Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si te kujdesemi per lekuren? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si te kujdesemi per lekuren? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si te kujdesemi per lekuren?

4 posters

Shko poshtë

Si te kujdesemi per lekuren? Empty Si te kujdesemi per lekuren?

Mesazh nga Lolita Fri 29 Apr 2011 - 9:30

1-Pini sa më shumë ujë dhe do të keni një lëkurë më të pastër.

Nuk është e vërtetë. Të pini sa më shumë ujë është mirë për shëndetin tuaj dhe për hidratimin e lëkurës tuaj, por nuk do t′u japë një lëkurë të pastër.

“Thyerjet” janë të shkaktuara nga gjenet, hormonet dhe ndotës të tjerë që ngelen në poret tuaja. Mënyra më e mirë për të përmirësuar lëkurën tuaj është duke larë fytyrën në mëngjes dhe në mbrëmjë për të hequr papastërtitë dhe ndotjet që grumbullohen në të.

2-Klori kthen flokët tuaj në ngjyrë të gjelbër.

Këtë shprehje e kanë dëgjuar shumë njerëz, por nuk është e vërtetë. Eshtë bakri dhe jo klori, që u jep flokëve tuaj nuancën e gjelbër dhe kjo ndodh zakonisht nga uji në pishina.

3-Vazelina parandalon rrudhat.

Mund të ketë pasur persona që janë betuar se vazelina u jep një lëkurë që duket më e re por nuk është e vërtetë.

Në fakt, ngaqë vazelina është krem i trashë ajo shtyn vajra në poret tuaja duke u krijuar atyre një “mbingarkesë” dhe shkaktim të çarjeve. Për të mbajtur një lëkurë të re dhe të pastër është e këshillueshme të përdorni një locion me përbërës aktiv që ndihmon lëkurën tuaj të ruajë butësinë pa shtuar yndyrë të padëshirueshme.

4-Sheqeri dhe ushqimet me yndyrë shkaktojnë akne.

Nuk është e vërtetë. Përsëri, aknet kanë më shumë shkaqe gjenetike dhe hormonale.

Por një dietë e pakujdesshme mund të ketë pasoja negative për shëndetin tuaj dhe të shkaktojë plakjen para kohe. Kështu që duhet të jeni të kujdesshëm me ushqimet që hani.
Lolita
Lolita
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4479
Anëtarësuar Anëtarësuar : 07/10/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si te kujdesemi per lekuren? Empty Re: Si te kujdesemi per lekuren?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 13 May 2011 - 0:55

Tema kalon tek kategoria e Moda&Estetika!
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si te kujdesemi per lekuren? Empty Re: Si te kujdesemi per lekuren?

Mesazh nga Arabela Fri 13 May 2011 - 0:57

per momentin lekuren e kam :coolthumb:
se kam pasur ca problem me ca papastertira qelizash dhjamore 777777 777777
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si te kujdesemi per lekuren? Empty Re: Si te kujdesemi per lekuren?

Mesazh nga Anakonda Sat 24 Mar 2012 - 18:45

Lekura ime eshte bukur,u cmenda duke bere stervitje qe mos te shendoshem,e ti zbatoj te gjitha keto keshilla.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si te kujdesemi per lekuren? Empty Re: Si te kujdesemi per lekuren?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi