Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

+5
genaro gattuso
Ambra
Poeti Dhimbjes
Grejza
Emona
9 posters

Shko poshtë

Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? Empty Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

Mesazh nga Emona Tue 6 Jul 2010 - 1:56

Në cdo raste edhe ne edhe te tjeret bien ne qafe, bejme gabime dhe me pastaj e kemi veshtir te pranojme nje gabim edhe pse na sjellin fakte dhe argumente.

Si mendoni pse une dhe ju e kemi te veshtire te pranojme gabimet tona?
A mos eshte ndonje shenje dobesie?

Problemi qendron ne faktin se njeriu per nga natyra vazhdon te mendoje se cdo here ka te drejte, kjo eshte arsya se pse ka bere nje hap te tille, pra duke menduar se ka te drejte... Jo cdo here njeria ka te drejte por qenie njerezore ne pergjithesi pretendon se ka te drejte, eshte i prire te mendoj se eshte ne rruge te mbare.
Ka nje proverbe popullore qe thote se: E drjata humb kuptimin atehere kur cdo kush mendon se ka te drejte...

Mbi gjitha eshte njerezore qe njeriu kur e sheh se eshte ne rruge te gabuar te pendohet madje te kerkoje falje nese eshte e udhes per nje gje te tille. Gabimi eshte i natyrshem, falja eshte njerezore...






Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? Empty Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

Mesazh nga Vizitor Tue 6 Jul 2010 - 1:59

Per dike mund te jete fatale ti thyhet egoja, krenaria, prandaj heziton ta pranoje gabimin.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? Empty Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

Mesazh nga Grejza Tue 6 Jul 2010 - 9:02

Sepse gjithmone ke deshire mos te gabosh te jesh i "perkryer" ne nje fare menyre...
Grejza
Grejza
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Lule Më Lule
Postime Postime : 1293
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/05/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Vrasëse

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? Empty Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Wed 14 Jul 2010 - 12:46

Per mendimin tim, nuk egziston askush ne kete bote, qe te mos gaboje. Ndaj mendoj gjithashtu se nuk ka asgje te keqe qe thjesht ta pranosh gabimin, pasi nuk eshte as perulje dhe as turp. Mendoj se ata qe nuk e pranojne gabimin, jane ata qe me se shumti gabojne...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? Empty Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

Mesazh nga Vizitor Wed 14 Jul 2010 - 12:59

Sepse njeriu vuan nga kompleksi i inferioritetit. Kete tendence protektive (mbrojtese) e gjejme me te zhvilluar tek nje pjese e mire e femrave. Duke qene nje bote e eger konkurence, cdo imazh i "gabuar" inferioriteti te radhit ne humbesa dhe mungese vemendjeje, prandaj edhe ndjenja protektive tek femrat.

Tek meshkujt eshte sedra e semure.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? Empty Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

Mesazh nga Ambra Wed 14 Jul 2010 - 23:33

Sepse egziston e ashtuquajtura krenari qe nuk na lejon te dalim jashte "parimeve" te vetevetes, qe nuk na lejon te bejme dicka te tille, keshtu qe priremi me shume drejt mohimit te gabimeve se sa drejt pranimit te tyre.
Ambra
Ambra
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne boten time....
Postime Postime : 2348
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? Empty Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

Mesazh nga Vizitor Thu 15 Jul 2010 - 0:18

Ambra shkruajti:Sepse egziston e ashtuquajtura krenari qe nuk na lejon te dalim jashte "parimeve" te vetevetes, qe nuk na lejon te bejme dicka te tille, keshtu qe priremi me shume drejt mohimit te gabimeve se sa drejt pranimit te tyre.


[You must be registered and logged in to see this image.] jam shum dakort
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? Empty Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

Mesazh nga genaro gattuso Thu 15 Jul 2010 - 0:29

une se kam hic veshtire...
genaro gattuso
genaro gattuso
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 673
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? Empty Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

Mesazh nga Vizitor Thu 15 Jul 2010 - 0:51

I menquri meson nga gabimet e tjetrit-tjereve ndersa budallai nga te vetat-thot proverbi popullore.
Te pranosh gabimin eshte virtyte-mendoj une(fatmirsisht,besoj,jo vetem une)por fatkeqsisht keshtu nuk mendojne shumica.
Per shumekend kjo eshte e veshtire sepse per gabimin-et e bere jane denuar -qe eshte gabim edhe me i madh -i atyre qe e kane zbatuar ate-perkundrazi duhet mundsu - permirsimin.
Gabimet nuk permirsohen duke i mohuar,heshtur,fshehur por duke i luftuar e kjo mund te behet vetem kur i pranojme ato!
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? Empty Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

Mesazh nga Ariel Sat 17 Jul 2010 - 9:35

Pse eshte e veshtire. Veshtire kane vetem fodullet.
te gabosh eshte njerezore...keshtu qe nuk eshte zor e turp ta pranosh e te kerkosh falje.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? Empty Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

Mesazh nga aLbinna. Tue 20 Jul 2010 - 3:22

Mendoj se nuk eshte e weshtire , se secili njeri gabon ajo eshte gje normale sipas meje :D
aLbinna.
aLbinna.
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 4808
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/12/2009
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? Empty Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

Mesazh nga WebMaster Wed 21 Jul 2010 - 11:22

Mendoj se te pranosh nje gabim nuk eshte fatale rendesi ka qe njeriu eshte i sinqert edhe ska njeri qe nuk gabon Por ka nga ata qe gabojne edhe se ulin koken nga krenaria e tyre
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? Empty Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

Mesazh nga Anakonda Thu 16 Feb 2012 - 19:30

Sepse nuk dua qe te tjeret te shesin mend,apo tu behet qejfi se u ngaterrova.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim? Empty Re: Pse eshte e veshtir te pranohet kur e ke gabim?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi