Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Austri, thesari fantazmë turr njerëzit drejt pyllit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Austri, thesari fantazmë turr njerëzit drejt pyllit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Austri, thesari fantazmë turr njerëzit drejt pyllit

2 posters

Shko poshtë

Austri, thesari fantazmë turr njerëzit drejt pyllit Empty Austri, thesari fantazmë turr njerëzit drejt pyllit

Mesazh nga Alberti Fri 2 Jul 2010 - 0:35

Austri, thesari fantazmë turr njerëzit drejt pyllit Thumbnail.php?file=30_thesari4_623389417

Një pasuri prej rreth 5 milionë eurosh është fshehur në një pyll të Austrisë, çka ka bërë që të nisë gjuetia ndaj këtij thesari që mund të ndryshojë jetën e gjithkujt.

Tetë vjet më parë një bankier bavarez përfitoi padrejtësisht nga paratë e një banke kreditimi dhe ato i kishte groposur në pyllin në afërsi të Kufsteinit në Tirol. Kjo ngjarje ka marrë një hapësirë të gjerë në shtypin vendas, çka ka bërë që shumë njerëz të marrin rrugën e malit në kërkim të thesarit.

15 ha tokë po kontrollohen në çdo centimetër nga kërkuesit. Por ai që gjen shumën nuk do ta përfitojë të gjithën. Vetëm 660 mijë euro janë premtuar për personin fatlum. Gjithë kjo histori nisi nga një rrëfim që ngjan më shumë me një përrallë. Në vitin 2002, konsulenti financiar nga Bavaria, i identifikuar si Augustin G, u arrestua dhe u dënua me 6 vjet heqje lirie për vjedhje të klientëve të bankës DAB.

Mendohet se ai e ka fshehur shumën në një pyll pranë kufirit me Austrinë. Para gjykatësve deklaroi se gjithë shumën ia kishte marrë mafia italiane, por banka e dëmtuar nuk e ka besuar asnjëherë këtë version. Pasi doli nga burgu, 50 vjeçari u ndoq pa pushim nga policia dhe një ditë ai u vu re duke shëtitur në rrethinat e Tirolit. Pak ditë më vonë ai i ktheu një kreditori në Bavari 100 mijë euro. Paratë ishin të njoma dhe për hetuesit kjo mjafton të mendojnë se eurot ekzistojnë ende.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Austri, thesari fantazmë turr njerëzit drejt pyllit Empty Re: Austri, thesari fantazmë turr njerëzit drejt pyllit

Mesazh nga Anakonda Fri 6 Apr 2012 - 19:10

aaahahaah ca bllofi qe i lenka
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi