Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ronaldo drejt Manchester Cityt?  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ronaldo drejt Manchester Cityt?  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronaldo drejt Manchester Cityt?

Shko poshtë

Ronaldo drejt Manchester Cityt?  Empty Ronaldo drejt Manchester Cityt?

Mesazh nga Binni Sat 11 Jun 2011 - 21:42

Ronaldo drejt Manchester Cityt?  F.0612100630215_m

Superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo është i gatshëm të pranojë një kalim te Manchester City në rast se sheikët i ofrojnë kontratë të vlefshme prej 400 mijë funtesh në javë.

Sunday Mirror shkruan se superylli portugez është duke u thënë miqve se po kërkohet nga Sheikh Al-Mansour i Manchester City. Ronaldo u ka thënë njerëzve të tij të afërt që dikush prej familjes së sheikëve ka kontaktuar me të joformalisht duke i ofruar një kontratë marramendëse.

Ronaldo drejt Manchester Cityt?  Ronaldo1%20350(1)

City tashmë ka mohuar spekulimet, por Ronaldo besohet të ketë hartuar një listë të kërkesave të tij, të cilat janë:

1. Pagë prej 400 mijë funtesh në javë.

2. Fanellën me numër 7. dhe shiritin e kapitenit

3. Garanci se ai gjithmonë do të jetë lojtari më i paguar në klub.

26 vjeçari u ka thënë po ashtu të afërmve të sheikut se ata duhet të bëjnë gati pothuajse 80 milionë funte për ta transferuar, ashtu si bëri Reali kur e mori atë nga Manchester United. Dhe Ronaldo beson se City do ta paguante atë 350 mijë funte në javë, por ai kërkon 400 mijë funte në javë, gjithnjë sipas burimeve.

“Cristiano thotë se ai është kontaktuar nga një palë e tretë. Ai thotë se është tejet i lëkundur duke parë se sa larg është në gjendje të shkojë City. Ai ka pohuar se ata dëshirojnë ta paguajnë sa dëshiron vetëm për t’u bërë lojtar i Manchester Cityt. Ai thotë se ai dëshiron 400 mijë funte në javë, pasi taksat në Angli janë më të larta”, theksoi burimi.

Ky spekulim përbën një lajm shokues për gjithë hierarkinë dhe tifozët e Manchester United, pasi Cristiano Ronaldo u formua si lojtar dhe ishte pjesë e suksesve kryesore me rivalin më të madh të Manchester Cityt, klubin nga Old Trafford.
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi