Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Merr hak per te atin te vellai i vrasesit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Merr hak per te atin te vellai i vrasesit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Merr hak per te atin te vellai i vrasesit

Shko poshtë

Merr hak per te atin te vellai i vrasesit Empty Merr hak per te atin te vellai i vrasesit

Mesazh nga Amel Tue 14 Jun 2011 - 22:50

Vritet për gjakmarrje një 45-vjeçar nga Rrethi i Mallakastrës. Një vrasje e vitit 2009 për pronat, ka gjeneruar një viktimë tjetër pasditen e së dielës, në fshatin Poçem të Mallakastrës. Autori është ndaluar nga policia rreth dy orë më pas, ndërkaq, deri në orët e vona të mbrëmjes, nuk ka pasur një variant zyrtar lidhur me rrethanat e vrasjes.
Ngjarja
Vrasja ka ndodhur rreth orës 16:00 të së dielës, në vendin e quajtur Përroi i Thatë, rreth 3 kilometra larg Poçemit. Burime nga polica lokale bëjnë të ditur se Lefter Malaj, 43 vjeç, ka qëlluar me çifte 45-vjeçarin Asqeri Merkaj. Viktima, vitet e fundit jetonte në Fratar, të Rrethit të Fierit, për shkak të një vrasjeje që i vëllai kishte kryer në fshat dy vite më parë.
Ende nuk është bërë e qartë pse viktima ndodhej dje në Poçem, ku autori i vrasjes kishte një lokal shumë të frekuentuar në zonë. Burime nga policia lokale bëjnë të ditur se Malaj ka qëlluar tri herë mbi 45-vjeçarin Merkaj duke i shkaktuar vdekjen e menjëhershme. Saçmet e kanë prekur 45-vjeçarin në kokë e trup dhe ai ka ndërruar jetë brenda pak minutash. Më pas autori e ka lënë viktimën në mes të rrugës dhe është larguar nga vendi i ngjarjes për t’i shpëtuar prangosjes së policisë. Pas sinjalizimit të ngjarjes, drejt Poçemit kanë udhëtuar dhjetëra uniforma blu, të cilat kanë rrethuar zonën dhe kanë nisur punën për mbledhjen e provave materiale. Pas hetimeve paraprake policia ka ndaluar 43-vjeçarin Lefter Malaj, i cili është shoqëruar për në komisariat si autor i dyshuar të vrasjes së 45-vjeçarit Merkaj.
Historia
Vrasja e djeshme dyshohet ta ketë zanafillën në vitin 2009, kur vëllai i viktimës, ka vrarë me armë zjarri babanë e autorit të ngjarjes. Të dy familjet jetonin në fshatin Drizarë, të Mallakastrës dhe që prej asaj kohe, Merkajt ishin zhvendosur në Fratar për të shmangur përplasjet e mundshme. Më 28 maj të vitit 2009, 70-vjeçari Aliko Malaj, babai i autorit të vrasjes së djeshme, është vrarë me armë zjarri nga Përparim Merkaj, 60 vjeç, i cili ishte vëllai i viktimës së djeshme.
Në atë kohë, policia deklaroi se Përparim Merkaj, 60 vjeç, shpeshherë ishte konfliktuar për një sipërfaqe toke me bashkëfshatarin e tij, Aliko Malaj. Mesditën e 28 majit të vitit 2009, debati ka vijuar sërish mes dy palëve. Por, duke mos gjetur një zgjidhje, Merkaj ka marrë në shtëpi një pistoletë “TT” që e mbante pa leje dhe është nisur drejt tokës së tij, ku ka gjetur 70-vjeçarin. Sapo është afruar, mes dy burrave ka rinisur debati për pronësinë e tokës dhe më pas 60-vjeçari Merkaj ka nxjerrë pistoletën, duke e qëlluar të moshuarin tri herë në trup. Pasi ka parë që Malaj ka rënë përtokë i përgjakur dhe pa shenja jete, autori ka marrë rrugën për t’u kthyer në banesë. Ai u ndalua nga policia pak orë pas ngjarjes dhe pranoi autorësinë e vrasjes. Merkaj u shpall fajtor nga gjykata dhe u dënua me 15 vjet burg. Për momentin Përparim Merkaj vuan dënimin në burgun e Rrogozhinës.

Burimi: Gazeta Shqip
Amel
Amel
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 18
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi