Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ukrainasja 90 cm lindi fëmijën e shëndoshë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ukrainasja 90 cm lindi fëmijën e shëndoshë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ukrainasja 90 cm lindi fëmijën e shëndoshë

2 posters

Shko poshtë

Ukrainasja 90 cm lindi fëmijën e shëndoshë  Empty Ukrainasja 90 cm lindi fëmijën e shëndoshë

Mesazh nga Emona Tue 25 Jan 2011 - 23:58

Ukrainasja 26 vjeçare, e gjatë gjithsej 90 centimetra, lindi një foshnje të shëndoshë, ndërsa mjekët këtë rast e kanë quajtur të jashtëzakonshëm.

Kur Marija Ukrajinski, nga rajoni Lavov, mësoi se është shtatzënë, menjëherë vendosi se do të bëhej nënë, edhe pse mjekët nuk ia sugjeruan një gjë të tillë. Marija është xhuxhe dhe vuan nga nanizmi – sëmundja e hipofizës.

“Kur i thashë mjekëve se jam shtatzënë, më thanë: ‘Ti je e çmendur. Sëmundja jote do të të vrasë ty dhe foshnjën’”, tha ajo. Marija po ashtu tha se mjekët e kanë këshilluar gjatë tërë kohës që ta ndërpriste shtatzëninë, por ajo mendoi: “Në pastë thënë Zoti, ai do të ndihmojë që të lindë”, shkruan RIA Novosti.

Mjekët, të cilët thonë se ky është rasti i parë i këtij lloji në praktikë, mbetën të befasuar dhe janë të kënaqur kur gruaja lindi vajzën e shëndoshë 64 centimetra dhe të rëndë 2.800 gramë.

“Gratë që vuajnë nga nanizmi nuk mund të mbeten as shtatzëna. Nëse ndodh që të mbetën shtatzënë, për shkak të trupit të shkurtë, ato nuk e durojnë shtatzëninë deri në fund”, tha Aleksandar Paenok, mjek i Fakultetit të Mjekësisë në Lavov. Nëna e re mezi pret që ajo dhe foshnja të dalin nga spitali.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ukrainasja 90 cm lindi fëmijën e shëndoshë  Empty Re: Ukrainasja 90 cm lindi fëmijën e shëndoshë

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 18:32

si ka mundesi,aq e vogel te linde nje femije aq te shendetshem,e pabesueshme per te qen e vertete
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi