Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sekretet që duhet t’i rrëfeni People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Sekretet që duhet t’i rrëfeni People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sekretet që duhet t’i rrëfeni

2 posters

Shko poshtë

Sekretet që duhet t’i rrëfeni Empty Sekretet që duhet t’i rrëfeni

Mesazh nga WebMaster Sun 12 Jun 2011 - 12:55

Arsyet përse meshkujt ruajnë sekrete më shumë se femrat dhe cilat duhet shpalosur, ekspertët shpjegojnë rregullat për ndarjen e tyre.
Sipas ekspertëve, arsyet përse burrat ruajnë sekrete janë nga më të ndryshmet. Ndoshta ata duan të duken të fortë dhe në kontroll, dhe të mos ju tregojnë, për shembull, që kanë probleme financiare, që biznesi i tyre nuk po shkon mirë etj., pasi kanë frikë se nuk do t’i doni më po t’i shikoni të dobët dhe të ndjeshëm.
Ndoshta kanë tmerr të përballen me trazirën që do të krijohet nga rrëfimi i sekretit të tyre. Dhe madje shumë burra mendojnë se heshtja do t’u shmangë atyre telashet.
Burrat janë të vetëdijshëm për reagimin emocional të natyrës femërore, prandaj duan t’u shmangen konflikteve. Edhe nëse sekreti juaj ju duket i vogël dhe i parëndësishëm, duhet të jeni të hapur me partnerin në lidhje me të nëse ai ka shprehur kuriozitet apo ka dhënë mendimin e tij. Nëse lidhja juaj është serioze, atëherë duhet ta pyesni partnerin: “A ka ndonjë gjë që do të dish për mua, që unë ndoshta ende s’ta kam thënë”. Kjo është një strategji që i bën gjërat e qarta dhe që mund të përdoret dhe nga çiftet që kanë shumë kohë bashkë. Pavarësisht se ka gjasa që partneri juaj të nevrikoset nga e vërteta, është më e rëndësishme që të rrëfeheni, pasi nëse e vërteta rreth një teme delikate del në shesh, prishja e lidhjes mund të jete edhe më e rëndë.
Sekretet që duhet të mendoni përpara se t’i rrëfeni
Nëse jeni të ndershëm me veten, atëherë nuk është shumë e vështirë për të kuptuar se cilat sekrete i përkasin kategorisë “Dritë e kuqe! Ndalo dhe trego gjithçka”. Po ato që i përkasin zonës “Ngadalëso dhe mendohu përpara se të flasësh”. Megjithatë, nëse ka histori nga e kaluara juaj, që nuk ndikojnë në jetën tuaj aktuale, atëherë mund ta “kyçni” gojën. Ligji i Murphy-t në dashuri thotë se sa më shumë të mundohesh të ruash një sekret, aq më shumë ka gjasa që ai të dalë në shesh. Të flasësh për lidhjet e shkuara mund të jetë një gjë e mirë, por kujdes: mos rrëfeni shumë rreth numrit të të dashurve, apo gjërave që bënit së bashku. Nuk është e nevojshme t’ia mbushni mendjen partnerit me imazhe që vështirë hiqen.
Sekretet pa të cilat mund të mbijetojë
Sigurisht, si rregull, ndershmëria është një politikë e mirë. Por kushdo që ka jetuar një histori të gjatë lidhjeje e di fare mirë se duhet pak vend për të ruajtur disa të fshehta personale, të cilat janë të padëmshme dhe nuk kanë të bëjnë me partnerin. Edhe kur jemi të martuar ne jetojmë në mënyrë individuale. Kuptohet që edhe kjo e ka një gjë të mirë në vetvete, pasi po të rrëfenim gjithçka, atëherë nuk do të ngelej më asgjë interesante për t’u zbuluar. Thjesht rrëfimi e bën të duket diçka fare e parëndësishme, prandaj kërkoni falje dhe i thoni që duhet t’ia kishit thënë më parë, por kishit frikë apo turp dhe se shpresoni që t’ju falë. Përfshini një person të tretë. Një shok që ju do dhe që të dy keni besim (i paanshëm) et


Lexo me shume: Sekretet që duhet t’i rrëfeni | Sekrete Bukurie
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sekretet që duhet t’i rrëfeni Empty Re: Sekretet që duhet t’i rrëfeni

Mesazh nga Anakonda Sun 26 Feb 2012 - 18:41

Per kete pune eshte prifti.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi