Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?

+2
Anakonda
Emona
6 posters

Shko poshtë

Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?  Empty Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?

Mesazh nga Emona Sat 2 Jul 2011 - 23:20

[i]Cdo shoqeri e cdo popull i kesaj bote ka nje histori, ka nje tradite, ka nje kulture, ka vlera e virtyte te admirueshme nga popuj e shoqeri te tjera. E hapa kete teme per te mesuar nga ju, anetaret e forumit se si mendoni?



Cfare kemi ne si shqiptare per ti ofruar botes si eksport vlerash apo kulturor. Cfare leksione kemi nxjerre ne nga historia apo cfare traditash kemi te cilat mund te jene me interes per mbare popujt e botes.

Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare per boten?



Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?  Empty Re: Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?

Mesazh nga Anakonda Fri 24 Feb 2012 - 21:50

Per shoqerine shqiptare eshte interesi dhe injoranca.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?  Empty Re: Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?

Mesazh nga WebMaster Sat 19 May 2012 - 7:22

Eh shoqeria shqiptare tani ecen ne baze te interesit
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?  Empty Re: Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?

Mesazh nga An0nim Sat 19 May 2012 - 7:26

Unë do të përmendja këtu tolerancën fetare.
Kjo është një nga krenaritë tona kombëtare, ku Shqiptarë të feve të ndryshme e duan njëri tjetrin pa marë parasysh përkatësinë e tij/saj fetare. (nuk e kam fjalën për ekstremistë të çfardo lloj besimi)
Dhe në botën e ditëve tona kjo është një karakteristikë për të qënë krenar.
Shqiptarët janë ndoshta të vetmit njerëz në botë që përdorin shprehjen "gjysëm mysliman, gjysëm i krishterë" kur i pyesin për përkatësinë fetare.
Kjo do të thotë se ne jemi ndoshta të vetmit që nuk marim parasysh faktorin "fe" në lidhjen e martesave.
Unë personalisht jam krenar për këtë!
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?  Empty Re: Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?

Mesazh nga Ariel Sat 19 May 2012 - 23:21

ReSpEcT shkruajti:Unë do të përmendja këtu tolerancën fetare.
Kjo është një nga krenaritë tona kombëtare, ku Shqiptarë të feve të ndryshme e duan njëri tjetrin pa marë parasysh përkatësinë e tij/saj fetare. (nuk e kam fjalën për ekstremistë të çfardo lloj besimi)
Dhe në botën e ditëve tona kjo është një karakteristikë për të qënë krenar.
Shqiptarët janë ndoshta të vetmit njerëz në botë që përdorin shprehjen "gjysëm mysliman, gjysëm i krishterë" kur i pyesin për përkatësinë fetare.
Kjo do të thotë se ne jemi ndoshta të vetmit që nuk marim parasysh faktorin "fe" në lidhjen e martesave.
Unë personalisht jam krenar për këtë!
8-d-

Duke shtuar pastaj...mikpritjen dhe bujarine qe na karakterizon si popull.
Shquhemi nga karakteri i forte dhe trimeria.
Kemi familje te bashkuar.
Thjeshtesine por dhe pak fodullek...kjo se nuk pranojme te na neperkembin...



Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?  Empty Re: Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?

Mesazh nga Leo_uk Sun 20 May 2012 - 1:03

Si te gjithe vendet kemi dhe ne vlerat dhe anti-vlerat tona... Meqe jemi tek kjo teme dhe sapo u ktheva nga Shqiperia te bente shume pershtypje bujaria e njerezve... Njerezit ne Shqiperi jane human, te japin dhe shpirtin nese te shohin qe je i sinqerte.. Me vinte keqe,e te shkulje edhe ato qimet ne koke qe me kane ngel se shume ishin te varfer nuk kishin leke per ilacet dhe mezi kalonin muajin me borxhe.. aman ju jepje nje 50 euro edhe te mbushnin me raki e ca tu gjendej ne shpi.. edhe corape me jepshnin.. Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?  246202100 Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?  246202100

Shihni cme ndodhi ne Shqiperi.Na u prish makina ne llogara dhe ngelem keqe.. i ngritem doren nje makine ishte bmw fuoristrade dhe ai ndaloi direkt e na solli tek shpia. U habitem se nuk na i priste mendja qe dikush me makine te tille do ndalonte e te na merrte, kur beme muhabet ai ishte pronar i madh hotelesh ne Sarande dhe nuk ishte as vlonjat por nga veriu.

As shanci me i vogel te ndodhe kjo gje kendej, te lene te vdesesh ne mes te rruges.

Jemi te varfer si popull, se vetem shume pak do ai vende edhe behet nje nga vendet me te mira ne bote per te jetuar. Une vdes per Shqiperine, te kisha pare per shpi e biznes isha kthyher menjehere.
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 45

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?  Empty Re: Cilat jane vlerat e shoqerise shqiptare?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi