Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lulet mund te jene te demshme People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Lulet mund te jene te demshme People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lulet mund te jene te demshme

2 posters

Shko poshtë

Lulet mund te jene te demshme Empty Lulet mund te jene te demshme

Mesazh nga Docteur Sun 19 Jun 2011 - 1:08

Duhet te kemi kujdes gjate zgjedhjes se lules se dhomes, sidomos nese keni femije te vegjel. Nuk duhet tepruar me sasine e luleve te dhomes, shume lule ne shtepi mund te marrin shume hapesire dhe ajer, mund ‘te na e zene frymen’.

Nese dikush nga familja juaj ka probleme me astme, eshte mire te mos keni shume lule ne ambjentet ku banojme. Ndersa ato qe i keni mos i ujitni teper, sepse ujitja e tepert e luleve mund te nxise pengesa ne rruget e frymemarrjes.

Nga fikusi lotojne syte. Nese femija e prek kete bime do te paraqitet irritimi i lekures. Femija do te ndjeje djegie dhe kruarje. Ndersa nese e gelltit nje pjese te gjethit te fikusit, do te ndjeje djegie ne fyt dhe do kete veshtiresi ne frymemarrje.

Difenbahia permban sasi te madhe te oksalatit te kalciumit. E gjithe bima eshte helmuese, sidomos kercelli. Nese vjen deri te kontakti me gojen do te shkaktoje enjtjen e gjuhes dhe pengesa ne te folur.

Edhe pse hyjne ne grupin e bimeve mesatarisht helmuese, krizantemat mund te shkaktojne dermanit lokal.

Bima narcis ka nje kokez e cila eshte shume helmuese, ndersa po ashtu helmuese jane edhe pjeset tjera te bimes. Nese ndodh deri te hyrja e nje sasie te madhe te kesaj bime ne organizem, atehere mund te shkaktoje probleme serioze te shendetit.

Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Lulet mund te jene te demshme Empty Re: Lulet mund te jene te demshme

Mesazh nga Anakonda Fri 19 Oct 2012 - 16:54

preferoj me shum trendafilat sesa lulet...
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi