Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A duhet me te vertet te martohemi qe te jemi te lumtur? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A duhet me te vertet te martohemi qe te jemi te lumtur? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A duhet me te vertet te martohemi qe te jemi te lumtur?

3 posters

Shko poshtë

A duhet me te vertet te martohemi qe te jemi te lumtur? Empty A duhet me te vertet te martohemi qe te jemi te lumtur?

Mesazh nga Emona Sat 6 Aug 2011 - 5:18

Degjojme shume per martesen dhe qe te gjithe mendojne nje dite te martohen...
Mund te jemi te lumtur dhe pa kaluar nga bashkia apo per te bere formalitetetet e letrave martesore, mund te krijome nje familje dhe pa bere nje martese....Kur per me shume mendoj se sot martesat behen me shume duke u bazuar ne interes vetjak dhe pa e dashuri ... vetem gjej nje burre qe eshte i pasur, apo se e njeh nje person i familjes, apo tjeter se u ngeli vajza ne shtepi....
Pale kur degjon qe ka persona qe martohen dy here apo tre here ... atehere se kuptoj pse martohen ne raste te tilla....

Me lind pyetja:

Pse martesa qenka kaq e rendesishme per disa?
Mos valle lumturine e dy personave qe duhen e ben martesa?

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A duhet me te vertet te martohemi qe te jemi te lumtur? Empty Re: A duhet me te vertet te martohemi qe te jemi te lumtur?

Mesazh nga Aяtємιѕα Thu 29 Dec 2011 - 7:21

Nuk me kujtohet ku e kam lexuar, por nuk e harroj nje fraze:
"Martesa eshte nje keshtjelle, qe kush eshte brenda kerkon te dale dhe kush eshte jashte kerkon te hyje"..Lidhur me lumturine pse duhet te shikohet lumturia e nje cifti tek nje cope leter??Lumturia krijohet edhe pa qene te martuar,mjafton komunikimi edhe pershtatja...Ndonjehere i japim vlere asaj cope letre,sikur eshte me ''detyrim'' te mbash nje person te lidhur pas vetes,dhe zyrtarizimi i lidhjes me martese e paska te siguruar jetegjatesine e lumturise...Lumturia nuk eshte nje firme ne leter,nje status me lart i partnereve,lumturia eshte ''statusi'' i dy personave qe duhen...
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A duhet me te vertet te martohemi qe te jemi te lumtur? Empty Re: A duhet me te vertet te martohemi qe te jemi te lumtur?

Mesazh nga Anakonda Wed 8 Feb 2012 - 6:15

Te jesh i lumtur nuk do thote te martohesh.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A duhet me te vertet te martohemi qe te jemi te lumtur? Empty Re: A duhet me te vertet te martohemi qe te jemi te lumtur?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi