Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd?

+4
Poeti Dhimbjes
WebMaster
Єямєℓiиdå
Emona
8 posters

Shko poshtë

Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd? Empty Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd?

Mesazh nga Emona Sat 2 Jul 2011 - 6:24

Thashethemet i lëndojnë njerëzit, por prapseprap shumica e njerëzve duan ti dëgjojnë.
Pyeteni veten ndonjëherë kur përgojoni ndonjë person , që nuk është në afësri a do të ishit ndjerë komfor sikur ai person të ishte prezent dhe ju para atij ta shpërndanit të njëjtin lajm?
Njerëzit me vetëbesim të lart nuk ndjejnë nevoj për përgojim. Nëse dëshiron të kesh vetëbesim të brendshëm dhe të jashtëm, atëherë duhet ta nxjerrish “majmunin”, që përgojon nga lëkura jote. Në këtë post do të prezantohen disa pika, që me siguri do tÇju nxisin të mos përgojoni në të ardhmen.

  • 1. Karma.- Kur përgojon ose kur i dëgjon të tjerët ti në njëjtin moment i fton të tjerët të përgojojnë për ti.


  • 2. Thashethemet janë lënduese.- Thashethemja nuk është asgjë tjetër përveç se një zëri të zbrazët. Është gjuhë e këmbimit të njerëzve kur ata ndjehen të parëndësishëm. Thashethemja është gaz, që e ushqen egon, i thyen zemrat dhe e shkatërron vetëbesimin., por asnjëherë që nuk të dërgon para.


  • 3. Fjalët mund të jenë “vrasëse”.- Fjalët e “vërteta” personin mund ta ndajnë në copa dhe ta lejnë me dhimbje. Kur personi ndërton një thashetheme për ta lënduar ndonjë, atëherë ai e shkatërron shoqërinë ose familjen ose e bën ndonjë të ndjehet i parëndësishëm.


  • 4. Thashethemja nuk i shërben askujt.- Herën e ardhshme kur do të gjendesh para npara ndonjë përgojimi pyete veten se çka do të arrish me përsëritjen e atij lajmi. Përgjijgjja është asgjë. Thashethemja më së shpeshti përdoret për ta fryrë egon dhe për ti shfryrë ndjenjat e tjetrit.


  • 5. Nëse të dëgjon nuk është se të beson.- Gjithmonë pyete veten a e beson informacionin se se është i vërtetë dhe gjithmonë merre në konsideratë origjinën e thashethemes.


  • 6. Thashethemja është destruktive.- Thashethemja të shpie deri te përçarja e besimit. Është e dhimbshme, e dhunshme dhe ofenduese. Transmetimi i dobësive të dikujt në të gjithë botën për ta gjykuar. Kjo shpie deri te një erozion i besimit dhe transmeton dritë për karakterin dhe dobësitë e tuaja.


  • 7. Thashethemja përfundon tek ti.- Merr një qëndrim kur njerëzit përgojojnë para teje. Siguroju se ai përgojim përfundon atij dhe se tij nuk e ke në plan ta vazhdosh ta qarkulllosh.

Thashethemja është forcë destruktive; e shkatërron reputacionin e atyre, që përgojohen si edhe të atyre që përgojojnë pa ndalur.
Leji thashethemet për të famshmit. Asnjëherë mos trego vullnet për ta shkatërruar shoqërinë tënde, duke qenë protagonist në një bisedë , që aspak nuk e reflekton respektin dhe nderin, që ti e ke për shoqërinë tënde.
Shpresojmë se ky post u ka pëlqyer. Tani mund të shtypni më posht Like dhe Share për ta përhapur sa më shumë këtë ligjëratë ashtu që të mundohemi ta zhdukim këtë vesë në shoqërinë tonë dhe ti tregojmë vlerat e vërteta, dashurinë , nderin dhe respektin, që ne e ndjejmë për njëri-tjetrin.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd? Empty Re: Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sun 3 Jul 2011 - 19:59

Ketij timit asgje nuk i bejne pasi qe asnjehere nuk bie pre e gojeve te liga.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd? Empty Re: Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd?

Mesazh nga WebMaster Sun 10 Jul 2011 - 7:55

Pffffffffff ate pune kan njerez dikur bia prh e tyre tani as qe ma ndjen me edhe pse degjoj shume mbrapa shpine flas ne jeten virtuale se ne realitet kam shoqeri shum te paster pasi ka shoqeri me nje kulture te ndryshme .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd? Empty Re: Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd?

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sun 10 Jul 2011 - 10:00

As qe me bie ndermend per thashethemet, keshtu qe sme lendojne dot aspak.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd? Empty Re: Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd?

Mesazh nga Anakonda Mon 13 Feb 2012 - 19:11

Me cfare do ta kalojne te shkretet kohen,te pakten nuk i thone thashethemet as tamam.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd? Empty Re: Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd?

Mesazh nga Gladiola Mon 23 Apr 2012 - 22:14

Nuk jam ndikuar kurr prej thashethemeve,i le pas,

kush ka kohe te merret me jeten time.........ta beje,

ne fund te fundit do e bejne edhe ata nje pune,te ndihen te dobishem duke e marre me jeten e tjetrit!
Gladiola
Gladiola
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 1230
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 22/04/2012
Mosha Mosha : 35

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd? Empty Re: Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd?

Mesazh nga WebMaster Mon 23 Apr 2012 - 22:19

Hahaha tema ime kjo Thashethemet jan te keqia po duhet te ndash dicka se nese ka padrejtesi tek shoqeria juaj apo ka thashethem qe dikush thote te drejten se besoj se eshte thashethem thashethem eshte kur dikush me hyn ne jeten time reale edhe kur dikush flet gjera qe nuk ekzistojne .
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd? Empty Re: Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd?

Mesazh nga Oni Wed 8 Aug 2012 - 12:57

Kush e tha? Shpirti im nuk plagoset nga njerez injorante
Oni
Oni
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemrat e Djajve
Postime Postime : 632
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/08/2010
Hobi Hobi : Te urrehem

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd? Empty Re: Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd?

Mesazh nga Labja Wed 8 Aug 2012 - 12:59

as qe i degjoj un thashethemet j.i/.n
Labja
Labja
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Gjakun e zemres te Mamit
Postime Postime : 8252
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/12/2011
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Io anziché fare castelli in aria mi faccio templi nel cuore

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd? Empty Re: Pse thashethemet e “plagosin” shpirtin tënd?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi