Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Celularët, shqiptarët shpenzojnë 400 milionë euro në vit  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Celularët, shqiptarët shpenzojnë 400 milionë euro në vit  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Celularët, shqiptarët shpenzojnë 400 milionë euro në vit

3 posters

Shko poshtë

Celularët, shqiptarët shpenzojnë 400 milionë euro në vit  Empty Celularët, shqiptarët shpenzojnë 400 milionë euro në vit

Mesazh nga Katniss Mon 7 Mar 2011 - 0:15

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) njofton se të ardhurat në tregun celular për vitin që shkoi arrijnë në 400 milionë euro. Raporti i cituar të hënën nga e përditshmja Mapo vë në dukje se ka pasur një rritje të ndjeshme përdorimit të shërbimeve të celularëve, ndërsa numri i pajtimtarëve është rritur me 11 për qind.

Në raport thuhet se përdorimi i thirrjeve telefonike është rritur me 60-70 për qind, ndërkohë që ka rënë me 16 për qind përdorimi i shërbimit të sms-ve. Sipas raportit kjo rritje e përdorimit të shërbimeve të telefonisë celularë, që ka çuar në rritjen e përfitimeve të kompanieve që operojnë në këtë treg, ka ardhur si pasojë e rënies së çmimeve mesatare, tarifave shumë të ulëta për thirrjet brenda grupit, si dhe paketat e zgjeruara të ofruara për institucionet dhe bizneset.

Rritja e elasticitetit të këtij tregu është një tjetër faktor shpjegues sipas AKEP. Megjithatë, AKEP-i vëren se ka ende hapësira për rritje të përfitimeve në grupe më të mëdha përdoruesish dhe jo vetëm për përdoruesit e thirrjeve brenda rrjetit.

Raporti konkludon se gjatë vitit që shkoi ka psaur një rritje të ndjeshme të konkurrencës ndërmjet operatorëve, gjë që ka përmirësuar pozicionin e Shqipërisë në raport me vendet e tjera të zhvilluara. Numri i pajtimtarëve celularë gjatë vitit 2010 shkoi në 4.5 milionë, gjë që tregon se gjysma e popullsisë përdor më shumë se dy karta të telefonisë mobile. /Telegrafi/
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Celularët, shqiptarët shpenzojnë 400 milionë euro në vit  Empty Re: Celularët, shqiptarët shpenzojnë 400 milionë euro në vit

Mesazh nga bobi 10 Mon 7 Mar 2011 - 0:19

Jane bere si gomeret e peqinit i thojne ata te shqiperise(celularet)por fakti qe jane te lire thirrjet brenda te te njejtit rrjet eshte nje mundesi e mire,se dikur celulari te shpartallonte xhep Celularët, shqiptarët shpenzojnë 400 milionë euro në vit  668312
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Celularët, shqiptarët shpenzojnë 400 milionë euro në vit  Empty Re: Celularët, shqiptarët shpenzojnë 400 milionë euro në vit

Mesazh nga Anakonda Sat 10 Nov 2012 - 6:13

ehe un jom e lame per kshu punsh un harxhoj shum para pc jo ne cel
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Celularët, shqiptarët shpenzojnë 400 milionë euro në vit  Empty Re: Celularët, shqiptarët shpenzojnë 400 milionë euro në vit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi