Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Bale mposht Stoke Cityn  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bale mposht Stoke Cityn

Shko poshtë

Bale mposht Stoke Cityn  Empty Bale mposht Stoke Cityn

Mesazh nga Binni Sat 21 Aug 2010 - 6:05

Bale mposht Stoke Cityn  F.0821180154450_m

Tottenham edhe pse me vështirësi, ka arritur të shënojë fitoren e parë në dy ndeshje këtë sezon, pasi arriti të mposhtë në udhëtim Stoke Cityn me rezultat 2-1, falë dy golave të Gareth Bale.

Të zgjedhurit e trajnerit Harry Redknapp kaluan në epërsi në minutën e 20-të të takimit, kur pas një loje të mirë të Aaron Lennon, Gareth Bale gjeti portën e portierit kundërshtar Ryan Shawcross.

Megjithatë, gëzimi i ekipit mysafir nuk zgjati shumë, pasi pesë minuta më vonë lojtarët e Stoke City arritën të barazojnë rezultatin me anë të Ricardo Fuller i cili shënoi pas një harkimi nga këndi.

Por pas po aq minutash, dyshja Lennon – Bale përsëri bënë një bashkëveprim të shkëlqyeshëm, që i mundësoi mbrojtësit anglez të shënojë edhe golin e dytë që i riktheu avantazhin Tottenhamit (30’).

Ndeshja pati një përfundim dramatik pasi në minutën e fundit goditja e debutuesit Jonathan Walters u pastrua nga Peter Crouch, e që u pa se kishte qenë prej përtej vijës së golit.

Fitorja është e para në dy ndeshje të Ligës Premier për Tottenhamin, pas barazimit pa gola në ndeshjen e kaluar ndaj Manchester Cityt. Tottenhami po ashtu u mposht me rezultat 3-2 nga zviceranët e Young Boys në ndeshjen e vlefshme për kualifikim në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.