Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

+9
Durrsaku
Yll Qielli
Emona
Daku
WebMaster
Єямєℓiиdå
Ariel
dajti modh
Docteur
13 posters

Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Docteur Mon 30 May 2011 - 10:44

Flasim pak per te mirat dhe te keqiat e komunizmit a na mungon kjo gje apo jemi me mire tani ?
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga dajti modh Mon 30 May 2011 - 10:57

Psikologu_wolf shkruajti:Flasim pak per te mirat dhe te keqiat e komunizmit a na mungon kjo gje apo jemi me mire tani ?
njesoj je po qe se e ke per ne SHQIPERI diktature dikur diktature sot ..
dikure votoje partia numeronte .. edhe sot njesoj je voton dhe partia numeron ...
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Ariel Mon 30 May 2011 - 11:01

Me Dajtin jam dakort...po ne kohe te komunizmit beje vaki dhe nuk votoje... direkt e ne Spac shkoje...
ngriheshin njerezit qe ne 4 te mengjesit dhe ne 7 kishin mbaruar votimet 100% ne te gjithe Shqiperine...
s'kishte pune KQZ-ja atehere... 724516
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 30 May 2011 - 11:05

Nuk e di ca eshte komunizmi...pak gjera di per Enverin..me kane treguar...tjeter sdi
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga WebMaster Mon 30 May 2011 - 11:06

Dakort me dajtin po thuajse sot jan shtuar me shum budallenj e me shum korrupsion
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga dajti modh Mon 30 May 2011 - 11:07

te mira ska pasur shume ajo kohe ... pervec se ndertoi ca ate vend .. dha shkolle beri ca rruge e pune .. por i beri me njerez pa teknollogji ..me kazma e lopata ....por gabimet qene me shume se te mirat .. luften e klasave shpronesimin e pronarve dhe mbylljen e SHQIPERISE me boten ...
mos ardhte kurre ajo kohe ...
e sa per sot une e shikoj shume erret .. me kete diktature qe eshte vendos atje me duket se eshte njelloj ............
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Ariel Mon 30 May 2011 - 11:27

Atehere keq ka qene...po nje polic ruante gjithe qytetin...
krime bente vetem shteti...dilte femra naten e skishte frike se e ngacmonte kush me zor.
shume pak kishte te papune..doje sdoje vendin e punes ta ofronte shteti...se ku e si e qysh tjeter gje...
Njerezit e fisit beheshin me shume me njeri tjetrin se te gjithe punon 8 ore dhe skishe cbeje tjeter...kurse tani skane kohe te shohin femijet e tyre...
atehere nuk te linte mundesi te kishe halle...kurse sot eshte shtuar stresi ne maksimum...
atehere ishin injorante por te lumtur mes fukarallikut...
respekti dhe dashuria familjare kane qene me te theksuara se sot.
ne femijet e atehershem rriteshim te lumtur ne shtetin e "barazise sociale" por prinderit tane e dinin ca hiqnin...
nuk kishte shtepi mos te kishte ne mes te murit foton me kornize te bukur te Enver Hoxhes...nuk kishte shtepi qe mos te kishte te radhitura ne bufe veprat e Enverit... kishin frike te shpreheshin dhe me vehten e tyre...kur thoshte babi im...dhe muret kane veshe...

ne fakt duhet ti tregojme me histori konkrete...
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Docteur Mon 30 May 2011 - 12:00

atehere ka pas dashuri ne familje miqesi ne shoke dhe ngrohtesi ne fis,sot ska gje tjeter vec urretje
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga dajti modh Mon 30 May 2011 - 12:32

atehere ka qene SHTET i keputur .. cdo lek qe dilte nga punotoret hidhej prap po per ndertim .. shumicen e fuqise e harxhonte per ushtrin .. me blerje armatim e bunkere .. kishte nje flote detare kishte nendetese edhe me shume se greqia .. megjithese kishim me pak dete se greqia ..
kishte ate aviacion vetem per ushtrin migat .. se avione per pasagjer nuk kishte ..bonifikoi ato toka i sistemoi dhe i futi vaditjen thau keneta .
..me kujtohet kisha dikur ketu ne amerike nje inxhinier qe kishte punuar ne minieren e valiasit .. dhe fitimet e kesaj miniere ishin baraz me nje pallat me qera ne new york ,manhaten .. gjithsesi ka pasur disa te mira ,por jo gjithcka
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Daku Mon 30 May 2011 - 12:57

Fillimisht para se me komentu shkuani moshen tuj para komentit
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Daku Mon 30 May 2011 - 13:56

Ariel shkruajti:Me Dajtin jam dakort...po ne kohe te komunizmit beje vaki dhe nuk votoje... direkt e ne Spac shkoje...
ngriheshin njerezit qe ne 4 te mengjesit dhe ne 7 kishin mbaruar votimet 100% ne te gjithe Shqiperine...
s'kishte pune KQZ-ja atehere... 724516

Gabim Ariel 99% Partine 1% lihej me justifiku armiqte :P

per tu kthyer ne retrospektive po perdor nje shprehje per Komunizmin:

" Ishim me mire , kur ishim keq"

Thone qe: Ne komunizem punonin 3 e hanin 7, une them sot: Punojne 2 e vjedhin 8 !

Komunizmi si koncentrat u krijua nga Marksi dhe Engelsi ( njeri Gjerman njeri Anglez) por nuk u vu ne perdorim kurre sic ata e krijuan ,por u perdor nje forme tjeter si kunderpeshe e anes tjeter kapitalizmit .

Dmth ne vetvete komunizmi eshte nje rend i te drejtes, i barazise, i proletariatit ( punetoreve), por besoj se tek ne u aplikua ai ekstrem , duke manipuluar masat ( popullin) me ideologji .
Ne cdo rend ka padrejtesi, dhe kur nje gje ndalohet , mos e bej se ha burgun , plumbin, por prape besoj se Enveri dhe po mos te flisje ,per "sy e faqe do fajesonte dike se ne cdo rend ka te pakenaqur , duhet gjendur ana negative ,qe te denohet ndaj nuk kish shpetim nga kjo gje".

Vitet 80-te kane qene me te veshtirat e Komunizmit tone pasi ne s'kishim asnje mik te fuqishem me , ishim prish me Jugosllavet, Ruset, Kinezet , dhe ekonomia ra fare , filluan tollonat, triskat etj.Gabim ishte Kolektivizimi, tufezimi, pra lenia e fshatarit troke , pa nje bace, pa nje bageti me te cilen mund te mbante dhe veten dhe qytetin .gabim ishte mbyllja me boten perendimore ( komunizem ishte dhe Yugosllavia por TITO ishe PS ( p...some) , me boten ishte i hapur, leviznin njerzit, malltrat, mori borxhe hapi fabrika , industrializoj vendin , ndersa Enverit "hapja e syve te popullit" i dukej fundi i tij.( nje nga gjerat me te mira qe ka bere Tito ishte levizja e lire, besoj se shume kosovare te vjeter ja dine per nder se pane perendimin me sy, punuan per veten e tyre , kane nje kapital sot , kur shqiptaret e kishin luks nje biçiklete kosovaret kishin makina , marka, etj nuk duhet mohuar kjo gje ).

Nga Komunizmi me pelqente kjo , qe asnje shtese nuk u diskriminua, si jevg , si malesor, si tironc, si lab, si laluc , si cam te gjithe moren nje shtepi , kishin nje pune askush nuk flinte rrugeve.
Mund te beje dhe 10 kalamaj nuk do te kishe hall si do i rris si doi sistemoj, shteti ta jepte nje shtepi dhe pse me qera modeste 250 lek ne muaj.

Kishe vese te keqija , beje , burgun , shkollen e riedukimit ( lezhe) dhe integroheshe direkt ne shoqeri , filloje nje jete nje pune , ndersa sot ,nqs bie ne burg per vjedhje , kur del jashte tij , je bere kriminel neser do vrasesh, do besh , ate rruge ke marre s'ke kthim pas atehere ishe ndryshe.
Qetesia ishte per tu admiruar , nuk i vinim celes deres se jashtme , nuk egzistonte fjala " Hekura ne penxhere" , frika pra ruante vreshtin,.
Kishte me respekt per prinderin, me te madhin , mesuesin , komshiun , sot i thu ik ere pirdhu , s'te cohet njeri ne autobuz , pra kultura, njerzilliku, afrimiteti ishte ne nivele maksimale.
Shkonim te gjithe ne Durres ne plazh , sot ka njerez qe kane qe ne 1990 qe s'kane shkuar me , e disa vene ne Dubai jo se jane me te zote ne pune , por se vjedhin .
Shkoje ne spital po te rrinte mjeku e mamia ke koka ndersa sot po nuk dhe leke te lane sakat e vdes aty e s'te prek njeri me dore.


Fundja per ca ishim keq : Me provu Pepsi ??? 10000 here me e mire Aranxhata jone
Ishim keq per Xhinse, per Mini dhe lam name po nxjerrim dhe tatuaxhet ne "pjeshke" se per brek nuk behet me fjale , jane vetem rripa lecke qe se di ca dreqin mbulojne , ( jemi bere shume imorale)
ishim keq per Te ngrene ( me duket se jemi shendoshur , jemi bere obeze , dalim per vrap e mbajme dieta e palestra se jemi bere si derra , atehere nuk egzistonte ky problem , lindnin grate nga 5 kalamaj e nuk ju dukej fare barku, realisht se di per ca ishim keq,. Ishim keq per makina ??? Sa njerez vdesin ne dite ne Shqiperi se jane si te harbuar , rrezik kemi mesataren me te larte ne bote.

Ishim keq per Liri ?/ Liria jone kaloj cdo ekstrem , nuk lame gje pa bere, droge/perdhunues/prostititura/vrases/hajdura/ cdo gje beme kjo ishte liria qe na kish munguar,.

Dhe pse kam jetuar vetem 12 vjet ne ate kohe kam nostalgji , kam jetu 20 nga keto te ashtu quajtura demokraci dhe kam vujt me shume,mund te mbush 1 liber me fjala aq shume kam me fol.
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Emona Tue 31 May 2011 - 1:06

Nuk Jom Ne mosheh te flas per komunizmin,Por kur i shikoj ca njerz dhe ti degjosh degjosh qja thon, them qe shum kush e kerkon ate kohe se kete qe jan tani...

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Ariel Tue 31 May 2011 - 2:00

eh sa shume gjera jane per tu shkruajtur...
une jam '69 dhe kam jetuar 21 vjet nga ajo kohe.

Po sikur te hapim nje teme dhe ti tregojme ato kohera dhe me ngjarje konkrete... 00027003
mbase do dilte me bukur...

Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga WebMaster Tue 31 May 2011 - 2:02

Po mire hapeni temen 00027003
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Ariel Tue 31 May 2011 - 2:03

Para se ta hap...do marr nje shkrim qe e kam lexuar diku dhe qe na fut te gjithe brezin tim ne nostalgji. 00027003
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Yll Qielli Tue 31 May 2011 - 2:13

le te themi qe komunizmi kish te mirat e te keqijat e veta por kish disa gjera pozitive qe sot nuk egzistojn skish korrupsion ose ne kete kategori te madhe sic eshte sot njerzit ishin me te shoqerushem me njeri tjeterin sot nuk shifen me njeri tjetrin cdo gje ishte jeshil dhe pse punonin shume dhe se kuptuam per ke punonin ja vlente te shikoje shqiperin te gjelber kurse sot jan thar cdo gje as ferra per te ngren (gomeret) nuk ka qesh nje njeri qe dhe pse ishte diktator nuk kish burr nene qe koruptohesh ishte i plot fuqishem por ajo gje qe sdo desha kurr nga komunizmi eshte njerzit qe i persekutonin per gjera koti i quanin si tradhetar nuk do deshiroja te kthehesh prap ajo koh kur njerzit punonin por skishin fitime personale por ato shkonin te gjitha per shtetin i cili e jepte buken me racion he na binte qe te hanim nje buk ne tre dit por po ta shohim ne kend veshterime te ndryshme cdo gje ne kete bot ka te mirat e te keqijat e veta
Yll Qielli
Yll Qielli
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 3964
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/02/2011
Mosha Mosha : 39

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Docteur Tue 31 May 2011 - 2:36

temen hape por kjo ka rendesine e vete dhe me tregu histori eshte gja tjeter une e du enverin sepse druri e ben shqip me nejt me mend ne koke
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Ariel Tue 31 May 2011 - 2:57

jo jo dhe kjo teme ka rendesine e vet...
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Vizitor Tue 31 May 2011 - 3:15

komunizmi i ka shkaktu shum telashe popllit shqiptar ne shipri vetum te mendojm si jam malltretu njerzit ne llogore izolime burgosje po dhe shiprija ne kohen e enverit ka qen i vetmi shtet ne europ i izolum
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Durrsaku Tue 31 May 2011 - 3:28

te mirat kane qene se populli nuk e vriste mendjen ku do e gjej punen me punu e me u ushqy te keqijat ishin se skishte ushqime hahahaa
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga dajti modh Tue 31 May 2011 - 6:42

Daku ke drejte vlla . .por edhe ajo kohe mos ardhe me .. problemi eshte se demokracia ne shqiperi filloi mire .deri diku nga vitet 1996 por pastaj cdo gje rreshkiti ...drejt degradimit total te te gjithe vendit
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Durrsaku Tue 31 May 2011 - 6:44

u blene benzat ne vend te traktoreve benim qejf ne vend se te punonim
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga exploreri Tue 31 May 2011 - 7:03

E keqe e komunizmit ishte se te bente ''synet'' pa deshire,e mira ishte se te bente ''burre'' qe ne moshen 16 vjec
exploreri
exploreri
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 451
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/03/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga dajti modh Tue 31 May 2011 - 7:04

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? 426788 Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? 426788 Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? 426788 sa kam qesh, Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? 426788 Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? 426788 Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? 426788
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga WebMaster Tue 31 May 2011 - 7:15

exploreri shkruajti:E keqe e komunizmit ishte se te bente ''synet'' pa deshire,e mira ishte se te bente ''burre'' qe ne moshen 16 vjec

qesh
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga dajti modh Tue 31 May 2011 - 7:35

e mira ishte se te jepte shpi .. d,m th bohej cuni me martu i jepte dhome +kuzhine ... bohej neser me kalamoj linte ate dhe merrte zgjerin 2+1.. ..e sot do punosh gjithe jeten per nje shtepi .. jo vetem ne SHQIPERI por edhe ketu ku jetoj ne amerike ....
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Dita Tue 31 May 2011 - 7:55

komunizmi me shume te keqia se te mira ka pasur
Dita
Dita
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Shqiperi
Postime Postime : 818
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Space Fri 3 Jun 2011 - 10:35

Ska pas te mira fare
Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga WebMaster Sun 10 Jul 2011 - 8:27

Ka pasur te mira edhe te keqiat e saj thjeshte sot njeriu duhet te eci perpara edhe te ndryshoj sepse keshtu eshte thene edhe keshtu eshte bere ..
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Anakonda Thu 23 Feb 2012 - 19:18

Po vuajme pasojat e komunizmit.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Te mirat dhe keqiat e komunizmit ? Empty Re: Te mirat dhe keqiat e komunizmit ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi