Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Scorsese bën dokumentar për George Harrisonin  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Scorsese bën dokumentar për George Harrisonin  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Scorsese bën dokumentar për George Harrisonin

2 posters

Shko poshtë

Scorsese bën dokumentar për George Harrisonin  Empty Scorsese bën dokumentar për George Harrisonin

Mesazh nga Emona Thu 14 Jul 2011 - 22:04

Scorsese bën dokumentar për George Harrisonin  15martin_1507111039_1
Martin Scorsese ka përfunduar realizimin e një dokumentari për bassistin e bendit “The Beatles”. Dokumentari i cili në të tetor të këtij viti do të mund të blihet edhe në DVD titullohet “George Harrison, Living in the material world”. Projekti i Scorseses është i bashkëfinancuar nga një kompani jo fort e njohur filmike, “Olivia”. Dokumentari shpërfaq jetën e Harrisonit që nga lindja e tij në Liverpool ku edhe ka nisur hapat e parë e deri te projektet e tij filantropike. Një pjesë e madhe e dokumentarit është e zënë nga karriera e tij në bendin e famshëm të “The Beatles”. Në dokumentar janë të përfshira intervista të shumta që flasin për figurën e Harrisonit. Eric Clapton, Terry Gilliam, Eric Idle, Paul McCartney, Yoko Ono, Phil Spector e Jackie Stewart. Fituesi i çmimit “Oscar” ka thënë të jetë ndier i lumtur që ka punuar në një projekt si ky.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Scorsese bën dokumentar për George Harrisonin  Empty Re: Scorsese bën dokumentar për George Harrisonin

Mesazh nga Anakonda Sat 9 Jun 2012 - 18:37

ky surrat me bo dokumentar;mos ngelt njeri tjeter
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi