Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nje Shembull Racizmi ne Ralitetin Shqiptar. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nje Shembull Racizmi ne Ralitetin Shqiptar. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nje Shembull Racizmi ne Ralitetin Shqiptar.

3 posters

Shko poshtë

Nje Shembull Racizmi ne Ralitetin Shqiptar. Empty Nje Shembull Racizmi ne Ralitetin Shqiptar.

Mesazh nga WebMaster Mon 25 Jul 2011 - 1:35

Jemi nji nga popujt me qaramane kur krijohet rracizem ndaj nesh. Kur Evropa na urren fillojme e bojme si grate e keqia se na duket e padrejte. Kur bota bohet rraciste me ne reagojme me ashpersi sepse pretendojme rrespekt. Por me te vertete e meritojme rrespektin e botes??????


Sot pa dashje me ra syri tek ky artikull. Nje situate mese e zakonshme kur nje qenje njerzore dashuron nje qenje tjeter njerzore. Por ktu del ne siperfaqe mentaliteti i shpifur Shqiptar dhe rracizmi qe kemi ne shpirt. Lexojini komentet e njerzve poshte artikullit:

https://www.facebook.com/00TeQeshimSe...373060&theater


A e kemi pyt najher veten se kush jemi ne Shqiptaret??? kush jemi ne per te gjykuar ngjyren e lekures se nje qenje njerzore??? Cfare kemi ne me shume se nje zezak??? He pra o njerez te mencur Shqiptare, ju qe jeni me te miret e botes, dilni e me thoni se cfare kemi ne me shume se nje qenje tjeter njerzore.


Jemi nje nga popujt me rraciste dhe injorante te botes. Ne djeg s'na djeg, kjo eshte e verteta...... Te na vije turp ky eshte minimumi qe mund te bejme. Urrejme njerzit me ngjyre dhe pastaj vejm posterin e Eto'o-s ne mur tek dhoma gjumit, ose adhurojme njerez si 2PAC apo 50CENT. Mos valle kemi nje mentalitet jasht-toksore????? Mos valle kemi nje mentalitet te mbyllur qe na shkakton shume deme??? Dum te shkojme ne Evrope neve..... Me ket mentalitet as ke ura beshirit nuk na cojne.


Jemi miljona Shqiptare emigrante ne bote dhe po luftojme c'do dite kunder rracizmit ndaj nesh.... kerkojme te drejtat e njeriut..... as nuk e dime se cfare jane te drejtat e njeriut. Meso te rrespektosh nqs do qe bota te rrespektoje.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Shembull Racizmi ne Ralitetin Shqiptar. Empty Re: Nje Shembull Racizmi ne Ralitetin Shqiptar.

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 25 Jul 2011 - 8:22

E kam theksuar edhe njehere me pare ne nje tjeter teme, ne lidhje me rracizmin dhe po e theksoj serish qe, eshte e vertete qe Shqiptaret jane te tille, ndaj kombesive te tjera.

Por nuk duhet harruar se c'do popull e ka nje ndjenje te tille, karshi popujve apo ngjyrave te tjera te lekures. Dikush e shfaq me hapur, ndersa dikush tjeter e mban paksa me te fshehte.

Nje fjale e urte popullore thote: Nuk ka pyll pa derra. Ndaj jam i mendimit se ku ka perzierje kombesish e rracash, medoemos do te kete edhe rracizem.

Dhe me duhet te shtoj edhe njehere tjeter qe, personalisht jam i mendimit qe ceshtja e rracizmit nuk ka te beje dhe aspak me mentalitetin e nje individi apo te nje kombi.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Shembull Racizmi ne Ralitetin Shqiptar. Empty Re: Nje Shembull Racizmi ne Ralitetin Shqiptar.

Mesazh nga Anakonda Tue 21 Feb 2012 - 9:37

Shembull teper i keq edhe per te tjeret.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nje Shembull Racizmi ne Ralitetin Shqiptar. Empty Re: Nje Shembull Racizmi ne Ralitetin Shqiptar.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi