Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
8 lëvizje për të fshirë stresin e fytyrës  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
8 lëvizje për të fshirë stresin e fytyrës  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

8 lëvizje për të fshirë stresin e fytyrës

3 posters

Shko poshtë

8 lëvizje për të fshirë stresin e fytyrës  Empty 8 lëvizje për të fshirë stresin e fytyrës

Mesazh nga kasperi Tue 29 Mar 2011 - 10:08

8 lëvizje për të fshirë stresin e fytyrës


Tensioni psikik mund të shfaqet në pamjen e lëkurës në tri mënyra: me tkurrjen e muskujve (shtangim i fytyrës), ngushtimin e enëve të gjakut (zbehje, humbje e shkëlqimit dhe freskisë) dhe në ndjeshmërinë dhe tharjen e lëkurës.
1 Pastro mirë lëkurën
Përdorni qumështin pastrues. Më pas, në vend që të tamposh lëkurën me tonikun, shpërndaj pika të vogla kremi në fytyrë, mollëza dhe mjekër.

2 Insisto mbi rrudhat
Me gishta të bashkuar fillo të shpërndash kremin mbi ballë. Lëvizjet duhet të jenë horizontale dhe ngulmo drejt kockës së mbivetullave.

3 Mollëza dhe faqe
Vetëm me një gisht bëj lëvizje të lehta rrotulluese duke filluar mbi faqet, duke fërkuar mollëzat dhe duke mbërritur në ekstremin e jashtëm të vetullave.

4 Tërhiq mirë lëkurën
Lëvizjet në pikën 3 duhen kryer me gishta dhe përgjatë pjesëve të hundës. Duhet të tërheqësh lëkurën drejt pjesës së jashtme të fytyrës me lëvizje të ëmbla dhe të njëpasnjëshme.

5 Masazho tëmthat
Bëj lëvizje të vogla rrumbullake mbi tëmtha, duke përdorur gishtin e mesit dhe treguesin. Vazhdo derisa të ndiesh një nxehtësi të vogël.

6 Picko lehtë
Duke nisur nga mjekra picko në mënyrë delikate lëkurën, duke u ngjitur drejt kockës së nofullës. Të njëjtën lëvizje bëjeni edhe në anën tjetër të fytyrës, po me të njëjtin intensitet.

7 Për qafën
Masazhi vazhdon në qafë. Me pëllëmbët e duarve të hapura, nisu nga pjesa e fundit e qafës duke u ngjitur lart derisa të mbërrish tek mjekra. Mbuloni të gjithë zonën që ju intereson duke e ledhatuar ëmbël.

8 Shiatsu për buzët
Me molëzat e gishtit shtyp poshtë bluzës dhe pastaj menjëherë sipër. Ato që prek janë pikat shiatsu, të nevojshme për të bërë rigjallërimin e muskujve të lëkurës.
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

8 lëvizje për të fshirë stresin e fytyrës  Empty Re: 8 lëvizje për të fshirë stresin e fytyrës

Mesazh nga Anakonda Mon 15 Oct 2012 - 4:24

Pse ske shku per mjek zotrote?
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

8 lëvizje për të fshirë stresin e fytyrës  Empty Re: 8 lëvizje për të fshirë stresin e fytyrës

Mesazh nga Ariel Mon 15 Oct 2012 - 6:11

Gamgstere...lexoji dhe mesoji se te vlejne per vete...je femer pra.
Sa per Kasperin...mos u nxito kur flet sepse eshte i fushes se bukurise ;)
Eshte mjeshter ne ate pune.

Une dhe kur jam kot ose dhe kur hyj ktu me ipad ne dore...rri rri dhe me eshte bere zakon masazhi i fytyres...mbeshtes pellembet e duarve dhe bej terheqje nga cepat e gojes drejt vesheve duke prekur dhe cepat e syve...gjithmone levizje nga qendra e fytyres...jashte.

Jane gjera qe i vlejne cdo femre per tu dukur e bukur.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

8 lëvizje për të fshirë stresin e fytyrës  Empty Re: 8 lëvizje për të fshirë stresin e fytyrës

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi