Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dy zemra qe u deshen, mbeten vetem kujtim.  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dy zemra qe u deshen, mbeten vetem kujtim.  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dy zemra qe u deshen, mbeten vetem kujtim.

3 posters

Shko poshtë

Dy zemra qe u deshen, mbeten vetem kujtim.  Empty Dy zemra qe u deshen, mbeten vetem kujtim.

Mesazh nga Moza Sun 5 Sep 2010 - 4:00

Dy zemra qe u deshen, mbeten vetem kujtim.
Pershendetje te dashuri anetare, kam nevoje per mendimet e sugjerimet tuaja.
Ju lutem qe te jene shume te sinqerta.
Historia qe po ju tregoj i ka ndodhur shoqes sime te ngushte:
Pra nje viti u takuan ne vlore rastesisht. Djali i jep doren e pershendeten. Prezantohen me njeri-tjetrin. Djali papritur e fton per te pire nje kafe, e vajza nuk ja kthen ftesen mbrapsh. Filluan dke biseduar per jeten e tyre ne pergjithesi. Mbasi pine kafe dalin buze bregu e ecin, kur degjohet zeri i djalit qe thote ke deshire qe te lahemi? Vajza pranon edhe futen ne dete. Sipas saj ishte dicka shume e bukur, per vet faktin se po benin disa veprime qe rralle mund ti besh me nje te panjohur mire. Vetem kur papritur djalu zhytet ne uje edhe vec kur del nga deti mu ne kembet e saj edhe e puth papritur. Vajza ngelet pa fjale … per te ishte pak e veshtire se ato nuk njeheshin aq mire me njeri-tjetrin. Pas kesaj vjen momenti qe duhet te ndahen edhe shkembejne numrat. Djali e merte shume shpesh ne telefon edhe e pyeste se si po e kalonte. Sipas tij ai kishte filluar te ndiente dicka per vajzen ne fjale edhe ndihej shume i gezuar per kete fakt. Kaloi nje kohe pak e gjate pas takimit te pare, kur nje dite lene nje takim, vajzes i kishte bere shume pershtyje fakti qe kur u takuan djali e kishte perqafuar me nje dashuri shume te madhe. Sipas vajzes e gjith kjo ishte shume e cuditshme sepse ajo nuk ndiente asgje per te. Me kalimin e kohes ajo filloi qe te mendote e te kishte nje pelqim per te. Ai i kishte thene qe kishte nje lidhje me nje vajze ne qytetin e tij, por ishte ndare me te per vet faktin se me donte mua. Nuk e di as vete thote vajza por me keto vepra qe ai bente po fillonte qe te me hynte me shume ne zemer. Pas gjith kesaj te dy u lidhen e paten nje histori dashurie qe ne te verte nuk eshte as nje mua e as dy por plot nje vit. Pas gjith atyre casteve te bukura qe kaluan bashke qe jane te paharueshme sipas saj, djali vjen ne shpine e saj ne tirane e troket ne dere, per fatin e keq te vajzes ajo ishte e shoqeruar me nje djale ne shtepi. Edhe nuk ia hap deren. Ai i dergon nje sms ku i thote e di qe je ne shtepi sepse te pashe e degjova. Por gjithsesi po te pres tek kafja poshte. Ajo me merr mua ne tel edhe me thote si tia bej? Une si e mencur sic jam i thashe fute ne shtepi edhe pse ke nje djale tjeter. Ajo del nga shtepia bashke me djalin edhe shkon e takon te dashurin e saj ne lokal. Ne momentin qe ai i pa shtanget e ngel pa fjale, pershendeten e ulen en tavoline. Per disa minuta me rradhe asnje nuk nxjerr nje gjysem fjale nga goja. Ajo thote qe te dy e kuptuan se ne cfare grade ishin, shkojn ne banje mikja ime e pas saj shkon djali e e mbyll deren me cels e i thote: Cfare eshte ky e cfare do ne shtepine tende? I tregoi te verteten e i tha se e kam dashnor, nuk kisha pare nje mashkull deri me sot qe te qante ne ate fare grade, lotet e tij me dukeshin sikur nje barre qe binte mbi supete mia. Dal nga banja e shkoj ne dhome vec kur shikoj djalin tjeter qe po qante, e pyeta pse po qan me tha po ti cfare eke ate djale te dashur e kam pse cfare te duhet ty…
Me pak fjale kjo eshte e gjith historia, e di se eshte shume e komplikuar e e gjith fai do ti hidhej mikes sime ashtu sic kam bere une.
Nuk do ta kisha bere nje teme te tille kurre por ajo kembenguli qe ta postoja e donte mendime tuaja, se me ka pare disa here qe une hy ne kete forum e sa here me shikon me thote aman se na cmene me kete forum..
Theksoj: Vajza e ka dashur e e don kete djale, e di se mund te kete gabuar, por nuk din se si te veproj, edhe pse une i kam thene se kerkoje e kerkoi fale e nje mundesi tjeter nese e don kete djale. Por ajo me thote se ate qe e beshty nuk e lepi me (eshte edhe pak kryelarte)
Djali i ka derguar edhe kete mesazh me keto fjale: Te doja me shume se zemren time: Por dashuria me lendoi: Dhe ti me doje mua por dicka na largoi: U dashuruam perjet: Por nuk e di se cfare ndodhi: Na la dashuria dhe nje tjeter na e mori: Me gjith pergjerimet e mia: Zemra nuk mundi te te mbaje: Se zemra jote u genjye: Kur tjetri hyri te na ndaje: na iku dashuria: Ne nje rruge pakthim: Dy zemra qe u deshen mbetn vetem kujtim.
Cfare keshillash do ti sigjeronit kesaj vajze?
Moza
Moza
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 169
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/08/2010
Hobi Hobi : Studente

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dy zemra qe u deshen, mbeten vetem kujtim.  Empty Re: Dy zemra qe u deshen, mbeten vetem kujtim.

Mesazh nga Vjollca Lila Tue 7 Sep 2010 - 5:50

Per mua do me vinte vetem turp asgje me teper sepse ka gabuar ajo
Vjollca Lila
Vjollca Lila
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 12
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 07/09/2010
Mosha Mosha : 45

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dy zemra qe u deshen, mbeten vetem kujtim.  Empty Re: Dy zemra qe u deshen, mbeten vetem kujtim.

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 3:52

shum shum e trishte qenka;edhe disi e turpshme
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dy zemra qe u deshen, mbeten vetem kujtim.  Empty Re: Dy zemra qe u deshen, mbeten vetem kujtim.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi