Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Eliminohet Kroacia  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Eliminohet Kroacia  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eliminohet Kroacia

2 posters

Shko poshtë

Eliminohet Kroacia  Empty Eliminohet Kroacia

Mesazh nga LaDescarada Sun 5 Sep 2010 - 9:58

Kroacia është eliminuar nga Kampionati Botëror, Turqia 2010, pasi pësoi për faj të gjyqtarëve në momentet vendimtare të takimit ndaj Serbisë, që përfundoi me rezultat 73-72, në të mirë të fqinjit tonë verior.
Kroacia e filloi keq takimin, por në vazhdim të çerekut të parë krijoi epërsi solide dhe përkundër dizavantazhit në çerekun e dytë, në pjesën e dytë kroatët hynë më të relaksuar.

Serbia ishte tejet e përqëndruar në çerekun e tretë dhe arriti që në periudhën përfundimtare të hyjë me epërsi të lehtë. Këtu ndihmuan dhe dështimet e kroatëve dhe mbrojtja e dobët.

Çereku i katërt ishte superdramatik. Serbia për një moment pati epërsi prej shtatë pikësh, por Kroacia arriti që ta shkrijë atë me anë të një Marko Popovic fantastik që realizoi 21 pikë dhe pesë asistime.

Pasi Popovic realizoi pikët që u menduan se do ta dërgonin në vazhdime ndeshjen, ndodhi ajo që më së paku është pritur. 11 sekonda pa përfunduar takimi, ishte Davor Kus ai që u ndëshkua me gabim personal, pa e prekur fare basketbollistin serb Rasic, duke i mundësuar këtij të fundit dy gjuajtje të lira, një prej të cilave Rasic e realizoi dhe e kualifikoi në çerekfinale Serbinë.

Serbia në çerekfinale do të takohet me fituesin e duelit, Spanjë-Greqi, që zhvillohet në ora 20:00.


LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Eliminohet Kroacia  Empty Re: Eliminohet Kroacia

Mesazh nga Tonii Sun 5 Sep 2010 - 10:21

kshtu si e paske nis ti vajz me duket se e fitove vendin per prezantuese sportive ne tv
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Eliminohet Kroacia  Empty Re: Eliminohet Kroacia

Mesazh nga LaDescarada Sun 5 Sep 2010 - 10:49

pse kishe....thjesht kete kampionat e percjelli dhe thahs te kopjoj pak ketu :P

boll kesh per kroat po per pak fitoj serbia :roll:
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Eliminohet Kroacia  Empty Re: Eliminohet Kroacia

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi