Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ashtu si jeni në krevat jeni edhe në lidhje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Ashtu si jeni në krevat jeni edhe në lidhje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ashtu si jeni në krevat jeni edhe në lidhje

3 posters

Shko poshtë

Ashtu si jeni në krevat jeni edhe në lidhje Empty Ashtu si jeni në krevat jeni edhe në lidhje

Mesazh nga WebMaster Tue 28 Jun 2011 - 23:17

Jeta e përditshme dhe rutinat shpesh marrin taksë në dhomën e gjumit, dhe që kjo mos të ndodh edhe juve, është koha për tu përballur me të vërtetën dhe ndërmerri hapat e duhur.

Fillimisht duhet të mësoni cili stil seksual ju karakterizon, ndërsa pastaj duhet të bëni diç që do të ju sjellë deri në ndryshime. Sipas zbulimeve të fundit është bërë e ditur se ashtu si jeni në krevat jeni edhe në lidhje.

Stil të ndryshëm

Partnerët e joshin njëri-tjetrin, dhe secili është përgjegjës për seksualitetin e tyre personal, por të koordinuar si një ekip. Edhe njërit edhe tjetrit i është e lejuar të inicojnë apo refuzojnë seks. Secili partner është i lirë për shfaqjen e dëshirës, që mund të çoj në seks interesant apo të ndryshëm. Avantazhi i stileve komplementare është se partnerët e ndajnë përvojën, dhe mungesa është se një seksi I tillë shpesh bëhet rutinë, ndërsa partneret gjithçka e marrin gati.

Stil tradicional

Çiftet e tilla janë të parashikueshëm dhe të qëndrueshëm. Ata duan paqe dhe dëshirojnë siguri dhe ndjenjë me vlerë. Dashnorët të cilët kanë tendencë stilin tradicional dine të jenë të shqetësuar në lidhje me seksin, por në mesin e tyre janë të qartë të vetëdijshëm për rolin e mashkullit dhe femrave. Seksi në rrethana të tilla është zona e mashkullit, por gruaja është përgjegjëse për intimitet dhe emocione. Stili tradicional është i mirë sepse ai e di qartë rolin në këtë drejtim, por edhe në seks. Mungesë e ka intimitetin seksual të partnerëve të barabartë.

Stili i shpirtrave binjak

Dashnorët kënaqen në shkëmbimin e përvojave dhe diskutimit të marrëdhënieve. Kalojnë shumë kohë së bashku, në mënyrë të qartë i shprehin ndjenjat dhe nevojat e partnerit, të vendosura para të vetave. Të dy partnerët ndihen të dashur dhe të dëshiruar, pa frikë apo gjykime. Mungesa është se ata janë shumë të frikësuar që mos e lëndojnë partnerin, dhe problemi shpesh di të bëhet kronik. Me bërjen e lëngshme të ngrohtë në shtëpi nxehni marrëdhëniet me partnerin.

Stil me passion

Bëhet fjalë për çiftet të cilët marrëdhëniet janë të shënuara me emocione të forta, dramë dhe pasion intensiv. Marrëdhënie e tilla karakterizohet nga gjallëri të egra, aventurë, argëtim, ngacmim dhe hapje. Sigurisht bëhet fjalë për një stil që të merr frymën. Megjithatë, mungesa e saj është se ata janë dashnorë të prirur dhe të pasionuar për grindje, dhe lidhja është e paqëndrueshme.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ashtu si jeni në krevat jeni edhe në lidhje Empty Re: Ashtu si jeni në krevat jeni edhe në lidhje

Mesazh nga Docteur Wed 29 Jun 2011 - 0:31

stil shyqyr kam qejf stilet qysh kur kam qene me mundjen 00027003
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ashtu si jeni në krevat jeni edhe në lidhje Empty Re: Ashtu si jeni në krevat jeni edhe në lidhje

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 29 Jun 2011 - 0:33

Hhmm sdi nese jam dakord une me keto..
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ashtu si jeni në krevat jeni edhe në lidhje Empty Re: Ashtu si jeni në krevat jeni edhe në lidhje

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi