gashi dhe Alban Kajolli, nje shume lekesh nga 100.000 leke te reja deri ne 120.000 leke te reja per secilin, e me pas nepermjet dokumentave te falsifikuara kane bere te mundur regjistrimin e tyre ne vitin e katert te Shkolles se Mesme Levan, pa perfunduar ne vitet e tjera te shkolles se mesme.

Ne vijim te veprimeve hetimore u proceduan ne mungese edhe shtetasit, Alban Kajolli, Petrit Gashi. Keto shtetas nepermjet perdorimit te dokumentave te fallsifikuar jane regjistruar si nxenes te vitit te katert ne Shkollen e Mesme Levan te rrethit Fier. Po keshtu nga ana e sektorit Kunder Krimit Financiare filloi procedimi penal ne gjendje te lire ndaj shtetases Sanie Dulla, me pune Drejtoreshe e Shkolles se Mesme, Levan Fier. Mesuesit te arrestuar ju gjeten edhe dokumenta automjeti te falsifikuara.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi