Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si shkatërrohen lidhjet? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Si shkatërrohen lidhjet? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si shkatërrohen lidhjet?

3 posters

Shko poshtë

Si shkatërrohen lidhjet? Empty Si shkatërrohen lidhjet?

Mesazh nga WebMaster Mon 5 Sep 2011 - 12:20

Pyetja është e thjeshtë: çfarë ndodh me ty? Përpiqu të kuptosh se nga lind kjo xhelozi, nëse ka diçka nga e kaluara e tij që të kushtëzon të kesh këto mendime, nëse ka diçka e tashmja jote që të bën të pasigurt.
Aspekti ekonomik, ai fizik, përsëritja jote e kërkesës për martesë…
Nëse ke pasur ti vetë një të kaluar me partnerë jo besnikë, nuk është e thënë që edhe i dashuri i radhës të veprojë njëlloj. Hiqini këto mendime nga vetja! Mos jep sinjalin e dyshimit. Nuk ka rëndësi se çfarë gjërash të tmerrshme, truri jot të bën të besosh, mos ia komuniko atij të gjitha dyshimet.
Nëse për një herë të vetme vjen nga zyra në orët e vona, sepse ka pasur një mbledhje me shefin dhe me sekretaren seksi, tregohu sa më e natyrshme kur ta presësh dhe mos e bombardo me pyetje.
Nëse nuk përgjigjet në telefon, mbase vërtet nuk e dëgjon atë të bjerë, nëse gjen faturën e një palë të brendshmeve për femra, mos u nxito sepse mbase janë për ty.
Nëse dyshimet kanë një bazë të vërtetë dhe ke je e bindur se diçka po ndodh mbrapa krahëve të tu, mund të ndihesh dhe të bësh ndonjë pyetje. E rëndësishme është që të dish të zgjedhësh fjalët dhe të mos e kthesh gjithçka në një pyetësor të çuditshëm. Mos u çmend për çdo detaj të vogël, bëji disa pyetje inteligjente dhe mos vazhdo më tej.
Çdo gjë e tepruar do ta shkatërronte atë, por edhe ty, pa arritur në një përfundim. Pasi ke arritur në përfundimin se je një xheloze e pashërueshme, mos u përpiq të luftosh ndjenjat derisa të ndiesh dhimbje fizike. Dhimbja e tradhtisë nuk kalon lehtësisht. Megjithatë mund të bësh diçka: transformoje energjinë negative të xhelozisë, në një shtytje pozitive.
Bëj diçka për atë dhe për veten, në mënyrë që të përmirësosh marrëdhënien. Mund të shkosh në palestër, të fillosh një dietë, të ndryshosh modelin e flokëve, të blesh rroba. Gjej mënyrën për t’u rikthyer në femrën seksi që ai ka dashuruar.

WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si shkatërrohen lidhjet? Empty Re: Si shkatërrohen lidhjet?

Mesazh nga Anakonda Thu 9 Feb 2012 - 23:19

Tradheti,genjeshtrat,xhelozia jane arsyet qe e shkaterrojne nje lidhje.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si shkatërrohen lidhjet? Empty Re: Si shkatërrohen lidhjet?

Mesazh nga Aяtємιѕα Fri 10 Feb 2012 - 1:51

Mendje kalamajsh e veprime te nxituara..sidomos ne rinine tone lidhur fort e me mentalitetin qe kemi arrijme ne paragjykime e mendime te gabuara dhe lejojme qe nga krenaria e egoja jone e pathyeshme te mos shohim me tej...Nuk tolerojme asgje..
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si shkatërrohen lidhjet? Empty Re: Si shkatërrohen lidhjet?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi