Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Eliminimi Stresi dhe ankthi nga jeta juaj – Bëhuni elastik!  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Eliminimi Stresi dhe ankthi nga jeta juaj – Bëhuni elastik!  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Eliminimi Stresi dhe ankthi nga jeta juaj – Bëhuni elastik!

2 posters

Shko poshtë

Eliminimi Stresi dhe ankthi nga jeta juaj – Bëhuni elastik!  Empty Eliminimi Stresi dhe ankthi nga jeta juaj – Bëhuni elastik!

Mesazh nga WebMaster Tue 6 Sep 2011 - 6:32

!

"Ne nuk mund t'i zgjidhin problemet duke përdorur të njëjtin lloj të të menduarit kemi përdorur kur Ne i krijuam ata."

-Albert Einstein

Secili prej nesh ka nivele të ndryshme të elasticitet kur është fjala për kanë të bëjnë me situatat e jetës sonë. A ju duhet të mësoni disa mënyra për t'u bërë më elastik? Merrni këtë Quiz shkurtër Stresi dhe për të gjetur!

1. Mos keni merak vazhdimisht dhe të ciklit me negativ të vetë-flisni?

2. A keni vështirësi përqëndruar?

3. A ju merrni çmendur dhe të reagojnë lehtë?

4. A keni përsëritur qafë apo dhimbje koke?

5. A ju mpreh dhëmbët tuaj?

6. A ju shpesh ndjehemi të zhytur plotësisht, ankth ose depresion?

7. A keni ushqyer stresit tuaj me sëmurë zakone-ngrënie apo pije tepër të duhanit, duke argumentuar, apo të shmangur veten dhe jetën në mënyra të tjera?

Hapi më i rëndësishëm i parë në trajtimin e stresit tuaj është që të pranojë dhe të pranojmë se kjo është reagimi juaj emocionale për një situatë ose ngjarje në jetën tuaj që shkakton stresin tuaj, jo vetë situatën. Ne nuk mund shpesh të bëjë asgjë në lidhje me situatën, por ne mund të punojnë me reagimin tonë për situatën e-ky është vendi ku fuqinë tonë është!

I krijuar Out Of Snap It NOW! Metoda për të ndihmuar veten, dhe tani ju, për t'u bërë më elastik dhe më kreative. Me fjalë të tjera, për të mësuar se si të ndërpresin dhe SNAP Nga cikli shkatërrues e reagimeve emocionale që janë të angazhuar kur të përballen me një situatë të jetë e vështirë.

Frymarrja Ushtrimi Ndërgjegjësimi:

Fryma është çelësi për vetë elasticitet. Fryma është hyrja juaj në trupin tuaj, duke sjellë dritë në errësirën, ngrohtësi për indiferencë, dhe mundësitë pafund për shkeljen e të lirë nga realiteti tuaj të përditshme.

Ushtrimi në vijim merr më pak se një minutë dhe ju mund ta bëni atë kudo, në dyqan ushqimore, në makinën tuaj gjatë trafikut, madje edhe në mes të një lufte apo mosmarrëveshje me një person tjetër. Ndonjëherë vetëm një minutë të vetme mund të jetë shoku më i mirë!

Launch Yourself për Places ju kurrë nuk kanë shkuar përpara!

1. STOP, LOOK, dhe për të dëgjuar, njohë jeni të mbërthyer në një negativ mendoj-ndjenja-model jeni të mbërthyer në një cikël shkatërruese të reagime brenda trupit tuaj.

2. Bëhen të vetëdijshëm për frymën tuaj duke dëgjuar për frymën tuaj në vazhdim e sipër dhe jashtë hundë. Shkruani trupin tuaj me frymën tuaj.

3. Frymë të ndjesi negative ndjenja në trupin tuaj që është i pranishëm kudo që mund të jetë, dhe si ju nxjerr ju jeni liruar mosmarrëveshje brenda trupit tuaj. Ju jeni tani të lirë për t'u marrë me situatën në një mënyrë krijuese të re!

Ju jeni zhvendosur gjendjen e trupit tuaj dhe mendjen larg nga mosmarrëveshje (frustrimi, zemërimi, frika), përsëri në gjendjen e tij natyrore të harmonisë (, vlerësimin dashuri, gëzim)! Kuadër të këtij shteti të harmonisë ju jeni më fleksibël, elastik, dhe krijuese. A nuk është e mrekullueshme të ketë një mjet që do të nisë ju në mundësitë që ju kurrë nuk e panë më parë!
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Eliminimi Stresi dhe ankthi nga jeta juaj – Bëhuni elastik!  Empty Re: Eliminimi Stresi dhe ankthi nga jeta juaj – Bëhuni elastik!

Mesazh nga Anakonda Sat 17 Mar 2012 - 2:38

Per te eliminuar stresin bej ato gjera qe me pelqen te bej.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi